سلام مادر

هفته هشتم بارداری – توصیه های اختصاصی هفته ۸

در هفته هشتم بارداری، مغز و سیستم عصبی جنین در حال حاضر به طور کامل تشکیل شده است. ،در هفته هشتم بارداری امکان بررسی چهره کودک، تشخیص دهان، بینی، چشم و لب خود را دارد. انگشتان روی دستهای کوچک قابل مشاهده است و به طور دوره ای تلاش می کند تا با آنها حرکت کند. برای اینکه در هفته نهم بارداری و هفته دهم بارداری مشکلی نداشته باشید باید هر چه میتوانید اطلاعات در مورد این هفته را بالا ببرید.

 

در هفته هشتم بارداری بافت استخوانی تشکیل شده است، کودک شروع حرکات دست و پا را فعال می کند. اندام های داخلی ادامه می دهند: پانکراس، معده، روده، کبد. بی نظمی قابل ملاحظه ای بهبود می یابد و اندام های داخلی به افزایش حرکات کودک پاسخ می دهند. کودک هنوز بسیار کوچک است – وزن آن بیش از ۳ گرم نیست.

در همین حال، مادر آینده احساس می کند که رحم او بزرگ شده است و به زودی شروع به رشد می کند. گاهی اوقات احساسات دردناک مشابه با اسپاسم، گرفتگی یا گرفتگی عضلانی، زن را نگران می کنند. لازم نیست ترس از شروع احساسات مشابه باشد؛ آنها نشان دهنده پیشرفت طبیعی بارداری هستند. اما اگر درد شدید باشد، باید به متخصص زنان مراجعه کرد، شاید برخی داروهای خاص تجویز شود.

یک متخصص زنان به شما در مورد آزمایش های پزشکی توصیه خواهد کرد:

• تجزیه و تحلیل خون کلی؛
• یک آزمایش خون برای HIV و RW؛
• تجزیه ادرار برای تعیین پروتئین؛
• تجزیه و تحلیل برای گونادوتروپین کوریونی.

در آن دوران، حاملگی برای مادر آینده مادر غیر منتظره نیست. در هفته هشتم بارداری، زن اکثریت نشانه های بارداری را دارد، بطور قابل ملاحظه ای می تواند به طور متفاوتی در زنان مختلف ادامه یابد.

هفته هشتم بارداری،مطالب اختصاصی این هفته

هفته هشتم بارداری اغلب در «دوره حیاتی» بارداری گنجانده شده است. تاثیر مضر عوامل منفی می تواند تاثیر قابل توجهی بر رشد جنین داشته باشد یا سلامت عمومی مادر خود را بدتر کند.

 

بنابراین، به زنان باردار به شدت ممنوع است:

• مصرف نوشیدنی های الکلی؛
• سیگار کشیدن و مصرف مواد مخدر.

بسیار آسان است برای بلند کردن اجسام سنگین. در این دوره، بهتر است از عکس گرفتن از اشعه ایکس استفاده نکنید، برای استفاده از مواد مخدر حتی برای درمان دندان ها، به دقت غذا ها را دنبال کنید و تمام مواد غذایی ناخواسته را کنار بگذارید.

در این دوره هر خانم باردار باید از انتخاب یک برس راحت مراقبت کند اغلب، تحت تاثیر هورمون های مشابه، حالت بیرونی و تن تغییرات پوستی زن است. پوست بعضی از زنان باردار بهتر می شود، انعطاف پذیر و تازه است، در حالی که پوست دیگران، به عقب، خراشیده شدن به خم شدن و تبدیل شدن به خشک و ناسالم ظاهر می شود.

با توجه به افزایش خطر ابتلا به واریس، تمام زنان باردار باید کفش پاشنه بلند را رها کنند. ارزشش این است که پاهای خود را از بین ببرند، باید به آنها احتیاج داشته باشید، در حالی که استراحت می کنید، کمی بلندتر شوید.

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

بیماری صبحگاهی در هفته هشتم بارداری

بیماری صبحگاهی یکی دیگر از نشانه هایی است که در دوران بارداری رخ می دهد. اغلب این موارد در هفته هشتم بارداری اتفاق می افتد. به طور معمول، انواع اصلی بیماری صبحگاهی در هفته هشتم بارداری عبارتند از استفراغ و حالت تهوع. تهوع برای برخی از زنان باردار رایج است،اغلب آن را در صبح رخ می دهد. استفراغ نیز در مورد زنان باردار معمول است، به طور معمول آن را دو بار در روز اتفاق می افتد. اگر بیشتر اتفاق می افتد، ما درباره بیماری صبحگاهی در اینجا صحبت می کنیم.

 

به غیر از حالت تهوع و استفراغ، درهفته هشتم بارداری می تواند در راه های زیر ظاهر شود:

• بزاق بیش از حد؛
• درماتوز حاملگی؛
• ریکیت بزرگسالان (نرم شدن استخوان)؛
• حملات آسم برونش در دوران بارداری و غیره

برای از بین بردن بیماری صبحگاهی که در هفته هشتم رخ می دهد، درمان زیر ممکن است تجویز شود:

• درمان Infusion که اجازه می دهد تا حجم و ترکیب مایعات بدن را بازسازی کند که یک ارگان زن به علت استفراغ از بین می رود؛
• داروهایی که باعث کاهش فعالیت مرکز استفراغ می شوند. داروهای زیر این داروها هستند: متکللوپرامید (سرووکال)، داروهای کولینولیتیک (آتروپین)؛
• ویتامین درمان که اجازه می دهد تا بهبود روند فرایند متابولیسم در ارگانیسم یک زن و همچنین جنین بروید؛
• داروهای ضد حساسیت (دیفنیل هیدرامین، سوپراستین، دیازولین و غیره).

هفته هشتم بارداری،

اگر درمان در صورت استفراغ شدید ۳ روز پس از تجویز موثر باشد، باید تصمیم بگیرد که آیا بارداری را خاتمه دهد یا خیر. به عبارت دیگر، اگر یک زن در زمان مناسب درمان نباشد، بیماری صبحگاهی که اولین بار در هفته هشتم بارداری اتفاق می افتد، ممکن است برای مادر آینده و نوزاد او تهدیدی ایجاد کند. اگر شروع به درمان آن کنید، از آن خلاص خواهید شد و دوره حاملگی ما به همان صورت خواهد بود.

 

با این حال، نیاز به مراقبت از چنین بیمارانی مانند بیماران وجود دارد، زیرا ممکن است در بعضی اوقات ممکن است دچار پارگی زودرس (سوزی دیررس) شوند. این باعث علایم دیگر (افزایش فشار خون شریانی، دفع پروتئین ادراری، تورم) می شود. بیمارانی مانند بیماران این علائم بیشتر از سایر زنان باردار هستند.

 

چه اتفاقی در هفته هشتم بارداری می افتد

دست ها و انگشتان به وضوح قابل مشاهده است، گردن به خوبی قابل مشاهده است، دست ها می توانند در آرنج ها و مچ ها خم شوند. کودک بیشتر حرکت می کند، اما مادر در این دوره جنین جنین را احساس نمی کند: رشد نوزاد ۱۴-۲۰ میلی متر از ساکور تا تاج و وزن فقط ۳ گرم است.

 

این بخش از ارگان های اصلی و سیستم های کودک در حال حاضر به پایان رسیده است، دوره انیگه با دوره توسعه و رشد فزاینده جایگزین می شود. قلب کوچک در حال حاضر با رگ های خونی بزرگ است، سپتوم بین اتاقی تبدیل شدن به stabler. ضربان قلب طبیعی بین ۱۲۰-۱۸۰ در هر دقیقه است.

 

در این زمان، اندام های داخلی، معده و روده، به طور کامل تشکیل می شوند، موقعیت خود را به دست گرفتند، دفع آب معده آغاز شد. کلیه ها در فرایند عمل قرار گرفتند و شروع به ادرار کردند. سیستم عصبی و تنفسی به طور فعال در حال توسعه است. دیافراگم شروع به رشد می کند و درخت برونش رشد می کند. غدد عرق و بزاق هنوز در حال شکل گیری هستند.

 

رشد سریع بافت استخوانی عضلانی رخ می دهد، پاپیچ مایع در زبان ظاهر می شود، گیرنده ها – در بینی، پاس های بینی هنوز با موکوس پوشانده شده اند. پیدایش یک عصب بصری ادامه می یابد، چشم ها باقیمانده کاشت، اما پلک ها شروع به تشکیل می دهند. بیضه پسر تشکیل می شود، دختر دارای تخمدان و تخم مرغ است.

 

پیشنهاد مقاله:هفته نهم بارداری – توصیه های اختصاصی هفته ۹

 

علائم در هفته هشتم بارداری

در این دوره همه علائم بارداری در حال حاضر نشان داده شده است، اما برخی زنان باردار می توانند علائم بیان شده کم داشته باشند، که بسیار آنها را مختل می کند و باعث می شود که همه چیز به طور طبیعی رشد کند. Toxicosis – شایع ترین نشانه – نگرانی اکثریت قریب به اتفاق زنان بارداراست.

 

زن احساس خستگی، تهوع و استفراغ را عذاب می دهد. با وجود استفراغ، ۱-۲ بار در روز به طور طبیعی در نظر گرفته می شود، در صورتی که مقررات خاصی از غذا مشاهده می شود، ممکن است این علائم را از بین ببرد و یا از بین ببرد. در حالی که یک سموم قوی باید به متخصص متخصص مراجعه کند، در غیر اینصورت تهدیدی برای رشد طبیعی کودک و وخیم شدن سلامت مادر خود ایجاد می شود.

 

احساسات در هفته هشتم بارداری

 اغلب در هفته هشتم بارداری ، زن شروع به ضعف شدید، خواب آلودگی، تحریک پذیری بیش از حد و بی ثباتی عاطفی کامل می کند. ناراحتی ناشی از تورم پستان و افزایش حساسیت آن است.

 

باید با آن کنار بیاییم، زیرا ارگانیسم آماده سازی برای تولد و تغذیه نوزاد است. در این زمان زنان هنوز وزن ندارند، زیرا نوزاد خیلی کوچک است، علاوه بر این، به علت سمیت، بسیاری از زنان باردار بسیار نازک تر می شوند.

 

درد در هفته هشتم بارداری

لیست گسترده ای از احساسات ناخوشایند همراه با مادر آینده، در این زمان با سم زدایی مونالو محدود نمی شود، به طور حتم، با گذشت ۱۲ هفته از بین می رود. یکی دیگر از مظاهر دردناک زن باردار دیده می شود.

 

در نتیجه رحم بزرگ، سوزش عصب سیاتیک، تحریک درد در ناحیه بینی و ناحیه کمری دیده می شود. برای کاهش یا حذف احساسات دردناک، زنان باردار باید در یک طرف قرار گیرند، فشار رحم کاهش می یابد و زن احساس بهتر می کند.

 

در این زمان زن باردار اعلام می کند که ادرار بیشتر است،. در همان زمان نباید احساسات دردناکی داشته باشد، ادرار باید شفاف باشد. اگر برخی از احساسات، درد و یا کولیک ناخوشایند ظاهر می شود، باید به پزشک مراجعه کرد زیرا علائم مشابه می تواند پیش از ورود به بیماری های اورولوژی – مثانه یا پیلونفریت باشد.

اغلب کبد شروع به نگرانی زنان باردار، آن را با اختلال هضم همراه است و می تواند بسیاری از لحظات ناخوشایند را به مادر آینده نیز می دهد.

 

گاهی اوقات در هفته هشتم بارداری، زنان احساس سوزش رحم را تجربه می کنند، آنها هنوز هم به نام انقباضات آموزشی هستند. آنها در این مدت بسیار ناچیز هستند و نمی توانند ناراحتی جدی ایجاد کنند. اگر درد شدید درد ناشی از زنان باردار در پایین شکم همراه با تخلیه خون مشاهده می شود، او باید بلافاصله به دکتر هدایت شود .

 

اسهال در  هفته هشتم بارداری

به طور معمول، اسهال به عنوان آسیب شناسی در نظر گرفته می شود، با این حال، در مورد یک زن باردار، ممکن است رایج باشد – ممکن است یک فرآیند فیزیولوژیکی باشد که به علت این واقعیت است که او در وضعیت ظریف قرار دارد. در عین حال، اسهال ممکن است نشانه ای از بیماری ها و اختلالات خاصی در عملکرد ارگانیسم شما باشد. به همین دلیل مهم است بدانیم زمانی که عادی است و زمانی که آن آسیب شناسی است.

 

علل اسهال در  هفته هشتم بارداری

در زیر عوامل احتمالی که ممکن است باعث ابتلا به اسهال در ابتدای بارداری شوند، شرح داده می شود:
• رژیم غذایی نامناسب
• بیماری صبحگاهی، تغییرات مشخصات غدد درون ریز که به دلیل حاملگی رخ می دهد.
• اسهال ممکن است در اثر یک مادر نگران باشد.
• بیماری مواد غذایی
• عفونت های دستگاه تنفسی (وبا، دیزنی، روتا ویروس و غیره).
• کرم ها
• بیماری های مزمن دستگاه گوارش.
• اسهال ممکن است اتفاق بیفتد، در صورتی که مادر آینده مولد باشد.

 

درمان اوليه در صورت اسهال

 

اگر علائم دیگری به جز اسهال وجود نداشته باشد، ممکن است خودتان در خانه کمک های اولیه تان را ارائه دهید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که مقدار زیادی آب بنوشید. بخش هایی که می خورید باید کوچک باشند. با این حال، شما باید بیشتر بخورید. به این ترتیب اگر آب زیادی بخورید، استفراغ رخ نخواهد داد.بهترین راه برای پر کردن مقدار عناصر معدنی و مایعاتی است که ارگانیسم شما را از دست می دهد، این است که آب بدون گاز، چای، عصاره بابونه یا عصاره ی گوسفند مصرف کنید.

حرکت و سر و صدا در  هفته هشتم بارداری

 با این حال، مادر آینده قادر به احساس این حرکات از آنجایی که او هنوز خیلی کوچک است و در نتیجه، فضای زیادی در داخل رحم وجود دارد که بتواند آزادانه حرکت کندتعداد دقیقی از حرکات وجود ندارد و جنین شما باید باعث شود که شما متوجه شوید که همه چیز خوب است.

بنابراین، نیازی به نگرانی نیست اگر به نظر می رسد که او به عنوان فعال به عنوان باید حرکت کند. بهتر است سعی کنید احساسات حرکات کودک آینده خود را در طول ساعت فعال ترین روز ایجاد کنید.همانطور که او رشد می کند، برای مادر آینده، تشخیص “سرعت” کودک او آسان تر می شود. به یاد داشته باشید که هر کودک منحصر به فرد است و رژیم غذایی خود را دارد. نگران نباشید، به محض اتمام زمان، شما قادر خواهید بود هنگام خواب نوزاد خود را درک کنید

 

سونوگرافی در  هفته هشتم بارداری

در هفته هشتم بارداری، نسبت جنین کاملا مینیاتوری است و بزرگتر از توت نیست. با این حال، در حال توسعه، کودک بیشتر به یک مرد کوچک یادآوری می کند. او سعی می کند به زحمت، دست های خود و پاهای خود را حرکت دهد. می توان آن را متقاعد کرد، با انجام اولتراسوند. فرکانس انقباض قلب کودک دو برابر سریعتر از مادر است – حدود ۱۵۰ ضربه در دقیقه است.

 

خون ریزی در هفته هشتم بارداری

هر تخلیه با خون در هفته هشتم بارداری نشان دهنده ی تهدید انزجار خودبه خودی بارداری (سقط جنین) یا حتی نشان دهنده سقط جنین است که قبلا آغاز شده است. ترشحات مشابه دیگر در حال آمدن است، بیشتر از حد معمول است، خطر تهدید از دست دادن نوزاد بالاتر است.

 

اگر خونریزی برای چند روز طول بکشد، اما گاهی اوقات حتی برای هفته ها، زنان باردار درد در قسمت پایین شکم، اسپاسم و درد، مانند قاعدگی، کمر درد را نشان می دهند – همه این علائم به تهدید سقط خودبخودی اشاره می کنند. اگر زن باردار علائم ثبت شده را تشخیص دهد، نیاز به آرامش دارد، به دنبال کمک از پزشک است، به دنبال تمام دستورات و توصیه های دکتر، بماند. اغلب نیاز به بستری شدن برای جلوگیری از بارداری وجود دارد.

 

اگر خونریزی شدید باشد، لخته ها و قطعاتی از یک بافت بیرون می آیند و با ترشح صورتی رنگ می شوند، این بدان معنی است که جداسازی تخم ها از رحم رحم اتفاق می افتد و سقط جنین شروع شده است. رحم شروع به شدت قراردادن می کند، باعث درد شدید کار می شود، گردن رحم vesial گسترش می یابد و جنین از رحم فرار می کند. حاملگی در شرایط مشابه غیرممکن است.

 

پیشنهاد ویژه برای شما : خونریزی در بارداری و بررسی عواقب بعدی آن

تخلیه در هفته هشتم بارداری

معمولا هفته هشتم بارداری با تخلیه عادی مشخص می شود، تخلیه متوسط و ضخیم شفاف با بوی معمول شیرین است. اگر رنگ آن تغییر کرد، شفافیت، بوی، کمبود، مخاط یا ناخن ظاهر شد، به احتمال زیاد، عفونت تناسلی اتفاق می افتد.

 

باید لزوما به علائم خاص مانند خارش، درد، احساسات دردناک یا تخلیه توجه شود. اگر زن باردار تغییرات تخلیه عادی خود را تشخیص دهد، باید برای مشخص کردن علت و ارائه توصیه هایی برای درمان به متخصص زنان معرفی شود.

 

اگر درد شکمی، سرگیجه، نگرانی و بیماری در یک زمان وجود داشته باشد، زنان باردار دارای پوسیدگی قهوه ای هستند، این می تواند نشانه هایی از سقط جنین را تهدید کند. این نوع از تخلیه را می توان در حالی که نشت خون در نتیجه جدایی از تخم مرغ از رحم است. این نگرانی نیست که این علائم را نادیده بگیرد، زودتر زن باردار به دنبال کمک پزشک میگردد، شانس بیشتری برای نجات زندگی کودکش دارد.

سقط جنین درهفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداری با توجه به مشکلات احتمالی در حین بارداری خطرناک است.

علل سقط جنین در  هفته هشتم بارداری

سقط خود به خودی بدون علت رخ می دهد، علل شایع تر این است:
• نادیده گرفتن عفونتهای مزمن تناسلی (کلامیدیا، میکوپلاسموز)؛
• عفونت شدید حاد ویروسی (سرما یا آنفولانزا با درجه حرارت در هفته هشتم بارداری
• نقص ژنتیکی، که اجازه نمی دهد که جنین بیشتر رشد کند.
• کار فیزیکی سنگین یا عادت های بد (اعتیاد به مواد مخدر، الکل)؛
• اتصال ضعیف جنین؛
• سطح ناکافی هورمونهای بارداری.

 

علائم یک زن باید به منظور جلوگیری از سقط خودبخودی مورد توجه قرار گیرد، در مرحله اول، لکه بینی یا لکه دار شدن در هفته هشتم بارداری می تواند خطر پایان بارداری، سقط جنین یا حاملگی غیرقابل اجتناب را نشان دهد. ثانیا درد در شکم در هفته هشتم بارداری نیز می تواند خطر سقط خودبه خودی را نشان دهد.

رحم در هفته هشتم بارداری

در دوره حاملگی طبیعی، رحم هشت هفته ای بزرگتر از یک تخم مرغ نیست، حدود ۷-۸ سانتی متر است. هیچ گونه امکان افزایش نسبت رحم را از طریق پریونوم علامتی نشان نمی دهد، اما یک متخصص بیماری های زنان می تواند روند رشد رحم را مشخص کند و بارداری زن را در معاینه خود در یک صندلی معاینه مشخص کند، یک مرطوب مرطوب و یک سوراخ بیرونی.

 

اگر مقدار پروتئین در تجزیه و تحلیل ادرار یک زن باردار تشخیص داده شود، می تواند وجود بیماری های کلیوی مادر آینده را مشخص کند. تجزیه و تحلیل خون کلی اجازه می دهد تا یک تصویر کامل از وضعیت بیمار سلامت ایجاد و اجازه می دهد حرفه ای مشاهده پیشرفت بارداری. اگر کاهش میزان اریتروسیت مشاهده شود، می توان درمورد کم خونی یا حتی در مورد لوسمی صحبت کرد، در حالی که سطح افزایش یافته برخی از بیماری های ریوی را نشان می دهد.

 

هورمون HCG (گونادوتروفین کوریونی انسان) توسط غشاهای جنینی ترشح می شود و در دوره مثبت بارداری میزان آن به طور مداوم افزایش می یابد. تجزیه و تحلیل سطح HCG فراهم می کند امکان برای دکتر مطمئن شوید که حاملگی بیمار بدون آسیب شناخته می شود.

 

پیشنهاد مقاله:نقش و اهمیت تغذیه در دوران بارداری

 

الکل در هفته هشتم بارداری

اگر کسی به توصیه های انجام شده نپردازد، عواقب آن می تواند برای کودک بسیار خطرناک باشد، سندروم الکل جنین که با تاخیر در رشد رحم مشخص می شود، می تواند منجر به آسیب های متعدد توسعه شود. تأخیری در رشد ذهنی، مشکلات شنوایی، حافظه، بینایی، تاخیر در بلند شدن یا افزایش وزن می تواند اتفاق بیفتد، برخی از انحراف ساختار استخوان یا جمجمه قابل مشاهده است.

درجه حرارت در هفته هشتم بارداری

در اوایل بارداری، درجه حرارت می تواند کمی افزایش یابد، دمای کمی بالاتر از ۳۷ برای زنان باردار طبیعی است. فرایندهای التهابی که باید نشان داده شده و درمان شوند می تواند علت باشد.

 

اگر درجه حرارت یک زن باردار بالاتر از ۳۸ باشد، توصیه پزشک لازم است. دمای طولانی مدت با مشکلات جدی برای رشد کودکان داخل رحمی تهدید می شود، زیرا دمای بدن مایع اطراف آن نیز افزایش می یابد. آسیب بافت جنین و یا انجمادش می تواند عواقب ناشی از آن باشد که به ناچار منجر به خاتمه بارداری می شود. بنابراین، نمی توان با داروهای خود مقابله کرد، و درجه حرارت بالای زنان باردار نیاز به درمان حرفه ای و فوری دارد.

 

در هیچ موردی زنان باردار ممکن است آسپیرین مصرف کنند، آن را به تغییرات توانایی لخته شدن خون کمک می کند و می تواند باعث خونریزی شود. بهتر است سعی کنید دما را با اصطکاک و یا فشرده شدن آب به خطر بیندازید و اگر روش های مشابه نتیجه ای را به دست نیاورید، می توانید از داروهای ضد فیبرول تجویز شده توسط پزشک درمانگر خود استفاده کنید.

سردی در هفته هشتم بارداری

زنان باردار باید در هر راه ممکن از خودشان محافظت کنند تا در دوران بارداری، از جمله در هفته هشتم حاملگی، سرد نشوند. سرد می تواند تاثیر بسیار منفی و حتی مخرب بر روی یک جنین داشته باشد، منجر به هیپوکسی او شود یا موجب سقط جنین شود. هفته هشتم بارداری، دوره ای بیش از حد پایه در رشد کودک است، بنابراین باید تلاش کرد که کودک را در برابر تهدید احتمالی محافظت کند.

 

زنان باردار برای دیدن مکان های شلوغ، مخصوصا در یک دوره پاییز و زمستان، برای خانم های باردار ناخوشایند هستند، آنها باید سعی کنند از تماس با افراد بیمار جلوگیری کنند، به تناسب لباس به شرایط آب و هوایی خود بپردازند.

 

اگر سرد در آینده نباشد، و شما بیمار شدید، درمان خود را بلافاصله شروع کنید. در این دوره نمیتوان از اکثریت مواد مخدر استفاده کرد، بنابراین باید برای درمانهای مردمی انتخاب شود. با این حال، حتی راه حل های محبوب برای درمان سرد همیشه بی ضرر نیست، بنابراین بهتر است با یک دکتر مشورت کنید.

 

اول از همه، زن باردار که سرد شده است، باید در رختخواب باقی بماند، اگر چای داغ با عسل، شیر گرم با کره، نعناع یا لیمو جوشانده باشد، نوشیدن مایعات زیاد است. بینی را می توان با محلول های شور، گلو – شستشو با علف های هرز گیاه بابونه یا گل سرخ یا راه حل گرم نوشابه. ضروری است که سبزیجات و میوه ها و کالاهای شیری بیشتری بخورند، مصرف گوشت هنوز محدود است.

 

تغذیه در هفته هشتم بارداری

تغذیه در هفته هشتم بارداری

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

تغذیه مادر آینده نقش بسزایی در حاملگی سالم دارد. رژیم غذایی باید شکل بگیرد که متفاوت باشد و در عین حال هم متعادل باشد. اگر زن به درستی تغذیه می کند و فقط غذای سالم را می خورد، به رشد او کمک می کند تا به طور طبیعی رشد کند، ویتامین ها و عناصر میکرو را برای ارگانیسم فراهم می کند.

 

گوشت منبع پروتئین است، بنابراین، باید در رژیم غذایی مادر آینده در مقدار کافی باشد. بهتر است اگر از انواع غیر چرب باشد، آماده در یک بخارپز یا پخته شده است. ارزش یادآوری گوشت دودی، چروک و تنوع دیگر به مفهوم “وعده های صحیح” نمی رسد.

 

ماهی و غذاهای دریایی برای زنان باردار بسیار مفید هستند. میوه ها و سبزیجات ارگانیسم را با ویتامین ها، هضم و جلوگیری از یبوست افزایش می دهد. می توان به سادگی میوه های خشک، قهوه، آجیل، مواد غذایی شیری که منبع ارزشمند پروتئین و کلسیم هستند خوردن می کنند.

 

مهم نیست که چقدر بخورید چیزی شبیه چی بخورید، ارزش غذای نمکی را بیش از اندازه مورد سوء استفاده قرار نمی دهد. مصرف بیش از حد آن ناگزیر منجر به بازداشت مایع در ارگانیزم و ظهور ادم می شود. بهتر است که یک یا دو قاشق غذاخوری، چربی و قهوه را نیز بپوشانید و یا به هیچ وجه – امتناع دهید، چنین مواد غذایی می تواند منجر به سوزش سوزی زنان باردار و پدیده بسیار ناخوشایند شود.

 

ارتباط جنسی در هفته هشتم بارداری

اغلب مسائل مربوط به روابط صمیمی والدین آینده نگران هستند، بسیاری از اینها ترس از آسیب رساندن به یک کودک یا ایجاد عواقب منفی دیگر را دارند. به دلیل این ترس ها، برخی از زوج های متاهل بدون استثنا به این دلیل، از استعفای خود استفاده می کنند.

 

پزشکان توصیه های خود را در مورد یک زن ذکر می کنند اگر زن احساس فوق العاده ای داشته باشد، علاقه جنسی را به شریک زندگی اش تجربه می کند، هیچگونه (تهدید سقط خودبه خودی، چندین حاملگی) ندارد. البته، از حرکات فعال و سنگین اجتناب کنید و موقعیت را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

 

انسان نیاز به درک ادراک یک زن باردار دارد، تا حدودی متفاوت است، او می تواند رفتار یا احساساتی متفاوت داشته باشد. بنابراین، نگرش مهربان و محکم همسر در رابطه با همسر باردار برای دستیابی به روابط آرام و هماهنگ در این دوره دشوار زندگی بسیار مهم است.

 

پس از رابطه جنسی، برخی از زنان می توانند احساسات خود را در پایین شکم احساس کنند. مهم است که توجه ویژه ای به احساس درد در اینجا داشته باشیم، اگر درد کششی قطع نشود، خونریزی یا ترشحات قهوه ای ظاهر می شود، بلافاصله به پزشک مراجعه شود.

کودک در هفته هشتم بارداری زن به طور کامل شکل گرفته است، او نیاز به رشد و توسعه دارد. وظیفه مادر این است که شرایط او برای چنین رشدی ایجاد کند.

 

پیشنهاد مقاله:رابطه جنسی در بارداری وتاثیر آن بر جنین

 

بارداری با دوقلوها در هفته هشتم بارداری

 

یک متخصص زنان در معاینه مادر آینده در هفته هشتم بارداری می تواند مشکوک به علائم حاملگی چندقلو باشد. نسبت رحم با این اصطلاح مطابقت ندارد این بسیار پیچیده تر است که زنان باردار چند ساله را در معرض چاقی بگشاید، زیرا رحم آنها می تواند از حد استاندارد نباشد.

 

روش دقیق تر برای تعیین تعداد جنین در هفته هشتم بارداری، سونوگرافی است و علائم دیگر تنها فرضیه های غیر مستقیم است. تا زمانی که سعی می کنید اطلاعات در مورد نوزادان آینده خود را بیابید، آنها در این زمان به سرعت در حال پیشرفت بدون اینکه به طور کامل مشکوک باشند. در عرض یک هفته آنها دو برابر افزایش یافته و در حال حاضر طول بدن هر یک از آنها ۲ سانتی متر است و قلب جنین آنها در قفسه سینه قرار دارد.

 

تحریک ناحیه بند ناف جنین می تواند در طول سونوگرافی نشان داده شود، نگران نباشید – این یک وضعیت طبیعی در این مدت است، اما به زودی دوباره روده دوباره در محل سابق خود به شکم بازگشته است.

 

جداسازی انگشتان دست انجام می شود، در حالی که انگشتان دست در پای خود باقی می ماند. بند ناف در حال حاضر شکل گرفته است، جفت در حالت تشکیل فعال است، کورون ویولون مرحله گام به گام اندومتری را از بین می برد، بنابراین اتصال کودک با مادرش شکل می گیرد، آنها را در طول بارداری متحد می کند.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟