سلام مادر

تب در بارداری و پیشگیری از آن(مطالب اختصاصی)

سلام مادر :تب در  بارداری همیشه یک پرچم قرمز است و به شدت توصیه می شود که در اولین آرامش با پزشک اولیه خود مشورت کنید. علائم ممکن است شامل بیماری های جزئی (مانند سرماخوردگی) باشد، اما ممکن است نشان دهنده یک مشکل جزئی از یک مسئله بسیار جدی باشد. استراتژی های متعددی وجود دارد که می تواند برای کاهش تب در بارداری استفاده شود. از طریق دارو یا سایر داروهای خانگی. این متن راهنمایی های مفیدی را ارائه می دهد که می تواند در کاهش تب در دوران بارداری و درمان بیماری واقعی که موجب تب می شود کمک کند.

وقتی تب را در دوران بارداری می بینید، علائم عادی ، عرق، لرز، سردرد ، درد عضلانی، کم آبی و خستگی خواهید داشت . یک تئوری وجود دارد که دمای هسته افزایش یافته، چه از تب و چه از نظر شیب در حمام داغ، می تواند نقص های لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا را ایجاد کند. اما این فقط یک نظریه است؛ هرگز ثابت نشده است. بسیاری از زنان در دوران بارداری تب هستند و نوزادان آنها فقط به خوبی عمل می کنند.

چه چیزی باعث تب در بارداری می شود؟

چه چیزی باعث تب در بارداری می شود؟

هنگامی که شما حامله هستید، سیستم ایمنی بدن شما دوبار تلاش می کند تا از شما و نوزاد محافظت کند، بنابراین ممکن است در طول بارداری بیشتر از سرماخوردگی و تب آشنایی داشته باشید.

چه موقع باید در دوران بارداری به دکتر مراجعه کنم؟

اگر تب را از ۲۴ تا ۳۶ ساعت دور نکنید، باید پزشک خود را ببینید. همچنین اگر دچار هرگونه علائم با تب باشید، باید به پزشک مراجعه کنید: درد شکم ، حالت تهوع ، انقباض یا بثورات. تب شما می تواند نشانه ای برای سایر شرایطی مانند سیتولومگالوویروس ، آنفلوآنزا، سرماخوردگی، مسمومیت غذایی، HIV / AIDS، IBD، سیفلیس، توکسوپلاسموز یا واریسلا باشد.

 برای درمان تب در دوران بارداری چه کار باید بکنم؟

استامينوفن (تيولنول) کاملا حائز اهميت است در حاليکه شما حامله هستيد. (اگر شما در مورد مصرف تیلنول در حین بارداری نگران هستید، به یاد داشته باشید: اگر نوزاد شما امروز متولد شده و تب داشته باشد، پزشکان و پرستاران به او تیلنول می دهند. علاوه بر این، کبد شما دارو را متابولیزه می کند، بنابراین تنها دریافت کنید .

علل احتمالی تب در بارداری

علل احتمالی تب در بارداری
در طول بارداری، سیستم ایمنی مادر یک کار مشابه با قبل ندارد. به همین دلیل است که ۱۰۰٪ احتمال وجود شرایط سبب بدتر شدن وجود دارد.

۱٫ عفونت ادراری

سیستم ادراری زن از ، مثانه، کلیه و مجرای ادراری تشکیل شده است. دستگاه ادراری یک محل مکرر از عفونت است که به علت تهاجم و ضرب شدن باکتری ها در تخریب دستگاه ادراری رخ می دهد. برخی از عفونتها جدی نیستند و با گذشت زمان (یا از طریق آنتی بیوتیکها) خودبه خودی حل میشوند. نوشیدن مقدار زیادی مایعات همیشه کمک است.
هنگامی که نگران باشید: اگر درمان نشود، عفونت می تواند به کلیه های مثانه منتهی شود و باعث عوارض جدی مانند زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد نوزاد و سپسیس شود. برخی از عفونت های ادراری بدون علامت هستند اما در مورد عفونت متوسط تا شدید ممکن است نیاز به ادرار داشته باشید، احساس سوزش در هنگام عبور ادرار، ادرار یا خون در آن، درد لگن و غیره.

۲٫ سرد

تهاجم باکتریایی دستگاه تنفسی فوقانی می تواند منجر به علائم مانند عفونت سینوس، احساس مسدود شدن یا مسدود شدن مسیر بینی، حنجره و حنجره شود. مادر باردار ممکن است علائم مشابه آنفولانزا، مانند تب، آبریزش بینی، سرفه، مشکل تنفس و گلودرد داشته باشد. این عفونت جدی نیست و می تواند در عرض ۳ تا ۱۴ روز حل شود و می تواند به راحتی در خانه درمان شود.
هنگامی که نگران باشید: در شرایطی که عفونت تا ۲ هفته ادامه پیدا کند یا علائم بدتر شود، ممکن است علت بسیار شدید باشد (مثل پنومونی، گلودرد، سینوزیت و برونشیت). در چنین مواردی تاخیر نداشته باشید و بلافاصله با دکتر خود مشورت کنید.

۳٫ آنفلوآنزا

اگر یک فرد لرز، تب، تهوع، سرفه، استفراغ و درد را تجربه کند، ممکن است آنفولانزا باشد. مادران باردار در معرض خطر ابتلا به آنفلوانزا هستند و می توانند به دلیل سیستم ایمنی سرکوب شده به طور جدی بیمار شوند. طبق گفته موسسه ملی بهداشت، علائم آنفلوآنزا نسبت به علائم سرماخوردگی بسیار شدید است.
هنگامی که نگران باشید: مهم است که بلافاصله بعد از اینکه مشکوک به علائم آنفلوآنزا می شوید، با پزشک مشورت کنید. پزشک با توجه به داروهای ضد ویروسی برای کاهش خطر عوارض و طول مدت عفونت، میزان مصرف مایعات بیشتری را پیشنهاد می دهد. همچنین برای همه زنان حامله مهم است که آنفلوآنزا شلیک شود.

۴٫ ویروس دستگاه گوارش

در عین حال تب، GI می تواند باعث استفراغ و اسهال شود که ممکن است در زمان بارداری در معرض مشکلات جدی مادران باردار باشد. از دست دادن آب بدن می تواند نه تنها باعث انقباضات قبل از بلوغ شود، بلکه ممکن است در اثر زایمان زودرس نیز رخ دهد. فشار خون، ضعف، سرگیجه، غش کردن و عدم تعادل الکترولیتی بعضی از عوارض جانبی عفونت GI تحت کنترل ضعیف هستند.
هنگامی که نگران باشید: موارد بسیار ملایم با داروهای خانگی و با افزودن مایعات و رژیم غذایی BRAT به طور جداگانه حل می شود. مهم است که بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید اگر عوارض مانند خون در استفراغ، علائم کم آبی بدن، تب و یا ظاهر خون در حرکات روده را تجربه کنید.

هشدارها :

اگر مادر علت تب در بارداری را نمی داند توصیه می شود بلافاصله با ماما یا پزشک عمومی تماس بگیرید. ارائه کننده خدمات بهداشتی و درمان شما معاینه کامل فیزیکی را انجام خواهد داد و ممکن است برخی از آزمایش ها (احتمالا نمونه خون و نمونه های ادرار) را برای تعیین علت توصیه کنند. اگر علائم سرما در عرض چند روز بدتر شود یا اگر شروع به تجربه مشکل تنفسی کنید، فورا به دنبال کمک پزشکی باشید. ممکن است که شما ممکن است یک عفونت ثانویه (عفونت قفسه سینه) داشته باشید که نیاز به درمان شدید دارد.

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

 برای از بین بردن تب در  بارداری چی کار کنم؟

 برای از بین بردن تب در  بارداری چی کار کنم؟
۱٫ نوشیدنی های زیادی از آب و نوشیدنی های گرم

در صورت تجربه آبریزش بینی، تب، اسهال یا استفراغ (به علت از دست دادن بیش از حد غیر مایع مایعات از بدن)، مصرف آب خود را افزایش دهید. در چنین شرایطی، مصرف آب یک ساعت (حداقل یک فنجان) یا هر مایع دیگر که می توانید به راحتی آن را بنوشید.
نوشیدنی های گرم به آرامی گلو کمک می کند، بنابراین ترموس را با آب پرتقال، چای بدون کافئین یا هر نوع آب رقیق شده گرم نگه دارید. اگر احساس می کنید که شکم شکسته است، سپس مکیدن پوست یا مایع احیاء مجدد ممکن است به شدت کمک کند.

۲٫ غذاهای غنی از ویتامین C را داشته باشید

ویتامین C یک شفا دهنده طبیعی است و شما می توانید آن را به شکل میوه ها، سبزیجات و آب مصرف کنید (قبل از تجویز پزشک خود از مکمل ها اجتناب کنید). اگر شکم شما به راحتی نمیتواند آبمیوه های مرکبات را هضم کند، انتخابهای اسیدی کمتر مانند پاپایا یا انبه، عسل یا کتانو را در نظر بگیرید. این یک عادت روزانه خوب است که روزانه مصرف ویتامین های مورد نظر خود را انجام دهد اما اگر شکم شما آن را قبول نداشته باشد، هنگامی که بهتر می شوید، این عادت را امتحان کنید.

۳٫ داروهای خاصی را به تجویز دکتر مصرف کنید

Paracetamol در دوران بارداری معمولا برای درمان تب توصیه می شود. دستورالعمل های روی برچسب را برای دوز دادن اطلاعات دنبال کنید و به طور موقت مصرف کنید. اجتناب از مصرف ایبوپروفن در دوران بارداری اجتناب کنید.

۴٫ سایر موارد احتیاط

• مقدار زیادی استراحت بگیرید عدم فعالیت کمک می کند که بدن باقی بماند و خطر ابتلا به سقوط و سقوط را به دلیل سرگیجه کاهش دهد.
• دستمال مرطوب و مرطوب در پیشانی و یا پشت گردن قرار دهید. در صورت لزوم دوباره مرطوب کنید. خود را از دست ندهید زیرا گردش هوا را محدود می کند. در عوض لباس های پنبه ای را بپوشانید و اگر خنک می شوید، خود را با ورق نازک پوشش دهید
• مصرف رژیم متعادل و سالم که شامل میوه ها و سبزیجات است. این رژیم سالم چند ویتامین و مواد معدنی آنتی اکسیدان را تامین می کند که به مبارزه با عفونت کمک می کند
• یک حمام اسفنجی یا حمام گرم و نرم بخرید . این به کاهش درجه حرارت کمک می کند.

آیا تب در بارداری باعث صدمه به نوزاد شما می شود؟

تب کم در ابتدای بارداری باعث مشکل جدی نمی شود، اما تب بالا برای کودک خطرناک است. این به این دلیل است که توسعه زود هنگام جنین وابسته به فعالیت پروتئینی است که حساس به درجه حرارت است. به همین ترتیب، تمام فرآیند توسعه بر تکیه پروتئین های مناسب در زمان مناسب متکی است. اگر دمای بدن از ۹۸٫۶ تا ۱۰۳ درجه افزایش یابد، این وضعیت مانع از عملکرد مطلوب پروتئین می شود که می تواند منجر به عوارض فاجعه بار مانند سقط جنین شود. در سه ماهه سوم بارداری، زمانی که کودک به طور کامل رشد می کند، تب یک مسئله نیست، مگر آنکه به علت منبع عفونت در داخل رحم باشد. به منظور به حداقل رساندن خطر عوارض و خطرات، اگر تب تند شدید، با پزشک خود مشورت کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟