سلام مادر

هفته بیست و سوم بارداری – مطالب اختصاصی هفته ۲۳

هفته بیست و سوم بارداری کودک قوی تر می شود ،اگر چه زن می تواند این حرکات را احساس کند، او احساس ناراحتی نمی کند، پوست و بافت چربی کودک ضخیم تر می شوند. در هفته بیست و سوم بارداری با این وجود شما نمیتوانید بافتهای چربی را در یک اسکن سونوگرافی مشاهده کنید زیرا آنها در زیر پوست قرار دارند.بعد از این هفته ،هفته بیست و چهارم بارداری است که در ان احساسات مادر هم درگیر خواهد بود ،پس شما هر چقدر میتوانید این هفته را دقیق تر بخوانید ضرر نمیکنید.

جنین حدود ۴۵۰ گرم (۱۶ اونس) وزن دارد. شما قبلا می توانید موها، ناخن ها را مشاهده کنید که قوی تر می شوند و اکنون می توانند به وضوح دیده شوند. دستگاه گوارش در حال حاضر کاملا شکل گرفته و به خوبی عمل می کند، کودک اولین مدفوع را تولید می کند. گاهی اوقات مادر باردار می تواند نوزاد خود را در هنگام وقتی که کودک مایع آمنیوتیک را فرو برد، احساس کند.

 

در هفته بیست و سوم بارداری شما می توانید درد در رحم احساس کنید که در طول زمان تیز خواهد شد. این ناشی از فعالیت کودک است. با این حال، شما نباید بترسید، این طبیعی است، درد به سرعت در حال عبور است. اگر دست خود را بر روی محل قرار دهید از جایی که درد می آید، می توانید حرکات غیر مجاز را احساس کنید که باعث انقباض رحم می شود. شما ۵ ماهه باردار هستید سه ماهه سوم زودتر شروع خواهد شد، حالا بگذارید درباره رشد جنین و وضعیت جسمانی او صحبت کنیم.

در هفته بیست و سوم بارداری چه اتفاقی می افتد ؟

در هفته بیست و سوم بارداریچه اتفاقی می افتد ؟

 

مغز کودک به طور فعال در حال توسعه است، وزن آن ده برابر افزایش یافته است. در حال حاضر مغز وزن ۲۰-۲۴ گرم (۰٫۸-۰٫۸۵ اونس) دارد. اما این فقط آغاز است، در دو هفته آینده پنج بار افزایش خواهد یافت.برای رشد مغز کودک و اشباع آن با اکسیژن، ضروری است که شما در خارج از منزل راه بیفتید. وضعیت استرس ناشی از مادری می تواند رشد منفی بر مغز کودک باشد. باردار باید از استرس جلوگیری کند. این می تواند منجر به هیپوکسی نوزاد شود.

هفته بیست و سوم بارداری برای کودک شما زمانی است که او در حال حاضر به خوبی توسعه یافته است، اما در پایان بارداری او قوی تر و سالم تر می شود. سیستم هضم در حال حاضر تشکیل شده و مری، معده، غدد لوزالمعده، روده بزرگ و روده نازک شروع به فعالیت می کند تا از طریق بلعیدن و تف کردن مایع آمنیوتیک نفس بکشند، و حرکات شبیه به تنفس ۶۰ بار در دقیقه است.

این باعث ایجاد سکته در نوزاد می شود که حتی می تواند مادرش را احساس کند. مایع آمنیوتیک که در مخلوط کردن با شکر وارد می شود، اولین مدفوع را تولید می کند.در این مدت ممکن است جنس کودک را بدانید. پس از همه، هر یک از والدین بسیار علاقه مند به این موضوع هستند. در واقع، هنگامی که شما در مورد جنس کودک خود آموخته اید، می توانید یک نام را انتخاب کنید، همچنین لباس ها و موارد دیگر لازم برای کودک را آماده کنید.

 

در این مدت نوزاد حدود ۵۰۰ گرم (۱۷٫۷ اونس) و حدود ۲۹ سانتی متر (۱۱٫۴ اینچ) وزن دارد. شما هم اکنون می توانید رنگ مو را مشاهده کنید، ناخن ها قوی تر شده و اکنون هم قابل مشاهده هستند. در مدت ۵ ماه نوزاد معمولا خواب است، او هر ساعت بیدار می شود، سپس دوباره خواب می گیرد. پس از انجام مطالعات خاص شناخته شده شده است ، علاوه بر این، در این دوره کودک می تواند اولین رویاهایش را ببیند.

 

پیشنهاد مقاله :اگر احساس میکنید اطلاعات کمی در مورد هفته بیست و دوم باردی دارید حتما مطالعه کنید

 

علائم و احساسات درهفته بیست و سوم بارداری

علائم و احساسات درهفته بیست و سوم بارداری

 

در حالا شما می توانید حرکات کودک را به وضوح احساس کنید، غیر ممکن است که آنها را با چیز دیگری ترکیب کنید. هفته بیست و سوم بارداری با احساسات کتک زدن یا بازی نوزاد درون بدن شما مشخص می شود. در حال حاضر شما می توانید بخشی از بدن خود را از طریق پوست شکم احساس کنید یا زمانی که او حرکت می کند.

شما می توانید کودک خود را آرام کنید. او صدای مادر را می شنود و صدای خود را می شنود، بنابراین شما می توانید او را یک لالایی بخوانید، به طرز آرام کردن سر شکم. اطمینان حاصل کنید که کودک را آرام کنید.سرماخوردگی مشکل تقریبا در هر زن باردار است. این ناشی از رشد شکم است. هر خانۀ باردار باید راه خود را برای غلبه بر آن پیدا کند، غذا خوردن را با توجه به طعم و مزه اش، ممکن است شکلات یا دانه های آفتابگردان باشد، این بستگی به شما دارد.

در هفته بیست و سوم بارداری هرگز سعی نکنید از سوزش معده با نوشابه استفاده کنید، در غیر این صورت شما آن را بیشتر واضح می کنید. علاوه بر سوزش سر دل، زن می تواند ضعف نفس را احساس کند. رحم کمر درد قفسه سینه است که باعث ضعف نفس می شود.قرمزی دستها ناشی از تغییرات هورمونی بدن است، نگران نباشید، این به زودی منتقل خواهد شد. لکه های رنگدانه ممکن است روی پوست شما ظاهر شوند، اما این یک پدیده موقت است.

سعی نکنید از آنها خلاص شوید زمان بهترین دکتر است، فقط بعد از تولد نوزاد کمی صبر کنید. برای جلوگیری از علائم کششی و شکستگی، باید از الاستیک پوست مراقبت کنید. بهتر است که در مراحل اولیه مراقبت از آن را داشته باشیم، زیرا پس از آن خیلی دیر خواهد شد و شکم با زخم های پارگی پوست پوشانده می شود.

توجه ویژه به بهداشت شخصی، به خصوص بهداشت دهان و دندان. در طول بارداری، زنان اغلب دچار مشکلات دندان های ناشی از کمبود کلسیم می شوند. دندان های شما نیاز ویژه ای به مراقبت دارند.

احساسات درد در هفته بیست و سوم بارداری

در هفته بیست و سوم بارداری کمبود کلسیم باعث کمپلکس پا می شود. این یک احساس بسیار ناخوشایند است که پاها را گرفتار می کند که مانع خواب شما می شود. برای غلبه بر این مشکل، ویتامین های حاوی کلسیم و همچنین مواد غذایی غنی از این ماده را مصرف کنید. همانطور که نوزاد رشد می کند، وزنش افزایش می یابد، که بر پشت، سینه و لوبوس تاثیر می گذارد. بار اضافی می تواند تشدید درد را تحریک کند. برای تسکین درد، کفش راحت را انتخاب کنید.

بعد از مشاوره با پزشک میتوانید یک کمربند ویژه را در یک داروخانه خریداری کنید. کمربندهای بارداری و زایمان وجود دارد که می توانید بعد از تولد کودک، شکم خود را حفظ کنید. کمربند مادری بسیار راحت است، زیرا درد پشت ناشی از بار اضافی را کاهش می دهد. توصیه می شود که حرکات ناگهانی نداشته باشید و به خوبی خود را حمل کنید.در حالی که سرفه یا خندیدن می کنید، احساس درد در شکم دارید که در این دوره طبیعی است. اگر احساس بدی کنید و با درد همراه شوید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

وضعیت رحم در هفته بیست و سوم بارداری

در هفته بیست و سوم بارداری، انتظارات آموزشی را با ناراحتی و درد کمر همراه می کند.درد گذشت اما اگر آن را نابود نکنید و بیش از یک ساعت و یا دقیقا پنج بار در ساعت به طور مکرر و تیز رشد کنید، فورا با مشاور خود تماس بگیرید. آن را تحمل نکنید این غیر طبیعی است.

 

سونوگرافی در هفته بیست و سوم بارداری

 

سونوگرافی در هفته بیست و سوم بارداری

اسکن سونوگرافی (سونوگرافی) می تواند آسیب شناسی یا سایر مشکلات مختلف را شناسایی کند. هر خانم باردار باعث تشخیص سونوگرافی می شود و اقدامات درستی را برای پیشگیری از آن انجام می دهد. به توصیه دکتر خود گوش دهید، توصیه های خود را برای حاملگی سالم و راحت و تولد یک کودک سالم دنبال کنید.با استفاده از سونوگرافی، پزشک اندازه و رشد کودک، وضعیت او را ارزیابی خواهد کرد. همچنین مهم است که یاد بگیریم که آیا قلب او به خوبی عمل می کند. شما همچنین می توانید جنس نوزاد را بیابید، اما در یک دوره پیشرفته تر.

 

تست های اجباری در هفته بیست و سوم بارداری

 

شما مجددا به آزمایشگاه بیوشیمی می پردازید تا آزمایش ادرار و خون انجام دهید. پزشک شما باید تمام نتایج آزمایشات خون را بررسی کند. شما همچنین باید آزمایش های ادرار را مرتبا انجام دهید. پیگیری نتایج آزمایشات، پزشک می تواند یاد بگیرد که چطور انتظارات از آنها را داشته باشد.

یک آزمایش گلوکز خون یکی از آزمونهای مهم است، به طوری که اگر سطح گلوکز بالا باشد، کودک می تواند بیش از حد وزن کند. در چنین مواردی، زن باردار تحت درمان ویژه ای قرار می گیرد و رژیم غذایی را حفظ می کند. کم خونی در دوران بارداری بسیار شایع است و برای تشخیص آن، یک آزمایش هموگلوبین انجام می شود.

اگر یک پاتولوژی وجود داشته باشد، آزمایشات آن را نشان خواهند داد. اگر یک نتیجه تست ضعیف باشد، به تشخیص نهایی عجله نکنید. شما باید مجددا تست کنید.

 

تخلیه  درهفته بیست و سوم بارداری

 

اگر دچار تخلیه  زرد یا سبز شبیه پنیر به همراه ترشحات خون و بوی قوی باشید، باید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.دکتر شما یک آزمایش اسمیر را که مشکل را تشخیص می دهد، تجویز می کند. اگر این عفونت بدخیم است، ممکن است نوزاد در هنگام عبور از دستگاه تناسلی آلوده شود.بسیار مهم است که در ابتدای مبارزه با عفونت، زیرا برخی از میکروارگانیسم ها حتی ممکن است در رحم نیز آسیب ببینند. بنابراین این موضوع ناخوشایند نباید نادیده گرفته شود.

اگر تخلیه در هفته بیست و سوم بارداری شفاف و آبدار باشد، نگران نباشید، این طبیعی است. اگر با خارش، سوزش، تورم اندام های تناسلی، درد هنگام ادرار شدن همراه باشد، می تواند یک عفونت باشد. بلافاصله به دکتر بروید و اقداماتی را برای درمان آن انجام دهید.

تهدید سقط جنین در این مرحله به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. خونریزی پس از جنس یا معاینه پزشکی طبیعی است، بر خلاف مرحله اولیه حاملگی. اگر سوء ظن دارید که مایع آمنیوتیک نشت می کند، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

 

رابطه جنسی  درهفته بیست و سوم بارداری

 

اگر هیچگونه منع مصرف یا توصیه های خاصی از پزشک خود ندارید، نباید از رابطه جنسی اجتناب کنید. در این دوره بارداری، زنان دارای دردهای شدید جنسی هستند و جنس والدین آینده به دنبال تولد نوزاد است، جالب و ویژه و روابط آنها می شود.با وجود این واقعیت که وضعیت زندگی می تواند تغییر کند، زن مجاز است که در دوران بارداری او را تغییر جنسیت دهد. میکروارگانیسم های خارجی می تواند باعث عفونت های وارد شده به میکرو فلور واژینال شود که به کودک آسیب می رساند.

اگر زن قبل از این حاملگی، سقط جنین، یا جفت پایین باشد، ارزش دارد ازرابطه جنسی خودداری کند. در صورت بارداری چند ساله، پزشکان نیز توصیه می کنند از داشتن رابطه جنسی جلوگیری کنند. به عنوان مثال، اغلب زوج ها همچنان به زندگی جنسی خود می اندیشند و به عنوان مثال برای رابطه جنسی دهانی استفاده می کنند. توصیه های پزشکان در مورد این موضوع وجود ندارد. البته، بهداشت شخصی اجباری است.

 

پیشنهاد مقاله:رابطه جنسی در بارداری وتاثیر آن بر جنین

 

تغذیه در هفته بیست و سوم بارداری

تغذیه در هفته بیست و سوم بارداری

تغذیه باردار باید بسیار متنوع باشد، غنی از ویتامین ها، پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها باشد. به خصوص برای خوردن غذا غنی از پروتئین مهم است. گوشت سبز، میوه ها، سبزیجات، ویتامین های لازم را فراهم می کند.کلسیم یک ماده بسیار مهم است که باید باردار هر روز مصرف کند. همچنین برای حفظ سطوح نرمال هموگلوبین، غذاهای غنی بسیار مهم است. از خوردن غذاهای سرخ شده، دودی و شوربه شدت دوری کنید.

 

خوردن مقدار زیادی مایعات در دوران بارداری بسیار مناسب است، می توانید نوشیدنی های میوه ای بخورید، اما بهترین چیزها هنوز آب تمیز است. مراقب باشید با چای گیاهی. اکنون بسیار مهم است که وزن خود را نظارت کنید، بنابراین چیزهای نشاسته و شیرین را کاملا از بین ببرید. اگر می خواهید چیزی شیرین بخورید، میوه های خشک بخورید، اما مراقب باشید – آنها کالری زیادی دارند.

 

زمان کمتری قبل از زایمان باقی مانده است، بیشتر زنی احساس درد ناشی از وزن سنگین را احساس می کند، دشوارتر می شود که نفس بکشد، و از درد پشت و پشت رنج می برد. تولد نوزاد در حال نزدیک شدن است. شما باید از مشاوره دکتر خود برای جلوگیری از مشکلات در هنگام تحویل و بعد از آن پیروی کنید.

 

در هفته بیست و سوم بارداری اضافه وزن به کودک و مادر هر دو آسیب می رساند. بنابراین، مراقب باشید و جدی در مورد وزن خود باشید. فراموش نکنید که هر روز خودتان را وزن کنید. در این زمان شما باید ۵-۷ کیلوگرم (۱۱-۱۵ پوند) دریافت کنید. اگر متوجه شدید که بیشتر به دست آورده اید، بلافاصله برای مشاوره در مورد کنترل وزن خود با پزشک خود مشورت کنید. شما باید بدون هیچ مشکلی از تمام توصیه های پزشک پیروی کنید.

 

 

پیشنهاد مقاله:نقش و اهمیت تغذیه در دوران بارداری

 

خطرات در هفته بیست و سوم بارداری

 

از بیماری های عفونی برای حاملگی ایمن و تولد یک کودک سالم مراقب باشید. سعی کنید برای جلوگیری از جاهایی که می توانید سرماخوردگی را از بین ببرید، مراقب آنفولانزا باشید. این ویروس می تواند رشد کودک را متوقف کند یا منجر به آسیب شناسی سیستم قلبی عروقی شود. سیستم عصبی نیز می تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

اگر انقباضات Braxton-Hicks روزانه ده و یا بیشتر بشود، اگر کمتر باشد، با مشاور خود تماس بگیرید، پس هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، زیرا این انقباضات ناشی از حرکات کودک است. رگهای واریس یک مسئله واقعی در مراحل اولیه بارداری و در حال حاضر است.

 

توصیه های زنان برای هفته بیست و سوم بارداری

توصیه های زنان برای هفته بیست و سوم بارداری

یک سونوگرافی برای پیدا کردن وضعیت کودک خود را برای آرامش خود را. نگران نباشید، احساساتتان را کنترل کنید، همیشه در خلق و خوی خوب باشید. کودک ناراضی شما می تواند خلق و خوی شما را احساس کند. اطمینان حاصل کنید که به تغذیه سالم و کنترل وزن توجه کنید. وقت بیشتری را در فضای باز صرف کنید، در صورت امکان، استراحت کنید و بیشتر بخوابید. اگر شما آن را مفید و لذت بخش، جنسی داشته باشید.

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

بارداری دوقلو در هفته بیست و سوم بارداری

در هفته بیست و سوم بارداری، دوقلوها وزن ۵۰۰ گرم (۱۷٫۷ اونس) دارند. در این مرحله از توسعه نوزادان در صورت تحویل زودرس بعید به نظر می رسند. با این حال در یک ماه آنها در این وضعیت زنده خواهند ماند.زن زیبایی ظاهر می شود، شرایط پوست و مو بهبود می یابد. این تغییرات در هورمون ها توضیح داده شده است. اما درباره خطرات مربوط به حاملگی چندگانه فراموش نکنید.

مادر باردار دوقلو باید توجه ویژه ای به دندان هایش داشته باشد. در دوران بارداری شما کلسیم کم است، که بر وضعیت دندان های شما تأثیر می گذارد. پاهای شما ممکن است صدمه دیده و متورم شوند. این زن می تواند درد را تجربه کند چون بار مجددا توزیع می شود. کم خونی کاملا یک بیماری مکرر است. بنابراین، شما باید تمام توصیه های پزشک خود را دنبال کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟