سلام مادر

هفته سیزدهم بارداری – ناگفته های این هفته

هفته سیزدهم بارداری نقطه عطفی برای کودک شماست. او در حال رشد است و دیگر جنین نیست، بلکه یک جنین است. او به دنبال – و اقدام – بیشتر  مثل یک کودک به نظر می رسد که او در حال استراحت است، هفته سیزدهم بارداری چون پلک هایش شکل گرفته و با هم مخلوط شده اند، اما بازوها و پاها او حرکت می کنند و درهم می گیرند (هرچند شما احتمالا نمی توانید آن را حس کنید …). او می تواند انگشت شست خود را هم بزند،بعد از این هفته ، هفته چهاردهم بارداری رسید، یک توصیه برای همیشه به شما،همیشه خوب یاد بگیرید تا مشکلات کمتر باشد

 

یک دلیل برای جشن گرفتن در هفته سیزدهم بارداری

بسیاری از زنان سه ماهه دوم بارداری خود را بیشتر لذت بخش می دانند، زیرا ناراحتی هایی مانند حالت تهوع به جرقه های جذاب کودک و تب و تاب بودن حاملگی کمک می کند.

 

در اینجا چند دلیل برای اینکه شما احساس خوبی داشته باشید، وجود دارد:

 

• تهوع ناگهانی: اگرچه بیماری صبحگاهی در سه ماهه دوم به نظر نمی رسد، اما احتمال دارد روزهای مریض شما پایان یابد. دلیل اینکه چرا؟ بدن شما به افزایش هورمون هایی که شما را به حالت کودک تبدیل می کند، عادت کرده است.

 

• افزایش اشتها: در حال حاضر حالت تهوع شما در حال خروج است، وقت آن است که دوباره از غذا لذت ببرید. شما ممکن است متوجه شوید که اشتهای شما همراه با کودک شما رشد می کند. آوردن بستنی و ترشیجات!

 

• افزایش فشار کودک: بدن شما در داخل و خارج تغییر می کند تا بتواند کودک شما را توسعه دهد. اندام های داخلی شما موقعیت های خود را تغییر می دهند تا محل رحم را گسترش دهند و پوست شما به شما اجازه می دهد که رشد خود را به سمت خارج انجام دهید. شما در نهایت فقط باردار نیستید – شما به دنبال بارداری نیز هستید! “نمایش” احتمالا یک امداد است. مردم احتمال بیشتری دارند که درب را برای شما باز نگه دارند، لبخند دلسوزی را تحویل دهید، و حتی اجازه دهید که در فروشگاه مواد غذایی بریزید.

 

کاهش رطوبت پستان:در هفته سیزدهم بارداری سینه های شما در طول سه ماهه ی اول رشد شدیدی ایجاد کرد که ممکن است باعث درد و ناراحتی شوند. ارگانیسم زن از مشکلات احتمالی ناخوشایندی در رابطه با جذب مواد غذایی مصرف شده انتظار می رود که باعث تحریک پذیری و خرد شدن، احساس زنگ خطر و نگرانی شده اند.

 

در هفته سیزدهم بارداری لازم است یک رژیم غذایی روزانه با پیچیده ای از ویتامین ها، ماکروکلئین ها و مواد معدنی اشباع شود. پرتقال، سبوس از جوانه های گندم، چغندر، سیب های تازه که در پیچیده تر می شوند، روشن کردن میکرو فلور روده نیز مفید خواهد بود. اگر مشکلات ایجاد شده با روده موفق به حل رژیم غذایی خاص نباشند، لازم است بازدید از یک دکتر متخصص گوارش داشته باشید.

 

در هفته سیزدهم بارداری چه اتفاقی برای کودک افتاده است؟

در هفته سیزدهم بارداری چه اتفاقی برای کودک افتاده است؟

پس از سه ماهه اول بارداری، می توان تعداد ویژگی های توسعه اندام های داخلی و خارجی کودک را اختصاص داد:

• غده فوقکلیه همراه با انسولین پروژه لوزالمعده؛

• سیستم اسکلتی عضلانی به طور مداوم توسعه می یابد؛

• سیستم عصبی شروع به هضم آبهای آمنیوتیک که فروکتوز جنین است.

• ناهنجاری های خارجی تمایز یافته اند، تعاریف احتمالی جنسیت آینده وجود دارد؛

• دندان های بالقوه شیر در حال حاضر، همراه با دستگاه صدا؛

• یک قلب کوچک قادر به حمل بیست و سه لیتر خون در روز است؛

• شکل های مشخصه خارجی بی نظمی، و به لطف توسعه تقویت شده از مواد استخوانی تنه رشد می کند نرخ های فعال در پیش گرفتن اندازه سر.

• فعالیت بدنی جنین نشان داده شده توسط سکته های فعال قبل از زایمان هماهنگ و مرتب می شود؛

• جنین شروع به پاسخ دادن به تحریک کننده های خارجی می کند: تغییر درجه حرارت، جریان نور، صدای بلند، صدای لمس مادر.

• رویای کمتری از زمان را اشغال می کند؛

• حساسیت طعم دهنده به نظر می رسد تنظیم ترجیحات غذایی غذای آینده کودک را به دلیل ظهور منافع در محصولات مختلف که مادر ایجاد رژیم غذایی روزانه است؛

• در سه ماهه دوم جنین آموخته است که بلع شود، گریه می کند، رفلکس مکنده ای ایجاد کرده است. کودک قادر به پاسخگویی به عوامل خارج است و احساسات را مانند لبخند و یا ناراحتی ناخوشایند بیان می کند.

زمان بسیار خوبی برای ایجاد پیوند عاطفی قوی با بچه در این دوره نسبتا آرام و ایمن است، که به آن ارتباط مداوم و احساسات منحصرا مثبت می دهد.

 

پیشنهاد مقالههفته چهاردهم بارداری – ناگفته های هفته۱۴

 

معده در هفته سیزدهم بارداری

معده در هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری حقیقت غیر قابل انکار بود که تغییرات بیرونی موجودات زن در مورد آن می گویند. در طول این دوره سخت تر می شود که آن را پنهان کنید، به دلیل گسترش کمر و شکم پیشانی به جلو. اما در اکثر زنان باردار “یک علامت پیشانی” می تواند در چنین شرایطی با توجه به ساختار کلی ویژگی های بدن و چهره وجود نداشته باشد.

 

اختلالات ناشی از دوره ای به شکل درد، گرفتگی و گرفتگی شکم معده ممکن است موجب تحریک زن شود زیرا رحم در حالت تناسلی قرار دارد. تن می تواند وضعیت کوتاه مدت باشد که پس از استراحت نرمال می شود. رحم به تن با طیف گسترده ای از عوامل، از جمله تنش عصبی و استرس، افزایش وزن، و همچنین به دلیل کمک هزینه مواد غذایی نامناسب، تولید گاز آورده شده است.

 

احساسات در هفته سیزدهم بارداری

پس از هفته سیزدهم بارداری، ارگان زن به شرایط حاملگی عادت می کند. دوره نگرانی با سم زدایی همراه، تفاوت های احساسی ناسازگار در خلق و خوی که با انفجار هورمونی دنبال می شود، به مراتب عقب مانده است.

 

این منطقی است که این زمان را برای حفظ شرایط سالم سیستم گوارش و روده و همچنین جلوگیری از گسترش احتمالی (علائم کششی) روی پوست اختصاص دهید.
از آنجا که تغییرات بیرونی در ناحیه دور کمر و غدد پستان دیده می شود، لازم است که لباس های مخصوص برای زنان باردار را در نظر بگیریم که راحتی و راحتی را در بر می گیرد. سینه بند باید دارای بند های گسترده ای باشد که به طور مطلق برای حفظ روزانه سینه رشد می کند.

 

وضعیت رحم در هفته سیزدهم بارداری

رحم در ابعاد متناسب با اندازه یک جنس در حال رشد افزایش می یابد و منجر پر کردن فضای آزاد در داخل و به تدریج فشار قوی آنها می شود. با توجه به افزایش رحم در ناحیه شکم، انتقال مواد غذایی از معده به روده که باعث آسم می شود، کاهش می یابد. این ناراحتی خاصی را برای یک زن باردار ایجاد می کنند.

 

رحم در پارامترهای مربوط به مدت زمان بارداری همبستگی دارد که ممکن است در بررسی بعدی برنامه پزشک متخصص محلی مشاهده شود. در هفته شانزدهم، رحم دارای کشش اضافی و نرمی پوشش است که در ارتفاع به ترتیب برابر با سیزده سانتیمتر است.

 

پیشنهاد مقاله:طرز خوابیدن راحت با بالش بارداری

 

سنوگرافی در هفته سیزدهم بارداری

سنوگرافی در هفته سیزدهم بارداری

سنوگرافی در هفته سیزدهم بارداری

سنوگرافی در هفته سیزدهم بارداری

روش یکپارچه در طول بارداری همراه با تحقیقات فراوانی است که برای اولین بار در آغاز سه ماهه دوم انجام می شود. این روش نه تنها تنظیم دقیق طول مدت بارداری و تعداد فرزندان آینده را ممکن می سازد، بلکه همچنین امکان برآورد میزان عادی یا ناهنجاری شاخص های حیاتی را می دهد: از فراوانی ریتم صوتی تا ناهنجاری های احتمالی ناشی از ناهنجاری های کروموزومی.

 

درد در هفته سیزدهم بارداری

اگر درد بعد از استراحت به تعویق بیفتد، لازم است که به دکتر بروید، در صورتی که درد ناشی از خون پایدار وجود نداشته باشد. محدود کردن هر گونه حرکت، قبل از خونریزی ضروری است بلافاصله به بیمارستان بروید.

 

به علت اینکه رحم به طور مداوم در ابعاد و عضلات افزایش یافته است که برای کسر آن در نظر گرفته شده است، می تواند درد کمر و ضایعات معده را داشته باشد، این درد به طور بالقوه خطرناک نیست، اما توصیه می شود که دراز بکشید.

 

در کمبود کلسیم، اغلب در ناحیه عضلات گاستروکنیومیس وجود دارد. این حالت را می توان به درستی با غذا ساخته شده برای یک زن باردار غنی شده با محصولات گیاهی، calciferous هشدار داد. استثنا گوشت حیوانات است، زیرا استفاده از آن باعث تقویت بافت استخوانی فندنتل می شود که در هنگام تحویل، انتقال جنین به شیوه های زایشی پیچیده می شود.

 

سرماخوردگی و بیماری در  هفته سیزدهم بارداری

در صورت ابتلاء به علایم سرماخوردگی، صرف نظر از این که سردرد، احساسات ناخوشایند در گلو، افزایش دمای همراه با سونوگرافی است، مطمئنا، کودک در حال حاضر به اندازه سه ماهه اول آسیب پذیر نیست، اما به طور قطعی به پذیرش داروهای مستقل منصوب شده ممنوع است.

 

داروهای انتخاب شده به درستی ممکن است باعث ایجاد غیرطبیعی بارداری و تحریک سقط جنین شوند. بنابراین بهتر است ابتدا ارگانیسم را ایمن نگهداریم، به خصوص اگر حاملگی ماه و ماه های پاییز و زمستان را تحت تاثیر قرار دهد که ارگانیزم را بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مزمن می گذرانند.

 

درجه حرارت در  هفته سیزدهم بارداری

درجه حرارت بالا در آغاز سه ماهه دوم طبیعی است که نباید دلایل اضافی برای نگرانی ایجاد کند. اما اگر همراه با دمای ناراحتی با تخصیص رنگ و یا ناخالصی خون به ارمغان بیاورد.چند روز به علامت ۳۸ درجه سانتیگراد می رسد، لازم است که به پزشک اطلاع دهید.

 

خون ریزی در  هفته سیزدهم بارداری

در هفته سیزدهم بارداری اغلب خونریزی های ناشی از مدت سیزده هفته ایجاد نمی شود، اما لازم است که در مورد چنین پدیده ای به پزشک اطلاع رسانی شود.
گزینه های احتمالی مربوط به انتشار خون می توانند عبارتند از:

 

• اثرات هماتوم یا اختلال یکپارچگی گردن رحم که پس از مداخلات نادرست در بررسی یا جنس رخ داده است؛

• رشد جدید؛

• شکنندگی یک سیستم عروقی؛

• اثر منفی بر روی معده یک زن باردار، به دلیل کبودی، سقوط، برخورد و عوامل دیگر.

 

برای نگران بودن در مورد اثرات احتمالی که باعث آسیب رساندن به کودک می شود، بازبینی اولتراسونیک ضروری است که برای شناسایی دلایل خونریزی ضروری نخواهد بود.

 

سقط جنین در هفته سیزدهم بارداری

سقط جنین در هفته سیزدهم بارداری

علل سقط جنین

علل شایع: اختلالات ژنتیکی، رحمی و هورمونی، عفونت دستگاه تناسلی و انقباض.
تا ۱۵٪ از دست دادن بارداری در ۱۳ هفته بارداری ممکن است با بیماری رحم، تومور در رحم (فیبروئید) یا مشکلات رحم همراه باشد. این شرایط همچنین ممکن است به زایمان زودرس کمک کند.
اعتقاد بر این است که ۱۹ درصد از دست دادن بارداری ناشی از مشکلات با بند ناف است. مشکلات با جفت می تواند تعداد قابل توجهی از اواخر سقط جنین را تشکیل دهد.

احتمال سقط جنین در هفته سیزدهم بارداری

در هفته سیزدهم بارداری، خطر سقط جنین حداقل است، اما باید توجه ویژه ای به علائم زیر شود:

• درد یا ناراحتی در شکم؛
• ماهیت غیر معمول تخلیه.

گاهی اوقات احساسات درد کوتاه مدت در سمت چپ یا راست ظاهر می شوند – این گاهی در طول کشش رحم و عضلات اطراف آن رخ می دهد. در چنین زماني بهتر است تمام فعاليت بدنی را متوقف كنید و برای مدت کوتاهی دراز بكشید.

درمان نادرست

در مورد سقط ناقص، کیسه خالی یا سقط جنین، سه گزینه برای درمان وجود دارد: اگر درمان نشود، موارد به طور طبیعی طی ۲ تا ۶ هفته اتفاق خواهد افتاد. این به اجتناب از عوارض ناشی از دارو و عملیات کمک خواهد کرد. داروها به تکمیل سقط جنین کمک می کند.

درمان جراحی سریعترین راه برای تکمیل سقط جنین است. همچنین طول و شدت خونریزی را کاهش می دهد، همچنین به جلوگیری از درد فیزیکی مرتبط با سقط جنین کمک می کند. با این حال، این عمل خطر عوارض زیادی را شامل می شود، از جمله خطر آسیب به رحم ، سوراخ شدن رحم، زخم و غشای جنینی بالقوه. این یک عامل مهم برای آن دسته از زنان است که مایل به داشتن فرزندان در آینده هستند، برای حفظ باروری آنها و کاهش احتمال عوارض بعد از زایمان آینده.

 

آنالیز (پروژسترون، HCG) در  هفته سیزدهم بارداری

هورمون های لازم که در سه ماهه دوم مورد ارزیابی قرار می گیرند عبارتند از:

• پروژسترون نتیجه آن در طی سه دوره سه ماهه مشاهده می شود. شاخص های نرمال برای سه ماهه اول از سطح ۸٫۹ نانومول / لیتر به ۴۶۸٫۴ در نظر گرفته می شود؛ برای دومین سه ماهه – ۷۱٫۵ نانومول / لیتر تا ۳۰٫۳٫۱ nmol / l؛

 

• هورمون HCG شاخص سطح آن در مورد دوره بارداری، در مورد نقایص احتمالی دستگیری توسعه و عامل منفی رشت است؛

• پروتئین PAPP-A پلاسما.

 

تغذیه در هفته سیزدهم بارداری

شرایط ضروری برای پیشگیری از تولد کودک برای زنان باردار، تغذیه خوب با مواد مغذی اصلی است: کربوهیدرات، چربی و پروتئین. غذا از زن باردار باید متعادل شود، از جمله تنها محصولات طبیعی تهیه و پردازش. تنوع در رژیم غذایی روزانه تنها عامل مثبت است.

در هفته سیزدهم بارداریمواد غذایی ضروری برای رشد سریع کودک: عدس، میوه ها و سبزیجات از سایه های سبز، خرمالو – ، غنی شده اند. برای از بین بردن قفل ها و نرمال شدن حرکات ,در غذا چغندر، میوه های خشک، لامیناریا، سیب، آب میوه از گوجه فرنگی، میوه و سبزیجات توصیه می شود.

الکل و سیگار کشیدن در  هفته سیزدهم بارداری

الکل و سیگار کشیدن در دوران بارداری می تواند به عنوان جرم واقعی در ارتباط با یک کودک آینده محسوب شود. لذا با توجه به سلامت تمام سیستم ها و بدن های یک کودک آینده، با توجه به نفوذ مضر وابستگی ها، به معنای عرفانی توجه شده است.

 

ارتباط جنسی در  هفته سیزدهم بارداری

ارتباط جنسی در  هفته سیزدهم بارداری

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

چه چیزی باید برای این هفته برنامه ریزی کنید؟

در هفته سیزدهم بارداری همانطور که زنان سه ماهه اول را تمام می کنند، ممکن است افزایش میل جنسی داشته باشد. برای زوج ها شایع است که آیا جنس در دوران بارداری بی خطر است یا خیر. بسیاری متوجه نمی شوند که نوزاد توسط مایع آمنیوتیک در رحم، شکم و با پلاگین مخاطی که مهر و موم دهانه رحم شما را می پوشاند محافظت می کند و از عفونت محافظت می کند. برای بسیاری از زوجها، در حین بارداری، در رابطه با رابطه جنسی ایمن است.

 

با این حال، باید از جنسیت اجتناب کرد اگر:

• شما سابقه زایمان زودرس یا کار دارید
• شما سابقه سقط جنین دارید
• آب شما شکسته است
• شما خونریزی واژینال یا تخلیه ناشناخته را تجربه می کنید.
• شما دارای پیش آگهی جفت یا جفت مرغی بسیار پایین هستید.
• یک گردن رحم بی عیب و نقص دارید ، یا گردن رحم شما گسترش یافته است.
• شما یا شریک زندگی خود را یک بیماری منتقله از راه جنسی دارید .

 

در دوره سه ماهه دوم طلایی که در گذشته احساس بدی و نگرانی شده است، همسران می توانند زندگی جنس فعالانه را تجدید نمایند، اگر درمورد موارد احتمالی خطا و اختلالات احتمالی حاملگی طبیعی وجود نداشته باشد.گرایش جنسی زن باردار می تواند به دلیل ویژگی های فیزیولوژیکی موجود در ارگانیسم افزایش یابد. افزایش حجم خون در گردش و همراه با تنظیم مجدد هورمونی، احساسات منحصر به فردی را پیش بینی می کند.

 

پیشتهاد مقاله:ناباروری مردان ،تشخیص و جلوگیری قبل از ازدواج

 

توصیه های زنان در  هفته سیزدهم بارداری

• تنوع غذا با سبزیجات تازه و میوه؛
• شرکت در دوره های آماده سازی برای زایمان برای زنان باردار
• انجام تمرینات ورزشی کمک به جلوگیری از رحم تن؛
• راه رفتن در هوای تازه.

 

تقریبا ۹۰٪ زنان باردار علائم کشش دارند. علائم کشش به نظر می رسد که رگه های صورتی یا قرمز است که شکم و / یا سینه شما را پایین می آورد. وزن گرفتن با سرعت پایین می تواند احتمال بروز علائم کشش را کاهش دهد و همچنین برای شما و نوزاد نوزاد شما سالم تر است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟