سلام مادر

هفته بیست و یکم بارداری – مطالب جدید هفته ۲۱

هفته بیست و یکم بارداری کودک شما توسعه یافته و آماده شده برای زندگی جدید در خارج از شکم مادر. وزن او بیش از ۳۵۰ گرم است. او مایع آمنیوتیک حاوی سلول های اپیتلیال، مایع هضم می کند و روده ها سلول های پوستی را جذب می کند. در هفته بیست و یکم بارداریسیستم ایمنی نوزاد شروع به فعالیت می کند و سلول های خونی تولید می کند.مادران عزیر لطفا مطالب این هفته را کامل مطاله کنید چرا که در هفته بعد یعنی هفته بیست و دوم بارداری ،این مطالب به دردمان میخورد.

کودک به طور فعال در داخل کیسه های آمنیوتیک حرکت می کند. اگرچه او هنوز نمیتواند چشمان خود را باز کند، می تواند طعم های مختلف را تشخیص دهد، به عنوان اولین جوانه های طعم دار در زبان او ظاهر شده است.برای مادران باردار این هفته بارداری با قبلی تفاوت ندارد، با این حال، آنها می توانند به سرعت در حال افزایش وزن. کودک به ساختن بافت چربی ایجاد کند و مادر هم وزن می گیرد.

شروع تولد در هفته بیست و یکم بارداری، رشد جنین به عنوان طول تاج طناب تعیین می شود. در هفته بیست و یکم بارداری جنین حدود ۲۶٫۷ سانتی متر طول دارد (۱۰٫۵ اینچ) و وزن آن حدود ۳۶۰ گرم (۱۲٫۷ اونس) است. با وجود فعالیت مداوم در داخل شکم، کودک وزن بیشتری پیدا می کند و نیاز به منابع بیشتری دارد.

هفته بیست و یکم بارداری آغاز شده است، آغاز نیمه دوم دوران بارداری و ششم ماه، بسیار آرام و راحت برای زنان است. سرعت رشد کند شده، مادر دارای انرژی و نیروهای کافی است و شکم هنوز مانع زندگی روزمره او نمی شود. بهترین زمان برای لذت بردن از این دوره شگفت انگیز زندگی است! برای حفظ این زمان، شما می توانید یک دفتر خاطرات را نگه دارید و عکس بگیرید. بعدها، شما برای حفظ آن از خود سپاسگزار خواهید بود.

 

اگر هفته بیستم بارداری را مطالعه نکردید حتما مطالعه کنید

 

 

هفته بیست و یکم بارداری

در هفته بیست و یکم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

سیستم گوارشی بیشتر فعالانه در حال توسعه است. نوزاد به طور مداوم بلع مایع آمنیوتیک، آموزش اندام دستگاه گوارش و ارائه مواد لازم برای رشد است. طعم و کیفیت این “غذا” به طور کامل بستگی به زن، شیوه زندگی و رژیم غذایی او دارد.

اگر مادر سیگار کشیدن و نوشیدن الکل داشته باشد، کودک نیز آن را امتحان خواهد کرد. کودک با آب مایع آمنیوتیک آب، قند و سایر مواد مغذی را دریافت می کند. طعم و مزه کودک در حال حاضر تشکیل می شود، بنابراین مراقب باشید در مورد کیفیت مواد غذایی.

در هفته بیست و یکم بارداری برای هضم اولین غذا در زندگی خود، معده کودک مقدار کمی اسید هیدروکلریک و آنزیم ها را ترشح می کند. غدد درون ریز فعالانه عمل می کنند، طحال نیز شروع به کار می کنند. استخوان ها و عضلات روز به روز در حال رشد و تقویت هستند.

حس در هفته بیست و یکم بارداری

 

حس در هفته بیست و یکم بارداری
در هفته بیست و یکم بارداری با وجود رشد سریع، کودک فضای کافی برای جنبش و کودتایی دارد. استخوان نوزاد در حال حاضر به اندازه کافی قوی است تا مادر احساسات او را ببیند. با گذشت زمان، این زندگی به نوعی ارتباطی تبدیل می شود. کودک می تواند به صداها و لمس واکنش نشان دهد، و همچنین خلق و خوی مادر را احساس کنید.

با کودک خود صحبت کنید، نام او را با نامی که ، قبلا آن را انتخاب کرده اید صدا بزنید ، یا یک اصطلاح سعادت ایجاد کنید. اغلب نوزاد شروع به حرکت می کند زمانی که می خواهید برای خوابیدن، سعی کنید او را آرام کنید، با او صحبت کنید و یا حتی او را یک لالایی بخوانید.

رحم در هفته بیست و یکم بارداری

رحم در حال رشد، اندام های داخلی را تحت فشار قرار می دهد، و زن تجربه تنگی نفس می کند، گاهی اوقات خیلی قوی است که به معنای نفس کشیدن نیست.

شکم در هفته بیست و یکم بارداری

درهفته بیست و یکم بارداری شما اکنون واضح است. گاهی اوقات شما حتی می توانید نوزاد را در حال حرکت، پاهای خود و یا لب به لب یا حتی حرکت از یک طرف به دیگری احساس کنید . رحم همچنان رشد می کند و فضای کافی برای جابجایی نوزاد را فراهم می کند، بنابراین گاهی اوقات احساس درد در شکم را می توان به عنوان عضلات تنگ شده احساس کرد

 

احساسات و علائم درد در هفته بیست و یکم بارداری

درد ناشی از رشد رحم سلامت زن را تهدید نمی کند . بارداری علاوه بر درد رحمی، می تواند احساس درد در پاها، ناف، کمر و گردن را احساس کند. آنها با رشد رحم همراه است، که بر روی گردن، ناف و اندام های لگن کوچک فشار می آورد. ستون فقرات می تواند بار بیشتر و همچنین اتصالات زانو. کمر درد در شبانه روزی با کمبود کلسیم همراه است، زیرا نوزاد از بدن مادر می گیرد.

شما می توانید این وضعیت را کاهش دهید و درد را از بین ببرید اگر شما:

• پاشنه پا را به نفع کفش های تخت نادیده می گیرد؛
• هنگام نشستن و راه رفتن مکث کنید
• اطمینان از وضعیت صحیح؛
• هرگز بر روی شکم یا پشتی خود نباشید
• یاد بگیرید به چنگ زدن و خم شدن، متصل کردن و خم شدن زانوهای خود را برای توزیع بار به طور مساوی؛
• خوابیدن یا استراحت کردن پاهای خود را با یک بالش
• وقت زیادی را روی پاها صرف نکنید؛
• چیزهای سنگین را حمل نکنید و بار را به طور همسان به دو دست توزیع کنید؛
• دست های خود را بر روی سر خود نگذارید و در این موقعیت قرار نگیرید؛
• در مورد کمربند مادرانه با دکتر خود مشورت کنید.

یکی دیگر از شگفتی های ناخوشایند برای باردار، بی خوابی است. در مرحله اول، موقعیتی راحت برای خوابیدن دشوار است. در مرحله دوم، شما باید یک بار یا بیشتر در توالت بخوابید. رحم مثانه را فشار می دهد و شما باید آن را بیشتر از حد معمول خالی کنید. پس از ۶:۰۰ بعد از ظهر، مصرف مایعات را محدود کنید و در حالی که انگشتان خود را خم کنید، به جلو حرکت کنید.

همچنین در هنگام تغذیه نوزاد و زمانی که کودک شروع به نشستن می کند) نیز استفاده می شود. همچنین در حال افزایش احساس سنگینی در شکم و تنگی نفس است. سینه های خود را برای تغذیه نوزاد آماده می کنند، آنها شروع به تولید شیر اول می کنند. مراقب سلامت شخصی خود باشید .

اسکن با امواج فراصوت در هفته بیست و یکم بارداری

اسکن با امواج فراصوت در هفته بیست و یکم بارداری

معمولا در هفته بیست و یکم بارداری اسکن سونوگرافی دوم خود را انجام می دهند. اما حتی اگر شما قبلا اسکنهای بیشتری داشته باشید، در مورد تاثیر منفی ممکن بر سلامت کودک نگران نباشید.

در این مدت، پزشک قادر خواهد بود تا جنس نوزاد را برای ارزیابی وضعیت سیستم های اصلی بدن، تشخیص ناهنجاری ها یا عدم وجود آنها، گوش دادن به ضربان قلب نوزاد، پیگیری ابعاد رحم و جنین ، جفت و حالت مایع آمنیوتیک، و نتیجه گیری خود را در مورد بارداری به طور کلی ارزیابی کند.

 

اگر شما سونوگرافی ۳d یا ۴d داشته باشید، می توانید نوزاد خود را تماشا کنید، به چهره اش نگاه شما می توانید از پزشک خود بخواهید اولین عکس های نوزاد را که اولین تولد نوزاد شماست، برای شما ایجاد کند.

تخلیه درهفته بیست و یکم بارداری

تخلیه عادی واژن در هفته بیست و یکم بارداری شفاف و مایع است، بدون بو و هیچ اثری بر روی لباس ندارد. برای مثال، هنگامی که یک تخلیه رنگی را می بینید، به عنوان مثال، سبز و بوی بد بدنتان، یک آزمایش اسمیر را انجام دهید. اغلب در این زمان ظاهر شدن تورم، باید قبل از تولد کودک مورد توجه قرار گیرد. خون در لباس زیر علائم هموروئید یا یبوست شدید است. اگر خون از مهبل (واژن) آزاد شود، بلافاصله با پزشگ خود تماس بگیرید.

سقط جنین درهفته بیست و یکم بارداری

سقط جنین درهفته بیست و یکم بارداری

در هفته بیست و یکم بارداری هر خانم باردار می داند چه چیزی باید بخورد و چطور خود را نگه. البته، سقط جنین هنوز هم امکان پذیر است، اما می توان از طریق چسبیدن به یک سبک زندگی سالم، از آن اجتناب کرد.

• سعی نکنید خستگی نکنید، به زودی شروع به احساس خستگی کنید؛
• سعی کنید از درگیری ها و دیگر شرایط استرسزا جلوگیری کنید. کودک شما در داخل شما می تواند خلق و خوی خود را احساس کند و به صداهای و لمس واکنش نشان می دهد؛
• سعی کنید آرام باشید، کتاب ها را به کودک خود بخوانید و به موسیقی آرامش گوش دهید. همه بچه ها موسیقی کلاسیک را دوست دارند، حتی اگر این چیزی نیست که شما معمولا ترجیح می دهید.

علت سقط جنین در هفته بیست و یکم بارداری

مطالعه نشان می دهد که خطر سقط جنین افزایش می یابد اگر شما:

• به طور منظم بنوشید
• سقط جنین قبلی داشتید؛
• شکل فیبری یا خاصی از رحم داشته باشید
• لوپوس داشته باشید
• سرخجه، لیستریوز یا کلامیدیا در اوایل بارداری خود؛
• سن آنها بیش از ۳۰ سال است.

علائم و ویژگی های یک سقط مکرر در هفته بیست و یکم بارداری

چگونه برای تشخیص سقط جنین؟ اگر متوجه شدید با بیت های خون، آن را بدانید، سقط جنین شروع شده است. یکی دیگر از علائم درد شکم است. گاهی اوقات در شروع یک سقط جنین یک زن ممکن است یک درد مبهم در کشاله ران و کمر درد داشته باشد.

آیا امکان داشتن رابطه جنسی در هفته بیست و یکم بارداری وجود دارد؟

وضعیت سلامت زن در هفته بیست و یکم بارداری باعث می شود که رابطه جنسی برقرار شود و احساسات مثبت برای مادر و نوزاد مفید باشد. اگر تهدیدی برای سقط جنین وجود نداشته باشد، رابطه جنسی را در اوقات فراغت خود ایجاد کنید، اما سعی کنید از موقعیت های آکروباتیک، نفوذ عمیق و بی حرمتی جلوگیری کنید. اگر احساس بدی دارید، زمان مناسبتری برای مقاربت انتخاب کنید.

تست ها در هفته بیست و یکم بارداری

این هفته شما نتایج آزمایش های غربالگری را دریافت خواهید کرد. یک برنامه ویژه داده ها را ارزیابی می کند، تمام نشانگرها را جمع آوری می کند (HCG، استریول غیر وابسته، AFP). سن زن، وزن و بیماری های مزمن، وراثت، تعداد حاملگی ها و نتایج آنها نیز مورد توجه قرار گرفته است. نتیجه یک شماره، ارزیابی خطرات یک آسیب شناسی مادرزادی است.

زنان با تعداد مشابه یا کوچکتر دارای سطوح پایین ریسک هستند. انجام نادرست آزمونهای غربالگری نتایج شان را تردید می کند. در صورت نیاز، متخصص زنان شما ممكن است سایر آزمایشهای تست را انجام دهد. شما باید متخصص زنان خود را یکبار در ماه بازدید کنید.

هفته بیست و یکم بارداری: چیزی که واقعا باید بدانید

توصیه هایی درباره محتوای کیفی رژیم غذایی:

• روزانه غذای حاوی پروتئین مصرف می کنند؛
• مقدار نمک و شکر را کنترل کنید
• به حداقل رساندن محصولات تند و دودی.

رژیم غذایی

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

در هفته بیست و یکم بارداری وقوع یبوست و تورم به طور مستقیم گسل ها در رژیم غذایی را نشان می دهد. خوردن خوشمزه و سالم، آن را به کودک خود طعم غذا سالم می دهد. اگر پزشک قرص قرصی را تجویز کرده ، مطمئن شوید که از توصیه های او پیروی کنید. محصولات لبنی، به خصوص در پنیر، غنی از کلسیم هستند.

همانطور که قبلا ذکر شد، انباشت چربی توسط کودک سبب افزایش وزن مادر می شود. تغذیه عقلانی در این دوره بسیار مهم است. این طبیعی است که در این مرحله حدود ۳۰۰ گرم (۱۰ اونس) در هفته بدست آورید.

انحراف معنی داری از این تعداد گواهی از overeating یا، برعکس، کمبود تغذیه است. افزایش وزن کلی از مفهوم تا این زمان حدود ۶٫۵ کیلوگرم است (۱۴ پوند). به یاد داشته باشید که این یک فرد متوسط برای هر زن باردار است.

خطرات در هفته بیست و یکم بارداری

بزرگترین خطر کمبود کلسیم است. نوزاد نیاز به تقویت استخوان دارد و کمبود کلسیم ممکن است مشکلات دندانها، موها، کمر درد را برای مادر ایجاد کند.

 

توصیه های زنان در هفته بیست و یکم بارداری

اقدامات لازم برای جلوگیری از ورید واریسی را انجام دهید. کفش پاشنه بلند نپوشید در صورت لزوم از باند الاستیک استفاده کنید.

بارداری با دوقلوها در هفته بیست و یکم بارداری

در هفته بیست و یکم بارداری اغلب نوزادان را احساس می کنید، آنها می توانند تا ۴۰۰ گرم (۱۴ اونس) وزن داشته باشند. نوزادان به دلیل تقویت اسکلت و رفلکس ، بسیار فعال هستند. همانطور که سیستم عصبی در این دوره تشکیل شده است، جنبش آنها هماهنگ تر می شود.

شما می توانیدپسر پا دخترخود را لمس کنید و عملا تمام زنان باردار می توانند احساس کاهش آن را تجربه کنند. در آن زمان، ادراک بصری نیز به طور فعال در حال توسعه است. آنها نمیتوانند چیزی جالب ببینند، اما میتوانند برخی رنگها را تشخیص دهند.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟