سلام مادر

هفته سی و چهارم بارداری(مطالب اختصاصی)

سلام مادر :در هفته سی و چهارم بارداریوزن بدن کودک بیشتر می شود و حدود هفت درصد، از همه وزن، بافت چربی تشکیل شده است. چین و چروک ناپدید می شوند و پوست نوزاد صاف تر می شود. همچنین سایه پوست رنگ خود را تغییر می دهد.

تقریبا تمام ارگان های کودک در این لحظه عمل می کنند. در بچه قلب ضربان، نفس می کشد، کار حرکت دستگاه گوارش، فعال شده است. وزن بدن کودک درهفته سی و چهارم بارداری حدود ۲ کیلوگرم ۲۵۰ گرم می باشد. مادر آینده احساس درد می کند. این اتفاق می افتد زیر رحم همه چیز را بالا می برد. در قسمت بالای رحم، اسپاسم و گرفتگی وجود دارد. درد و گرفتگی در هر زمان قوی تر می شود.در طول درد، بهتر است با پزشک مشورت کنید، به نحوی که بهتر است درد را از بین ببرید. در این طرح، رویکرد فردی ضروری است. در این زمان استراحت برای زن ضروری است. شوهر باید جزئیات وقایع را توضیح دهد، مطمئنا شما را درک خواهد کرد.

 

در هفته سی و چهارم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

در هفته سی و چهارم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

هفته سی و چهارم بارداری، با این حال زمان مناسب برای زایمان نیست. زمان بارداری باقی مانده، کودک باید وزن خود را افزایش دهد و به رشد بیشتر ادامه دهد تا کامل شود.
در هفته۳۴ بارداری ممکن است کاهش اولیه را به ویژگی های رشد کودک، و بیشتر و اولی روغن زنجبیل تبدیل کند. پوست جنین صاف تر می شود، رنگ پریده تر می شود.

همچنین کار کلیه ها بهتر می شود زیرا آب شروع به رسیدن به آمنیوتیک دستگاه گوارش می کند. موقعیت بچه در مومیایی نیز تغییر می کند.رشد بچه حدود ۳۲ سانتی متر و وزن ۲٫۲۵۰ کیلوگرم است. با این حال شما نباید در چرخه قرار بگیرید، این فقط مقادیر متوسط است. در روند توسعه کودک و تغییر ساخت مادر، شاخص ها می توانند در جهت های مختلف تغییر کنند.

 

هفته سی و چهارم بارداری – چند ماه است؟

 

اگر تقویم طبیعی بارداری معمولی باشد، هفته سی و چهارم بارداری فقط آغاز ماه نهم است. بنابراین، هفته ی ۳۴بارداری به پایان ماه هشتم می رسد. یک ماه مامایی ۴ هفته معمول را تشکیل می دهد. طبق گفته پزشکی، بارداری، ده ماه طول می کشد.

سونوگرافی درهفته سی و چهارم بارداری

سونوگرافی درهفته سی و چهارم بارداری

به طور معمول، در حال حاضر قابل اندازه گیری است. تحقیقات سونوگرافی برنامه ریزی شده در هفته سی و چهارم بارداری است. اما در موارد عمل جراحی پزشکی، زمانی که تحقیقات بیشتری در مورد جنین در مورد علائم مورد نیاز است اغلب ملاقات می کنند. علائم می تواند بسیار متفاوت باشد: ارائه، استثناء هیپوکسی، ارزیابی کلی از وضعیت و توسعه کودک است .

 

علاوه بر این، سونوگرافی در هفته سی و چهارم بارداری اجازه می دهد تا شرایط جفت را تعریف کند تا کمبود آب یا فراوانی آب را ببیند تا بتواند بر روی محدوده احتمالی بند ناف کنترل کند. همچنين عامل مهمی شاخص ترشح رحم برای وضعيت جنين است. با توجه به بازرسی، پزشک صدور حکم درباره احتمال تولد طبیعی و شاخص های مهم را می دهد.

 

زایمان در هفته سی و چهارم بارداری

شرایط و نشانه های مختلفی که پزشک حرفه ای می تواند متوجه آن شود، می تواند دلیل بروز زودرس این کودک باشد.تمام بدنها برای آن کار می کنند، حرکت می کند و تنفس می کند.

کنترل حرکت در هفته سی و چهارم بارداری

رشد کودک در هفته سی و چهارم بارداری افزایش می یابد. فعالیت بدنی آن در مادر کمتر می شود. گاهی اوقات این مرد کوچک شروع به آوردن ناراحتی خاصی برای مادر می کند، مثلا، پا را در برابر لبه های استراحت قرار می دهد که به طور طبیعی مانع از حرکت مادر می شود. معمولا اغلب باقی می ماند که به شدت ضعیف هستند.

با توجه به صدای بلند یا نور درخشان، کودک می تواند به شدت مادر را فشار دهد. به طور طبیعی چنین شرایطی باید اجتناب شود. پس از همه آنها می توانند کودک را به تغییر وضعیت و تبدیل شدن به منجر شود. به این ترتیب فرآیند زایمان طبیعی ممکن نیست.

درد در هفته سی و چهارم بارداری

افزایش رحم و رشد معده می تواند ناخوشایند و درد ایجاد کند. معمولا به مادر آینده در دور کمر، پشت و معده نگاه می کنند. طول عمر طولانی مدت بارداری باعث افزایش رشد هورمون ها می شود که باعث تسکین برخی از شیاف می شود.

درد ناخوشایند در قسمت پایین شکم و درد لگن در دور کمر می تواند نشانگر تولد نوزادان نارس باشد. اگر درد ماندگار باشد، لازم است برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید. همچنین اتفاق می افتد به طوری که زن احساس کاهش رحم، این به اصطلاح آموزش درد است.

 

فشار کشاله ران در هفته سی و چهارم بارداری

در هفته سی و چهارم بارداری، ممکن است درد در ناحیه ساق پا و کشاله ران احساس کنید. بدین ترتیب بدن شما را برای تحویل آماده می کند، استخوان های لگن به آرامی واگرا و صاف می شوند. کودک که در حال حاضر سر پایین است، ممکن است با ضربه زدن به دنده هایش، ناراحتی مادر را نیز ایجاد کند.

شما باید در مورد احساسات دردناک مراقب باشید. در مورد انقباضات نادرست نگران نباشید – آنها شدید نیستند و یا مکرر نیستند و به سرعت منتقل می شوند. اگر انقباضات مکرر باشد – با پزشک خود تماس بگیرید، ممکن است زایمان به زودی آغاز شود.

 

افزایش وزن در هفته سی و چهارم بارداری

افزایش وزن در هفته سی و چهارم بارداری

زمان بارداری را می توان با مشکلات مختلف دنبال کرد. یکی از آنها ظهور هیپواستاها است. برای جلوگیری از این مشکل، کافی است قوانین ساده را دنبال کنید: منطقی است که بخورید و تنظیم وزن را کنترل کنید. افزایش طبیعی وزن برای هفته ۳۴ بارداری ۱۲-۱۲ کیلوگرم است.

 

بیش از وزن از هنجار می تواند به گونه ای کنترل شود، به عنوان مواد غذایی اصلاح رژیم غذایی خاص. مطمئنا در این مورد محدودیت کربوهیدرات ها و چربی ها است.

 

شکم در هفته سی و چهارم بارداری

با این حال، شکم در حال حاضر نسبتا بزرگ است همچنین شکل معده تغییر می کند. می توان آن را زمانی که وزن در هر طرف توزیع شده و یا زمانی که شکم به جلو داده می شود اشاره کرد. زن شروع به حرکت با شفافیت و مراقبت بیشتر می کند. به خصوص این است که در تغییر موقعیت بدن قابل توجه است. این زمان ایده آل برای جلوگیری از گسترش است. لازم است به طور منظم در مورد معده مخصوص زنان باردار استفاده شود.

تخلیه در هفته سی و چهارم بارداری

نکته بسیار مهم در این دوره بارداری کنترل دفع است. این عنصر رنگی از رنگ شیرین است که بوی سوزنی و مقدار متوسط ندارد. در صورتی که عصاره به صورت مخاطی ایجاد شود، ضروری نیست که فشار ناگهانی دهید. این لجن که از واژن اختصاص داده می شود می تواند مواد باشد که در طول بارداری رحم را پوشش می دهد.

در اینجا ضروری است که به غیر از برنامه درمانی با پزشک متذکر شوید که این درمان را منصوب کردید. دفع عفونت یک شرایط ضروری است زیرا کودک در هنگام تحویل می تواند از مادر دریافت کند.

پزشک تقریبا به مدت ۳۴ هفته از بارداری موظف است معاینه آسیب را انجام دهد. همچنین در این مدت اغلب مشکل عروق خونی در مقدار کمی وجود دارد. تظاهرات غلیظ سفید ناشی از افشای رحم است. اکثریت دفع خون ، تقاضای فوری برای آمبولانس را درخواست می کند، زیرا می تواند باعث لخت شدن جفت و ایجاد هیپوکسی در جنین شود.

 

پیشنهاد ما:تخلیه کیسه اب در بارداری چیست؟

 

تهوع و اسهال در هفته سی و چهارم بارداری

احساس تهوع و اسهال درهفته سی و چهارم بارداری نشان دهنده عفونت ویروسی یا رژیم غذایی نامتعادل یا تغییر پس زمینه هورمونی است.

در دوران بارداری، حتی عوامل جزئی ممکن است بر وضعیت زن تاثیر بگذارد.
تحریک معده ممکن است توسط:
• خوردن غذاهایی که هضم شده اند؛
• استرس، تنش عصبی، ترس از انقباضات؛
• ویروس ها و میکروارگانیسم ها در غذاها؛
• بیماری های مزمن دستگاه گوارش
• حمله هلیمتیک؛

 چه چیزی باید توجه کنم؟

هنگام تشخیص علائم اسهال که هفته سی و چهارم بارداری هستند، باید علائم مانند تب، لرز، ضعف، گرفتگی، سردرد، تهوع، استفراغ، کم آبی را در نظر بگیرید. اگر این علائم را دارید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید. یک متخصص باید به شما یک درمان اختصاصی دهد. اگر خون را در مدفوع یا مدفوع سیاه پیدا کنید، از سرگیجه شدید رنج می برید، مطمئن شوید که به بیمارستان بروید

آنچه شما بایددر هفته سی و چهارم بارداری انجام دهید

واقعیت داشتن مدفوع مایع را نادیده نگیرید. تنها چند هفته قبل از تحویل آن را ترک کرده اید. علائم را کنترل کنید.

با یک آمبولانس تماس بگیرید اگر:

• اشیاء را دو برابر می بینید، احساس سرگیجه و ضعف می کنید؛
• دهان خشک است، همیشه تشنه هستید؛
• دمای بیش از ۳۸ درجه سانتیگراد (۱۰۰ درجه فارنهایت)؛
• ادرار تیره؛
• مایع یا تاریکی، مدفوع مانند فوم.

اگر پزشک علل بستری را پیدا نکند، برای جلوگیری از کم آبی توصیه می شود که مایعات بیشتری بخورید. رژیم غذایی نیز یک راه مهم برای کارکرد دستگاه گوارش است. اجتناب از محصولات لبنی، نان، میوه، آب، چربی، سرخ شده، دودی و نمکی.

اگر یک زن از اسهال رنج می برد، دارای تخلیه واضح و تخلیه مخاطی است، مایع آمنیوتیک شروع به نشت می کند و احساسات دردناک در قسمت پایین شکم وجود دارد – ممکن است شروع کار باشد. به متخصص زنان بگویید و به بیمارستان بروید.

رابطه جنسی درهفته سی و چهارم بارداری

حتی اگر همه مادران بارداری زندگی جنسی فعال داشته باشند، از هفته سی و چهارم بارداری باید گرما را آرام کرد. در این زمان خطر ابتلا به عفونت افزایش می یابد و همچنین فرصتی برای ترساندن کودک وجود دارد که می تواند به جنین منجر شود.

چند سال پیش، پزشکان توصیه هایی برای بارداری های اخیر در رابطه با ازدواج جنسی داشتند. اما امروز ثابت شده است که جنس گردن رحم را نرم می کند. متخصصان توصیه می کنند که رابطه جنسی محافظت نشده را تمرین کنید اگر مطمئن هستید که شریک پاک است.

اختلال خواب در هفته سی و چهارم بارداری

اغلب زنان تا پایان دوران بارداری شروع به بی خوابی می کنند. اگرچه چنین مشکلی وجود دارد و در شرایط اولیه نیز وجود دارد.
راه های بسیاری برای غلبه بر بی خوابی وجود دارد:

• تغییر در طول خواب رویای؛
• خوردن غذا قبل از رفتن به رختخواب متابولیسم موجود در ارگانیسم نیز به خواب رفتن و به بچه، مادر اجازه نخواهد داد.
با وجود تمام مشکلات، حالت زندگی در هفته ۳۴ می تواند همچنان فعال باشد. اگر مادر آینده از استخر برود بسیار خوب است. اشخاص در فیت بیل بارگیری می کنند و گروه های مختلف ماهیچه را نرم می کنند. اما بهتر از همه برای ارگانیسم – تفریح فعال است. پیاده روی پا در هوای تازه برای سلامت و خلق و خوی مفید است، این امر به کودک نیز تاثیر می گذارد.

سفر کردن در  هفته سی و چهارم بارداری

اگر هفته سی و چهارم بارداری هستید، سفرهای طولانی را برنامه ریزی نکنید زیرا خطر ابتلا به زایمان وجود دارد مهم است که روزهای اول پس از رسیدن به مقصد توریستی خود را بارگیری نکنید – برای اتخاذ وقت لازم است. توصیه میشود که برای گشت و گذارهایی که شامل چندین ساعت در یک اتوبوس یا پیادهروی طولانی است، شرکت نکنید.

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟