سلام مادر

هفته دوازدهم بارداری – باید ها و نباید های هفته ۱۲بارداری

اگر شما هفته یازدهم بارداری  را بخوبی گذراندید ،تبریک میگم و انشاالله تا اخر با موفق ادامه بدهید ،هفته دوازدهم بارداری یک گام مهم برای کودک شماست. همه سیستم های اصلی بدن او در جای خود قرار دارند. در دستگاه گوارش، روده کوچک او دیگر با طناب بند ناف نیست، بلکه به طور منظم در شکم قرار دارد. در هفته دوازدهم بارداری سیستم عصبی او همچنان توسعه می یابد و ساختار مغز او به طور کامل شکل گرفته است. بسیاری از اعضای او شروع به کار خودشان میکنند. به عنوان مثال، تیروئید وی هورمون ها را ترشح می کند.

 

در هفته دوازدهم بارداری ساختار مغز یک کودک شبیه به یک بزرگسال است، فقط در اندازه کوچک. او هنوز آموخته است که بدنش را کنترل کند و خود به خود حرکت کند، اما عضلاتش با هر حرکتی قوی تر می شوند. طناب بند ناف از روده جدا شده است، اما مواد مفید همچنان در بدن کودک جریان می یابند. کبد و کیسه صفرا شروع به کار می کنند، که باعث جذب چربی ها در دستگاه گوارش جنین می شود.

اندام های جنسی در حال حاضر تشکیل شده است، از این رو، دکتر قادر خواهد بود که تعیین جنسیت کودک خود را در اسکن اولتراسوند ببینند. در مقایسه با هفته های گذشته، جنین بیشتر فعالیت می کند که می تواند موجب ناراحتی مادر شود.

جفت هورمون هایی تولید می کند که به حفظ حاملگی و البته بدون هیچ عوارضی کمک می کند. توکسوئیکس در این زمان به پایان می رسد، یک زن دوباره و دوباره پر انرژی و شاد می کند. اندازه رحم به تدریج افزایش می یابد، عرض آن به ۱۰ سانتی متر می رسد. در هفته دوازدهم بارداری رحم بالا می رود، چرا که در لگن کوچک دیگر جا نمی شود. از آنجا که گردش خون تسریع می شود، قلب زن باردار سخت تر از قبل کار می کند.

 

پایان سه ماه اول بارداری

هفته دوازدهم بارداری

مدت ۱۲ هفته بارداری، به پایان رسید در پایان سه ماهه اول. معمولا در این زمان، یک زن احساس بسیار قابل توجهی می کند.تهوع و استفراغ، که یک باردار در طول ۱۱ هفته رنج می برد، به پایان می رسد.

 

پیشنهاد مقاله:هفته سیزدهم بارداری – ناگفته های این هفته

 

در حال حاضر جفت از زندگی جنین حمایت می کند. همه اینها را می توان به تنظیمات شدید هورمونی در بدن انجام داد.اگر توکسمی موجب کاهش وزن در سه ماهه اول بارداری شود، پس از شروع هفته ۱۲، افزایش وزن ثابت افزایش خواهد یافت. در طول این دوره، افزایش وزن طبیعی به میزان ۵۰۰ گرم در هفته است. بدن مادر آینده به طور کامل با رشد کودک رشد می کند، تمام اعضای بدن و سیستم ها به حد مجاز می رسد.

 

قلب سریع تر می شود، حجم خون، ریه ها و کلیه ها بیشتر فعال می شود. در مقایسه با شروع بارداری، فرکانس ادرار به حالت طبیعی باز می گردد، میل به ادرار کردن به خصوص در شب کاهش می یابد. در آن، رشد رحم می تواند باعث کاهش سرعت روده و منجر به یبوست شود.

 

در طول بارداری اول شکم شروع به رشد کمی بعد، و درمدت ۱۲ هفته بارداری آن اندازه تقریبا تغییر نمی کند. یک زن باردار ممکن است لباس های معمولی خود را ادامه دهد، احساس راحتی در آن می کند. در طول بارداری دوم، شکم ممکن است در پایان سه ماهه اول افزایش یابد و مادر آینده آرزوی لباس های شلوغ را انتخاب کند.

 

درهفته دوازدهم بارداریهمانطور که اندازه شکم افزایش می یابد، خارش پوست ممکن است رخ دهد. ظاهر آن نشان دهنده نیاز به استفاده از مرطوب کننده های ویژه برای جلوگیری از نشانه های کشش است. علاوه بر شکم، علائم کشش در ران ها، قفسه سینه، سطوح جانبی بدن دیده می شود. شما باید از خود و پوست خود مراقبت کنید.

 

در شما همچنین ممکن است لکه های رنگدانه و نوار تاریک را مشاهده کنید، که از دکمه شکم پایین می آید. این پدیده ها به لحاظ زمانی موثر هستند، خطرناک نیستند و پس از تولد کودک به کمبود می رسند.

البته، رشد معده، با افزایش اندازه رحم، که به عرض ۱۰ سانتیمتر، از حفره لگن به حفره شکم منتقل می شود،. در حال حاضر و بعدا در دوران بارداری، یک زن قادر به تشخیص و ارزیابی رحم او است.

سونوگرافی در هفته دوازدهم بارداری

 

سونوگرافی در هفته دوازدهم بارداری

سونوگرافی در هفته دوازدهم بارداری

سونوگرافی در هفته دوازدهم بارداری

سونوگرافی در هفته دوازدهم بارداری

در هفته دوازدهم بارداری، متخصص زنان برای اولین سونوگرافی یک زن ارسال می کند. در این دوره ابعاد جنین و تاریخ تخمینی زایمان تعیین می شود. مادر آینده کودک خود را برای اولین بار میبیند، کمی انسان، که خیلی زود او را به سینه خود میبندد. اولین اولتراسوند مانیتورهای مهمتری را نشان می دهد.

این اندازه رحم و تن آن، وضعیت و محل جفت را برآورد می کند، وجود یا عدم وجود بارداری غیرمترقبه و همچنین تعداد دقیق جنین در رحم مادر را مشخص می کند. در طول اولتراسوند، مادر آینده فرزند خود را برای اولین بار میبیند.

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

هنوز هم خیلی کوچک است و بدون کمک یک پزشک دشوار است دقیقا همان چیزی را که روی صفحه نمایش داده شده بدانیم. بنابراین، بدون تردید سؤالاتی بپرسید، حتی می توانید از چهره کودک خود بپرسید. شما تا زمانی که غربالگری بعدی را مشاهده نکنید، لذت بردن از لحظات گرانبها، به یاد داشته باشید که نوزاد شما کوچک است.

 

مقادیر پارامترهای تعیین شده در طول سونوگرافی توسط پزشک، با داده ها در جدول مقادیر استاندارد مقایسه می شود. این مقایسه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که کودک به درستی رشد می کند.

 

بعدا نتایج سونوگرافی برای مطالعات ،ردیابی تغییرات و جلوگیری از انحراف استفاده می شود.گاهی اوقات اول تشخیص اولتراسوند به زن و اعضای خانواده خود یک “غافلگیری ناخوشایند” می دهد – شناسایی ناهنجاری های مادرزادی جنین یا ناهنجاری های کروموزومی. در حال حاضر در حال توسعه پزشکی این غیر ممکن است برای درمان چنین بیماری، بنابراین به زودی پدر و مادر باید انتخاب سخت در مورد اینکه آیا سقط جنین و یا نگه داشتن کودک است.

 

راه های اطلاعاتی بیشتر برای شناسایی ناهنجاری های مادرزادی پیشرفت فقط یک سونوگرافی نیست، بلکه غربالگری در هفته ۱۲ انجام می شود. اولین تست غربالگری، یا آزمایش دوگانه، یک مطالعه جامع است که شامل آزمون اولتراسوند و آزمایش بیوشیمیایی خون می باشد. تجزیه و تحلیل نشان می دهد که محتوای دو نشانگر در b-HCG رایگان (آزاد واحد بتاکارونی گنادوتروپین آزاد) و PAPP-a (پروتئین و پلاسما همراه با بارداری).

 

غربالگری در هفته دوازدهم بارداری

غربالگری در هفته دوازدهم بارداری

برای کل دوران بارداری، غربالگری ۳ بار انجام می شود، که اولین بار بین هفته های ۱۱ تا ۱۳ می باشد. توجه خاص به مطالعه سونوگرافی گردن جنین، که در مورد وجود یا عدم وجود ناهنجاری های ناخالص و ناهنجاری های ناسازگار با زندگی است، می پردازد. ناحیه گردن فضای بین پوست و بافت های زیر گردن است که می تواند مایع آزاد را جمع آوری کند.

 

این یک نشانگر غیر دائمی است، ناحیه گردن و استانداردهای تحقیقاتی آن به همان اندازه که جنین رشد می کند، تغییر می کند، بنابراین مهم است که نخستین غربالگری در طول زمان برنامه ریزی شده باشد. همچنین مهم است که تجزیه و تحلیل ناحیه گردن توسط یک واکسن واجد شرایط متخصص قادر به تشخیص دقیق است.

 

مطالعات هورمونی، انجام شده در چارچوب اولین غربالگری، امکان تعیین خطر ابتلا به انحرافات خاص را فراهم می کند. بنابراين، اگر مقدار آزاد b-HCG به طور متوسط دو برابر افزايش يابد، ممکن است ترسومي ۲۱ (سندرم داون) را مظنون کنيد، در حالي که کاهش آن نشانگر ترسومي ۱۸ (سندرم ادواردز) کروموزوم است.

 

علیرغم اطمینان بالا از اولین غربالگری، اگر ناهنجاری ها شناسایی شود، یک تحلیل نهایی نیست. این فقط برای شناسایی ریسک و تعیین احتمال نقص است. اولین غربالگری نیز قادر به شناسایی نقص لوله عصبی جنین است. بر اساس نتایج آن، پزشک ممکن است یک زن باردار را به یک ژنتیک ارسال کند که مطالعات بیشتری انجام می دهد.

 

در هفته دوازدهم بارداری علاوه بر تجزیه و تحلیل بیوشیمی از مطالعات خون و اولتراسوند، متخصص بیماری های زنان ممکن است تجویز انجام دیگر تجزیه و تحلیل شود . به عنوان مثال، در مورد بازدید دیرهنگام یک دکتر، یک زن باید آزمون های اجباری برنامه ریزی شده داشته باشد. یا وضعیت آینده مادر نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

 

اسهال در هفته دوازدهم بارداری

 

اسهال در هفته دوازدهم بارداری یک پدیده مکرر است. با این وجود، تهوع و اسهال منظم در مجموع ممکن است نشانه هایی از عفونت های خطرناک روده ای باشد که ممکن است بر روی نوزاد تاثیر بگذارد، بنابراین مشاوره با پزشک باید فوری و شاید ضروری باشد.

سوء هاضمه سیستمیک ممکن است نشان دهنده اختلال در دستگاه گوارش، کبد، طحال باشد که به علت بار حاملگی بارداری رخ می دهد، اگر مادر پیش از این مبتلا به چنین بیماری هایی بوده است. اداره پروژسترون و سایر داروها همچنین می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی را در دستگاه گوارش ایجاد کند.

 

تجزیه و تحلیل در هفته دوازدهم بارداری

 

آزمایشات خون زیر در این استگ: HIV، هپاتیت B و C، سیفلیس، گروه خون و عامل رشت، سطح گلوکز و همچنین تجزیه و تحلیل خون بیوشیمیایی مورد نیاز است. همانطور که قبلا ذکر شد، آنالیز بیوشیمیایی در اولین غربالگری قرار گرفته و سطح HCG را در بدن یک زن باردار نشان می دهد. اگر یک متخصص بیماری های زنان معتقد به برخی از بیماری های خاص باشد، یک آزمایش خون اضافی برای بررسی سطح هورمون و پاپ اسمیر برای عفونت های دستگاه تناسلی ممکن است لازم باشد.

 

تحقیق به موقع لازم برای نظارت بر سلامتی یک زن باردار، و نیز نظارت بر رشد و توسعه جنین است. وزن کودک در آینده به طور متوسط ۱۴ گرم در سن بارداری ۱۲ هفته و طول بدن او به استخوان دم می تواند از ۶ تا ۹ سانتی متر باشد. در مراحل بعد، رشد جنین مهمتر از رشد وزن به پزشک خواهد بود.

 

در هفته دوازدهم بارداری جنین تقریبا به طور کامل تشکیل شده است، تمام اعضای بدن و سیستم کودک مشغول کار فعال هستند، در حالی که همچنان به رشد خود ادامه می دهد ، یک الگوی منحصر به فرد در خمیرها ظاهر می شود و ناخن های کوچک در نوک انگشتان خود رشد می کنند. پوست جنین دائما در حال تجدید است، اولین پشم به نظر می رسد که در آن بعد ابرو و مژه رشد می کنند.

 

حالا کودک شما می تواند چهره های خود را باز کند، دهانش را باز کند و انگشت شست خود را به دهانش بسپارد و آن را بخورد. ضربه و حرکات او بسیار فعال هستند، هر چند تحت کنترل نیستند. او دستها و پاها را حرکت می دهد، ، در رحم مادر آزادانه حرکت می کند، جایی که هنوز در فضای بسیار زیادی وجود دارد.

با گذشت ۱۲ هفته تمام اندام های داخلی کودک تشکیل و عمل می کنند و با تکامل با رشد کودک ادامه می یابد. کلیه ها و سیستم عصبی او به طور کامل کار می کنند، اغلب ضربان قلب آن، هیپوفیز و غده تیروئید هورمون های خود و ید را تولید می کنند. بافت استخوانی بالغ و تقویت می شود، عضلات با هر حرکت قوی تر می شوند. کانال روده در حال حاضر در جای خود است. سیستم ایمنی همچنان بهبود می یابد، در حال حاضر نه تنها سلول های قرمز در خون نوزاد، بلکه همچنین لکوسیت ها وجود دارد.

درد در هفته دوازدهم بارداری

همه چیز در رحم مادر آینده به طور معمول با درد همراه نیست. درد جزئی، گرفتگی و گرفتگی در شکم مجاز است. این است که با تنش رباط ها حاوی اندازه بزرگ و رحم سنگین افزایش می یابد.

 

به گفته پزشکان، یک زن همچنین ممکن است پروژسترون، که در مقادیر زیادی تولید می شود برای حفظ حاملگی منجر به برخی از نرم شدن استخوان های ستون فقرات و حمایت از رباط ها می شود.

 

کمردرد ناشی از حضور عفونت ادراری کاملا متفاوت است. این می تواند حاد و یا کشیدن، تعجب، پرتوی و اندام تناسلی است. در مورد چنین درد، بلافاصله یک دکتر را ببیند و معاینه مورد نظر را انجام دهد. همچنین در صورتی که کشیدن، درد ناشی از شکم در دوره ۱۲ هفته بارداری اتفاق بیفتد و همچنین ۲-۳ ساعت بدون وقفه ادامه یابد، لازم است که با متخصص زنان مشورت کنید.

 

این نوع درد، همراه با لکه بینی از مهبل (واژن)، ممکن است کودک شما زندگی خود را خرج کند. تنها درمان دقیق و واکنش به موقع به وجود آمدن علائم تهدید کننده می تواند به جلوگیری از پایان دادن به زودرس بارداری یا سقط جنین کمک کند. بلافاصله به کمک بپردازید و زندگی نوزاد خود را نجات دهید.

 

درهفته دوازدهم بارداری هر لکه قهوه ای با یک مخلوط خون باید مادر آینده را آگاه کند. همراه با درد شکمی خاص، آنها نشان دهنده خطر سقط خود به خودی است. اگر لکه بینی بعد از انجام مقاربت جنسی یا تحقیق دوجانبه رخ دهد، فرسایش دهانه رحم را نشان می دهد. فرسایش نیاز به تحقیقات بیشتر از طریق کولپوسکوپی و درمان اجباری است.

در ۰هفته دوازدهم بارداری، ترشحات متوسط، تغییر رنگ یا شیری، یکنواخت در قوام، بوی کمی کمیاب یا بوی غیر طبیعی در نظر گرفته می شود طبیعی است.

 

ترشحات واژن با مواد افزودنی مخاط، قوام مخلوط، با رنگ زرد یا سبز، با بوی شدید ناخوشایند، عفونت تناسلی را نشان می دهد. بنابراین، علائم اصلی تریکومونایز، عفونت مخمر و کلامیدیا، تغییر رنگ و انطباق تخلیه است. برای جلوگیری از گسترش بیشتر میکروارگانیسم ها و شکست تخمک، باید همه عفونت های منتقل شده به جنین را بلافاصله درمان کنید.

 

اعتقاد عمومی وجود دارد که ماهیت متفاوتی خونریزی در بارداری های اولیه اغلب و تقریبا طبیعی است. پزشکان، با این حال، این دیدگاه را رد می کنند، که نشان می دهد خونریزی در هفته ۱۲ باعث علت کمک های اجباری پزشکی می شود. خونریزی ممکن است پیشگویی از سقط خودبه خودی باشد. آیا ارزش ریسک زندگی فرزند خود را دارد؟

 

خونریزی ها، همراه با درد کشیدن یا کشیدن طولانی مدت در شکم، و همچنین احساسات دردناک در ناحیه کمری، خطرناک ترین آنها است. علاوه بر ختم حاملگی (سقط جنین) ممکن است حاملگی خارج از رحم و پاتولوژیک را نشان دهد.

 

متاسفانه، در صورت حاملگی خارج رحمی، ممکن است زندگی نوزاد را نجات ندهد. همچنین زندگی و سلامت یک زن را تهدید می کند. هفته دوازدهم، سه ماهه اول بارداری را که مهمترین دوره خطرناکی است، کامل می کند. پس از پایان دادن به آن، بیشتر ناهنجاری ها و ناهنجاری ها کودک را بیشتر تهدید نمی کنند، اما زن باردار باید مراقبت خود را ادامه دهد. بهتر است حتی از این که در این مرحله سرماخوردگی اجتناب کنی بهتر است.

 

 

علائم و نشانه های سقط جنین در هفته دوازدهم بارداری

 

به طور معمول علائم سقط جنین در شرایط مختلف بارداری یکسان هستند. تنها تفاوت در شدت احساسات دردناک است. اگر کیسه آمنیوتیک در مراحل بعد بارداری آسیب دیده باشد، این نشانه ای از سقط جنین خواهد بود

 

در این مورد، یک دیدار فوری با دکتر شما ضروری است. خونریزی واژینال یکی دیگر از نشانه های سقط جنین است. این علامت می تواند در هر دوره بارداری رخ دهد. اگر با کودک شما چیزی اشتباه باشد، ادرار خود را از دست خواهد داد و احساسات دردناکی خواهید داشت. علاوه بر این ممکن است خونریزی داخلی ایجاد شود که موجب درد شدید در ناحیه معده و کمربند شانه شما می شود.

 

علامت که اغلب اتفاق می افتد، رحم است که با احساسات دردناک همراه است. این احساسات ناراحتی خاصی است که تجربه می کنید. اگر تون رحم با هیچ چیز همراه نیست، پزشکان مادر آینده را برای کاهش بارهای فیزیکی توصیه می کنند و سعی می کنند از شرایط استرس زا استفاده کنند.

گاهی اوقات دوره حاملگی حتی اگر علائم رخ می دهد خوب باشد. با این حال، وضعیت یک مادر آینده باید تحت کنترل دکتر خود را از زمان تشخیص خود را از قبل “تهدید سقط جنین”.

 

در اکثر موارد وضعیت زنان که از طریق سقط جنین در این مدت بوده است رضایت بخش است. در ۱۰٪ موارد، ممکن است عوارضی ایجاد شود. به عنوان مثال، احساسات دردناک در شکم و خونریزی که از لحاظ شدت متفاوت است.

اگر بعد از سقط جنین در یک دوره زمانی اولیه بارداری یکی از علائم زیر را متوجه شوید، باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید:

• خونریزی شدید
• احساسات دردناک شدید در شکم
• دمای بدن بالا و اسپاسم؛
• ضربان قلب سریع؛
• استفراغ و حالت تهوع

درمان پس از سقط جنین در هفته دوازدهم بارداری

درمان پس از سقط جنین در هفته دوازدهم بارداری

برای جلوگیری از بروز عوارض، شما باید تمام توصیه های پزشک خود را دنبال کنید:

• توجه به ترشحات واژن خود را، اگر آن را تغییر دهید، با پزشک خود تماس بگیرید؛
• دمای بدن خود را تحت کنترل نگه دارید. اگر افزایش یابد، ممکن است به این معنی باشد که التهاب واژن شما وجود دارد؛
• پاک کردن تناسلی شما. از داروهای ضد عفونی کننده (راه حل) برای شستن آنها استفاده کنید. حداقل دو بار در روز آن را انجام دهید.

 

به منظور بازنشستگی اندوکرین خود به حالت طبیعی، پزشک ممکن است داروهای خاصی را تجویز کند. مصرف قرصهای ضد بارداری پس از سقط جنین برای جلوگیری از بارداری یک بار دیگر ضروری است. هیچ توصیه ای برای باردار شدن برای حداقل ۶ ماه پس از انجام عمل جراحی توصیه نمی شود. علاوه بر این، شما باید آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از عفونت هایی که ممکن است بعد از این عمل رخ دهد، تجویز نمایید.

بیماری های مرتبط با سرما در هفته دوازدهم بارداری

هر بیماری مرتبط با سرما در مراحل اولیه بسیار نامطلوب است و می تواند منجر به مشکلات جدی مانند کمبود فتوپلاسرست، هیپوکسی، افزایش خطر سقط جنین شود. چنین بیماری هایی در هفته دوازدهم بارداری  ممکن است باعث ایجاد نقص در رشد کودک شود، گاهی اوقات ناسازگار با زندگی است. این سناریو بسیار منفی است که می تواند به سقط خودکشی پایان دهد.

 

مشکل اصلی با وقوع سرماخوردن این است که چگونه یک زن باردار باید آن را درمان کند. سن بارداری هنوز خیلی کم است و درمان پزشکی محافظه کارانه غیرقابل پذیرش است زیرا مواد مخدر از طریق مانع جفتی عبور می کنند و به فرزند ناخوشایند آسیب می رسانند. یک زن باید درمان را به داروهای قومی و داروهای گیاهی منحصر بفرد محدود کند، اما حتی استفاده از آن نیاز به مشاوره پیش از یک پزشک دارد.

 

اگر سرما دارید، باید آرام باشید و بهتر در رختخواب بمانید. خوردن مایعات گرم، علائم مسمومیت را کاهش می دهد.
در مقادیر کم و فرض بر این است که یک زن حساسیت ندارد، عسل را می توان به نوشیدنی (شیر گرم یا چای) اضافه کرد. شیر گرم مخلوط با آب معدنی می تواند سرفه را آرام کند.

 

اگر ۳-۴ روز علائم سرد هنوز وجود داشته باشد و با سردرد شدید همراه باشد، دمای بدن تا ۳۸ درجه و بالاتر بالا میرود، تخلیه غلیظ بینی و سرفه دردناک وجود دارد، ارزشمند است با دکتر دیگری مشورت کنید و درباره درمان بیشتر صحبت کنید.همچنین در بعضی موارد ممکن است زن در صورتی که علایم سرماخوردگی وجود نداشته باشد، افزایش درجه حرارت آن به ۳۷ تا ۳۷٫۵ درجه می رسد. یک دلیل ممکن است یک واکنش خاص از باردار به افزایش سطح پروژسترون باشد. علت دیگری ممکن است بیماری در حالت پاک باشد.

برای شناسایی چنین بیماری یک زن باید یک آزمایش خون کلی انجام دهد – میزان رسوب ارزی (ESR) و شمارش گلبول های سفید نشان دهنده وجود یا عدم وجود یک پروسه التهابی است. با توجه به ارزش های طبیعی این شاخص ها و احساس کلی خوب، افزایش شدید دمای بدن در هفته ۱۲ می تواند به عنوان واکنش فردی ارگانیسم به حاملگی در نظر گرفته شود.

 

افزایش دمای بدن به چهره های بالایی ممکن است با بیماری های مختلفی همراه باشد که ممکن است زنان باردار نیز داشته باشند. دمای بالا برای کودک خطرناک است و می تواند به حاملگی متوقف شود. وقتی که بیشتر مواد مخدر ضد تب دار ممنوع است، چگونه می توانید دمای محیط را کاهش دهید؟ (پزشک می تواند پاراستامول را فقط برای کاهش دمای خود تجویز کند).

 

دریغ نکنید که با یک پزشک عمومی مشورت کنید. او قادر خواهد بود درجه خطر ابتلا به مادر آینده و نوزادش را ارزیابی کند، دوز مناسب پاراستامول را تجویز کند و در صورت لزوم به بیمارستان پیشنهاد دهد.

الکل در هفته دوازدهم بارداری

در هفته دوازدهم بارداری بهتر است از هر دوز الکل خودداری کنید، اگر می خواهید نوزاد شما سالم بماند. مغز کودک همچنان شکل می گیرد و الکل ممکن است برای او فاجعه آمیز باشد. اتیل الکل قادر به تأثیر منفی بر سلول های مغزی، تخریب آنها، عواقب آن می تواند شدید و غیر قابل پیش بینی باشد.

در موارد جدی تر، الکل منجر به ناهنجاری های فیزیکی در جنین می شود، به دلیل تاثیر بر روی رشد استخوان و بافت ماهیچه. مقدار زیادی الکل، نفوذ از طریق جفت، اثر سمی بر روی کودک دارد که در نهایت می تواند یک سقط جنین را تحریک کند.

رابطه جنسی در هفته دوازدهم بارداری

در صورتی که احساس خوبی داشته باشد، زن میتواند در این مرحله از بارداری رابطه جنسی داشته باشد و هیچ مانعی وجود ندارد: حاملگی چندسانی، قرارگیری کم جفت، تهدید سقط جنین.

در هفته دوازدهم بارداریهنگام داشتن رابطه جنسی، سعی کنید از فشار دادن شکم جلوگیری کنید و احساسات خود را پس از مقاربت دنبال کنید. این نیز طبیعی است اگر تشنج کوتاه رخ دهد. با این حال، اگر آنها برای مدت طولانی ادامه می دهند، تقویت و همراه با خونریزی، به دنبال کمک پزشکی.

 

پیشنهاد مقاله:رابطه جنسی در بارداری وتاثیر آن بر جنین

 

تغذیه در هفته دوازدهم بارداری

تغذیه در هفته دوازدهم بارداری

 

تغذیه زنان باردار در هر دوره باید سالم و متعادل باشد. در هفته دوازدهم بارداری این امر بسیار مهم است، زیرا معجزاتی که در شکم شما اتفاق می افتد نیاز به منابع اضافی دارند. ترجیح دادن به محصولات مانند گوشت و ماهی، شیر و محصولات لبنی، میوه ها و سبزیجات، انواع غلات و حبوبات. راه آشپزی نیز مهم است.

 

در هفته دوازدهم بارداریجایگزین خوبی برای سرخ کردن پختن، جوشاندن یا جوشیدن است. میوه ها و سبزیجات بهتر است که تازه بخورند، فیبر موجود در آنها از شما ممکن است از یبوست محافظت کند.

اکنون وقت خوبی است که به رژیم غذایی خود نگاهی بیندازید و اطمینان حاصل کنید که هر دو شما و کودک شما تمام مواد مغذی مورد نیاز شما را دریافت می کنند. مهم این است که بدانید که فقط به خاطر اینکه باردار هستید، این کار را به شما نمی دهد که همه چیز را بخورید. وزن باید بطور پیوسته در طول بارداری شما به دست آید .

شما می توانید از دست دادن وزن بیش از حد جلوگیری کنید:

• اجتناب از غذاهای سریع / نوشیدنی
• اجتناب از تنقلات دیر یا زود
• محدود کردن چربی ها و شیرینی ها

خطرات در هفته دوازدهم بارداری

• در هفته دوازدهم بارداری بسیاری از زنان باردار لکه های تیره در مناطق مختلف بدن: گردن، شکم، صورت و غیره نگران نباشید، آنها نیز پس از تولد کودک ناپدید می شوند؛
رگهای عنکبوت ممکن است در این دوره به خصوص در پاها و ران پایینی بر روی پای خود ظاهر شوند. اگر همه چیز خوب باشد، پس از تولد نوزاد شما ناپدید خواهد شد.
• خودتان را تحمل نکنید تا درد شکمی را تحمل کنید! این می تواند برای شما و فرزند شما خطرناک باشد، بطور فوری به دنبال کمک پزشکی باشید؛
• ممکن است شروع به تجربه کردن سوزش سر دل، پدیده ای غیرمعمول، اما تحمل پذیر باشید.

 

پیشنهاد مقاله:ناباروری مردان ،تشخیص و جلوگیری قبل از ازدواج

توصیه های زنان در هفته دوازدهم بارداری

• اگر هنوز سونوگرافی انجام نداده اید، آنرا انجام دهید. در غیر این صورت، اگر کودک شما دارای نقایص مادرزادی باشد، تنظیم آنها ممکن است غیرممکن باشد
• دستور العمل برای رفاه و توسعه کامل کودک شما، تغذیه متعادل، سبک زندگی آرام، کنترل وزن، اجتناب از عفونت ها و عادت های بد است.

 

بارداری دوقلو در هفته دوازدهم بارداری

در طی یک معاینه پزشکی تخصصی، پزشک چندین حاملگی را در هفته نهم تعریف می کند و در والدین ۱۲ هفته پیش از آن اطلاع داده شده است که خانواده آنها به زودی یکی از آنها را نمی پذیرند، اما دو نوزاد.

تشخیص بعد از حاملگی چندگانه تنها در دو مورد اتفاق می افتد: زمانی که یک زن تمام آزمایش ها را بعدا در ماه ۴-۵ انجام می دهد، یا اگر اولین بررسی انجام شده خیلی زود انجام شود و تعداد جنین ها به درستی تعیین نشد.

سقط جنین در این مدت یک پدیده نادر است. جنین دیگر در معرض خطر نیست، که در مراحل اولیه رشد وجود دارد. هر میوه می رسد طول حدود ۵-۶ سانتی متر، اولین رفلکس ظاهر می شود. شانس خوب این است که سونوگرافی تشخیص جنس دوقلوها، اعضای جنس خارجی خود را تا به حال به اندازه مشخصی رسیده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟