سلام مادر

۱۵روش برای اجتناب از سقط جنین

سقط جنین چیست؟ اگر قبل از هفته ۲۰ بارداری، بارداری خود به خود متوقف شود، بارداری شما سقط جنین است. در حقیقت، بیش از ۱۵٪ حاملگی ها به سقط جنین پایان می دهد. با این حال، اگر شما سه سقط جنین متوالی در سه ماهه اول یا دو بار اول در و یک بار در سه ماهه دوم داشته باشید، ممکن است یک وضعیت اساسی ایجاد کنید که موجب ناکارآمدی تکراری شود. سقط جنین، هر دو ذهنی و جسمی، آسان نیست. خوشبختانه، می توانید اقدامات پیشگیرانه ای برای جلوگیری از وقوع سقط جنین انجام دهید.

 

چه کسی در معرض خطر سقط جنین است؟

برای درک چگونگی اجتناب از سقط جنین ، مهم است که ابتدا در مورد افرادی که بیشتر از سقط جنین در معرض خطر هستند بیشتر بدانید. در حالی که درست است که از دست رفتن بارداری برای هیچ دلیلی ظاهری اتفاق نمی افتد، عوامل خاصی وجود دارد که باعث افزایش احتمال سقط جنین شما می شود.

 

سقط جنین و علائم وجلوگیری از ان

۱-عامل سن در سقط جنین

احتمال بیشتری دارد شما در سن بلوغ سقط جنین بیشتری داشته باشید،. تحقیقات نشان می دهد تنها در صورتی که شما کمتر از ۳۰ سال داشته اید و احتمال بارداری دارید، احتمال یک سقط جنین وجود دارد. اگر شما بین ۳۵ تا ۳۹ ساله هستید، یکی از چهار شانس تجربه سقط جنین وجود دارد. اگر بیش از ۴۰ سال داشته باشید، احتمال دارد که با یک سقط جنین برخورد کنید.

 

۲- عامل سلامت

وضعیت سلامت فعلی شما نیز احتمال شكستگی شما را تعیین می كند. چاقی، فشار خون بالا، دیابت یا برخی از مشکلات کلیوی دارید، احتمال بیشتری برای سقط جنین دارید. زنان مبتلا به بیماری سلیاک یا مشکلات تیروئید همچنین ممکن است در حین بارداری مشکلاتی داشته باشند. به طور مشابه، شما ممکن است سقط جنین به علت ناهنجاری های رحم و یا شرایط مانند تخمدان پلی کیستیک که هورمون شما تاثیر می گذارد، مدیریت مناسب این شرایط کمک خواهد کرد که بارداری خود را با راه سالم کامل کنید.

 

۳- شیوه زندگی

در حالی که شیوه زندگی نقش مهمی در پیشبرد سقط جنین بازی تاثیر میگذارد ، موارد خاص قطعا می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. شما ممکن است مشکلات مربوط به بارداری را برای چاق شدن، نوشیدن الکل، سیگار کشیدن سیگار یا مصرف مواد مخدر غیر قانونی مثل کوکائین داشته باشید. مصرف بیش از حد کافئین همچنین ممکن است عوارض ایجاد کند.

۴- STD ها را بررسی کنید

شما احتمالا سقط جنین را در معرض خطر ابتلا به بیماری های جنسی مانند سیفلیس، گونوره و هرپس قرار می دهید. پیشگیری از این مشکلات همیشه برای شما بهتر است که برخی از درمانها را انجام دهید یا به دنبال مشاوره حرفه ای در مورد مفهوم باشید.

۵- توجه به واکسیناسیون را مورد توجه قرار دهید

بنابراین، بهتر است پرونده واکسیناسیون خود را چک کنید یا یک آزمایش خون برای تعیین اینکه آیا شما برای برخی از بیماری ها واکسیناسیون دریافت می کنید. قبل از برنامه ریزی برای یک کودک، این کار را توسط متخصص انجام دهید.

 

۶- اسید فولیک روزانه را بگیرید

اسید فولیک برای جلوگیری از سقط جنین ضروری است. شما باید حداقل ۶۰۰ میلی گرم اسید فولیک روزانه را از چند ماه قبل از اینکه شما قصد دارید که باردار شوید شروع کنید. اسید فولیک نقش مهمی در جلوگیری از نقایص زایمان در نوزادان دارد.

 

۷- رژیم غذایی متعادل را دنبال کنید

در حالی که ویتامین قبل از تولد مهم است، باید اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما حاوی انواع مواد مغذی است. خوردن سبزیجات و میوه های تازه برای کاهش خطر ابتلا به سقط جنین میباشد.

سقط جنین و تغذیه

 

۸- ورزش منظم و متوسط

ورزش منظم و متوسط هر چند مهم است که در حین بارداری فعال بمانید، اما بیش از هفت ساعت تمرین با شدت بالا در هفته خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش می دهد. شما همچنین باید از حضور در ورزشهای ارتباطی اجتناب کنید .

 

۹- مصرف کافئین خود را کاهش دهید

یکی از مهمترین مراحل برای یادگیری نحوه اجتناب از ناسازگاری است تا از مصرف کافئین خود مراقبت کنید. اگر بیش از ۲۰۰ میلی گرم در روز مصرف کنید، احتمال سقط جنین تا حد زیادی کاهش می یابد.

 

۱۰-  مدیریت استرس بهتر است یادبگیرید

انجام برخی از مراقبه، تمرین تنفس، و یا هر چیزی که کمک می کند تا کاهش استرس را امتحان کنید. احساس آرامش و خوشحالی در دوران بارداری، خطر ابتلا به سقط جنین را ۶۰٪ کاهش می دهد.

 

۱۱- نظارت بر وزن خود

اگر در حال حاضر چاق هستید و در دوران بارداری وزن بیشتری دریافت خواهید کرد، احتمال بیشتری برای سقط جنین دارید. اگر شاخص توده بدنی شما بیش از ۳۰ باشد، ابتدا باید سعی کنید وزن خود را از دست بدهید. اطمینان حاصل کنید که در دوران بارداری فعال باشید و در فعالیت هایی مانند شنا و پیاده روی شرکت کنید. در صورت لزوم از مشاور خود بپرسید.

 

۱۲- از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل دوری کنید

فقط از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل در دوران بارداری دور بمانید. سیگار کشیدن برای شما و فرزند شما در دوران بارداری بد است، که ممکن است در معرض سقط جنین باشد. شما ممکن است با مسائل دیگر نیز روبرو شوید، مانند تولد نوزاد کم وزن، زایمان زودرس. به همین ترتیب، الکل ممکن است سبب سقط جنین و حتی آسیب به نوزاد شما شود که باعث عقب ماندگی ذهنی و نقایص مادرزادی می شود.

 

۱۳- از داروهای غیر قانونی دوری کنید

سعی کنید دریابید که چگونه از اجتناب از سقط جنین جلوگیری کنید، یکی از نکات مهم برای یادآوری این است که مصرف داروهای غیر قانونی در دوران بارداری نباشد، در غیر این صورت، ممکن است در معرض سقط جنین قرار بگیرید. در واقع شما ممکن است دوباره در آینده نتوانید بفهمید. همچنین مطمئن شوید که داروها را تنها پس از مشاوره پزشک خود بیاورید. حتی داروهای بدون نسخه می توانند عوارض مربوط به بارداری را ایجاد کنند.

 

۱۴- غذای ناسالم

خوردن مواد غذایی ناخواسته در دوران بارداری به سلامت خود آسیب وارد می کند، زیرا فقط حاوی کالری و بدون ویتامین یا پروتئین است. اندازه شکم شما در دوران بارداری کاهش می یابد تا فضای بیشتری برای رشد رحم شما ایجاد شود، اما خوردن مواد غذایی ناخواسته، معده شما را پر می کند و باعث عوارض متعددی می شود.

 

۱۵- اجتناب از قرار گرفتن در معرض مایکروویو و اشعه ایکس

هر گونه قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس می تواند یک سقط جنین را به طور مستقیم به بیماری جنین منجر شود. به طور مشابه، مایکروویو از پرتویی که می تواند برای نوزاد فرزند شما مضر باشد، ارسال می کند. شما همچنین باید از قرار گرفتن در معرض تابش همه انواع و همچنین سموم مانند سرب، آرسنیک، بنزن، فرمالدئید و اتیلن اکسید جلوگیری کنید.

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

 

سقط جنین و علائم ان

حتما توصیه میشود تا آخر مقاله بخوانید

 

سقط جنین در ۸ هفته: چرا و چه کاری باید انجام دهید؟

اگر شما در مورد هشدار سقط هشت هفته نگران هستید، علائم به دنبال آن هستند که گرفتگی و خونریزی داشته باشند. در حالی که این علائم شایع تر از اولین نشانه های سقط جنین هستند ، لزوما به این معنی نیست که شما یکی از آنها را دارید. تنها راه قطعی برای گفتن اینکه آیا یک سقط جنین اتفاق می افتد این است که یک آزمایش خون hCG برای بررسی میزان هورمون حاملگی یا یک سونوگرافی برای یافتن ضربان قلب کودک داشته باشد.

 

مقاله زیر ممکن است برای پاسخگویی به هر گونه سوال در مورد سقط جنین کمک کند. همانطور که همیشه، اگر فکر می کنید ممکن است سقط جنین داشته باشید، باید به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

اکثر موارد سقط جنین تشخیصی پزشکی از هفته هفتم تا هشتم بارداری اتفاق می افتد. هنگامی که ضربان قلب کودک را در یک سونوگرافی مشاهده می کنید، احتمال سقط جنین کاهش می یابد. سقط جنین می تواند در هر کجای کشش در طول ۲۰ هفته اول رخ دهد، اما اغلب در هفته ۴، هفته ۸، هفته ۱۲ و هفته ۱۶ بارداری اتفاق می افتد.

 

سقط جنین در ۸ هفته (سقط جنین اولیه)

در واقع برخی از زنان در دوران بارداری دچار خونریزی کمی هستند. آمار نشان می دهد که سقط جنین در ۱ از ۷ حاملگی رخ می دهد. تعداد زیادی از این ها به دلیل مسائل ژنتیکی ایجاد می شود. اگر از واژن خود خونریزی دارید و حامله هستید، مجبورید با پزشک خود تماس بگیرید. اگر خونریزی شدید و گرفتگی شدید دارید، باید از مدرک پزشکی اورژانسی برای کمک به اورژانس استفاده کنید.

 

اگر درد و خونریزی در بارداری دارید، ممکن است حاملگی لوله ای داشته باشید که یک رویداد بسیار جدی است. از دست دادن حاملگی یک تجربه تهاجمی برای هر دو طرف است.

 

سقط جنین اولیه چند نشانه مشترک دارد. خونریزی شدید، لخته شدن و گرفتگی شدید را دنبال کنید. بعضی از زنان گزارش می دهند که تمام علائم حاملگی مانند بیماری صبحگاهی و حالت تهوع با از دست دادن حاملگی ناپدید می شوند. ممکن است خونریزی و گرفتگی ممکن است متوقف شود و حاملگی همچنان ادامه پیدا کند، به عنوان “سقط تهدید” شناخته می شود. اگر یک سقط جنین واقعی باشد، خونریزی و گرفتگی در جنین به پایان می رسد.

علل سقط جنین اولیه چیست؟

سقط جنین هایی که در طول هفته هشتم حاملگی اتفاق می افتد رخ می دهد، زیرا با رشد جنین مواجه است. این معمولا یک نقص ژنتیکی یا کروموزومی است. هنگامی که هیچ دلیلی برای سقط جنین یافت نشد، معمولا به طور مکرر اتفاق نمی افتد.

 

جنین به ۲۳ کروموزوم از پدر و ۲۳ کروموزوم مادر نیاز دارد. هنگامی که این اعداد خاموش است، جنین نمی تواند به یک کودک تبدیل شود. اگر در ساختار کروموزوم ها اختلالات شدید وجود داشته باشد، حاملگی در مرحله جنینی ادامه نمی یابد و بدن حاملگی را تمام می کند.

پس از ۸ هفته (سقط جنین اولیه)

اغلب، اگر به شدت خونریزی نکنید، دکتر شما را به خانه می فرستد و اگر به خونریزی شدید بپردازید، به بیمارستان بروید. مواد جنین را منتقل می کنید و خونریزی پس از یک هفته یا بیشتر روشن و متوقف می شود. پزشک شما ممکن است دارو را برای درد شما بیاورد و به شما اجازه می دهد از یک بطری آب گرم برای گرفتگی عضلانی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که در هنگام استراحت شما با کسی همراه شما باشید. برخی از گزینه های درمان عبارتند از:

 

با دقت نگاه کنید: ممکن است دکتر شما خونریزی را تماشا کرده و زمان بیشتری را برای جلوگیری از آن نگه دارد، اگر نشانه های عفونت را نداشته باشید.

داروها : پزشک شما می تواند داروهای شما را تجویز کند که به بدن شما کمک می کند بقیه محصولات بارداری را اخراج کند.

جراحی : جراحی جزئی که به عنوان D & C شناخته می شود، می تواند بقیه بافتی را که پشت سر گذاشته شده است را از بین ببرد تا از خونریزی جلوگیری کند. آنها ممکن است داروهایی برای کمک به قرارداد رحم به شما بدهند. با این کار، ممکن است تا سه هفته دیگر خونریزی کنید. اکثر افرادی که این کار را انجام داده اند نیازی به درمان بیشتر ندارند.

 

اگر بیش از ۳ سقط جنین داشته باشید، ممکن است پزشک شما به متخصص مشاوره ژنتیکی مراجعه کند یا سلامتی خود را برای پیدا کردن علت سقط جنین تکرار کند.
“من نشانه های سقط جنین را نداشتم”

 

“هنگامی که من  هفته یازدهم بارداری بودم متوجه شدم که کودکم در اطراف هفته هشتم بارداری فوت کرده است. من تصمیم گرفتم که سقط جنین به طور طبیعی در خانه اتفاق بیافتد، اما در هفته سیزدهم بارداری من هنوز نتوانسته ام از کار بیفتم. یک ساعت صبح در ۱۳ و نیم هفته بیدار شدم با گرفتگی شدید، خونریزی و حالت تهوع. بدن من نمیتوانست جفت را کاملا تحویل دهد و مجبور شدم که D & C اضطراری را برای حذف بقیه بافت بارداری داشته باشم. پس از آن دوباره بهبود یافتم و بعد از آن بارداری موفق بودم. “

 

سقط جنین و علائم ان

کشف یک علت جدید از سقط مکرر

 

بسیاری از زنان احساس سرخوردگی می کنند وقتی که توسط متخصصان پزشکی گفته می شود که سقط جنین به سادگی اتفاق می افتد. این به شدت دشوار است و رنج می برند ازاینکه هیچ توضیحی برای شما نیست از انچه که برای شما اتفاق افتاده است .با تشکر از پیشرفت های تکنولوژی، دانشمندان اکنون دلیلی برای اینکه چرا زنان از سقط جنین رنج می برند، کشف کرده اند.

با استفاده از فن آوری جدید، جان بروسن از دانشگاه وارویک یک مطالعه را انجام داد تا مشخص شود که چرا سقط مکرر رخ می دهد. محققان نمونه های بافتی را از رحم ۱۸۳ زن بررسی کردند. آنها دریافتند که برخی از زنان سلول های بنیادی کمتری در نمونه های بافت رحم داشته اند. محققان بر این باورند که این تعداد کمتر از سلول های بنیادی باعث می شود که رختخواب رحم به سرعت به سن برسد و این مسأله برای سقط جنین است.

 

شما هر بار که چرخه ماهیانه خود را می گیرید، سلول های بنیادی را از مغز استخوان خود به خون خود منتقل می کنید، به این معنی که اگر من بتوانم این پروسه استخراج سلول های بنیادی را افزایش دهم، می توانم برمبنای رحم را بهبود ببخشم در افرادی که کمبود سلول های بنیادی دارند.

علل دیگر سقط مکرر

 

مهم است که درک کنیم که علل متعددی برای سقط جنین وجود دارد. دکتر اندرو ، که دارای کارشناسی ارشد در پزشکی باروری و بهداشت زنان است، توضیح می دهد.

 

 علت سقط جنین یک مسئله پیچیده است که با عوامل متعددی مرتبط است. هرگز، یک عامل تنها عامل کمک کننده نیست، درست مثل هر بیماری در جهان به تنهایی به علت یک عامل نیست. این کمبود سلول های بنیادی را مشخص می کند، در واقع می تواند یکی از علل سقط جنین باشد و می تواند یک پاسخ را به معادله ارائه دهد.

 

اما واقعا نیاز به مسائل دیگر نیز دارد. ما نمی خواهیم یک مسئله پیچیده زن را نادیده بگیریم. علت واقعی سوءاستفاده نیاز به یک رویکرد چند منظوره برای بررسی مسائل پیچیده ناشی از عوامل متعدد در زندگی زن است. برای مثال، تاریخ مامایی، تاریخ ژنتیکی، تاریخچه خانوادگی، تاریخچه زنان، تاریخ روانشناسی، تاریخچه سلامت، تاریخ غذا و زندگی، و خیلی بیشتر. هرگز تنها یک دلیل واحد برای بیماری وجود ندارد که ما را به عنوان انسان تحت تأثیر قرار دهد. همین امر برای سقط جنین نیز انجام می شود. “

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟