سلام مادر

هفته بیستم بارداری – مطالب اختصاصی هفته ۲۰

در هفته بیستم بارداری جنین حرکت می کند وپوست از ۴ لایه تشکیل شده است. غلظت روغن گریس را تولید می کند که تمام چربی ها را بر روی پوست جنین پر می کند. در هفته بیستم بارداری مادر می تواند به ضربان قلب کودک گوش دهد. این با کمک لوله صوتی امکان پذیر است. این کار را می توان زمانی انجام دهید که یک زن برای بازدید از دکتر خود می رود. وزن جنین حدود ۳۰۰ گرم است،با سایت سلام مادر همراه باشید.

 

کودکم در هفته بیستم بارداری؟ با وجود این واقعیت که چشم هنوز بسته است، نوزاد در حال حاضر به نور واکنش نشان می دهد. در پایان این دوره وزن نوزاد به ۳۰۰ گرم می رسد. ارتفاع او ۲۵ سانتی متر است، پوست ضخیم تر می شود. گریس بر روی پوست نوزاد را از مایعات مختلف محافظت می کند. بعدها، این واقعیت به کودک کمک می کند که به راحتی و بدون هیچ آسیبی وارد جهان شود.

 

خصوصیات عجیب و غریب هفته بیستم بارداری این است که مادر احساس حرکات کودک خود را می کند. این دقیقا زمانی است که کودک به طور فعال اجازه می دهد که مادر در مورد حضور او اطلاعات بدست بیاورد. در نتیجه، مادر می تواند به طور کامل احساس و درک کند که یک زندگی جدید در درون او وجود دارد. کودک حرکت می کند، با صداهای بلند واکنش نشان می دهد و در داخل رحم با فشار دادن دیوارهایش، از بین می رود.

 

هفته بیستم بارداری

با هر روز جدید، حرکات کودک قوی تر و قابل درک تر می شود. اگر کودک بیش از حد اغلب یا به ندرت حرکت کند، یک زن باید به ویژگی این حرکت توجه کند. در این مورد، بهتر است به دکتر بروید. کودک ممکن است اکسیژن را از دست بدهد.

 

از این لحظه زن شروع به احساسات ناخوشایند، درد، گرفتگی می کند. احساسات ناخوشایند مانند سوزش اپیگاستر، یبوست، التهاب و عدم نفس، به علت رشد رحم که در حال حاضر بر روی اعضای داخلی فشار می آورد، رخ می دهد. پس از تولد کودک آنها ناپدید می شوند و شما احساس ناراحتی را فراموش خواهید کرد.

 

درد در کمر پشت نیز ناپدید خواهد شد. درد در ناحیه پشت نیز رخ می دهد، زیرا یک بار بزرگتر در مفاصل وجود دارد. پزشکان به منظور خلاص شدن از آن توصیه می کنند تمرینات خاصی را انجام دهند که ستون فقرات شما را به وضعیت عادی خود برساند. همچنین نیاز به پوشیدن کفش های ناراحت کننده یا پاشنه های بلند وجود دارد.

 

این کار باعث کاهش بار کلیه ستون فقرات می شود. در نتیجه، این احساسات ناخوشایند باعث ناراحتی شما خواهد شد. در هفته بیستم بارداری داشتن اسپاسم در پاها یک مورد معمول است. این به دلیل وزن بزرگتر است که منجر به بار بیشتر بر روی پاها می شود. برای خلاص شدن از این احساسات ناخوشایند لازم است وقت خود را برای پاهای خود بیشتر ببافید و ماساژ پا و ماساژ پا را انجام دهید.

 

شکم و رحم در هفته بیستم بارداری

شکم و رحم در هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری عنوان مرز بارداری نامیده می شود از آنجایی که دوره کلی آن ۴۰ هفته است. بنابراین، مادر آینده باید درک کند که او از طریق نیمی از این مسیر رفته است. در این مرحله، اکنون می توانید ببینید که یک زن باردار است. مهمترین چیزها واقعیت است که شکم در حال حاضر کمی بالاتر قرار دارد، کمر شروع به از دست دادن شکل و منحنی خود می کند،

 

پوست در ناحیه شکم نیز تغییر کرده است. از آنجایی که رحم بزرگ شده است، اکنون نفس کشیدن سخت تر است. لکه های قرمز در شکم ظاهر می شود. بعدها، آنها ناپدید خواهند شد زیرا کودک مکان را تغییر خواهد داد. او در منطقه لگن قرار دارد. هفته بیستم بارداری دقیقا زمان استفاده از چنین ابزارهایی است که مانع ظهور امتداد در ناحیه شکم خواهد شد. روغن های مختلف، پماد ها، ژل ها و کرم ها اجازه می دهد تا یک زن پوست خود را قبل از حاملگی حفظ کند.

 

شما باید چنین چیزهایی را در داروخانه ها یا فروشگاه های ویژه ای که این نوع از محصولات را می فروشند، خریداری کنید. شما باید از آنها یک یا دو بار در روز استفاده کنید. شما باید پوست خود را در ناحیه مفصل ران، شکم و سینه بشویید. با استفاده از این ابزار، باید به خاطر داشته باشید که تنها زمانی موثر هستند که مرتبا آنها را اعمال کنند.

 

قبل از شروع استفاده از هر وسیله ای از این نوع، لازم است با پزشک متخصص خود مشورت کنید. به این ترتیب شما اطمینان خواهید داشت که آنها به شما و کودک شما آسیب نمی رسانند.در هفته بیستم بارداری، درد دروغین رخ می دهد. آنها در واقع انقباضات تکراری رحم هستند. یک زن نباید نگران باشد، اگر او مانند سایر پروسه هایی که در ارگان او وجود دارد، متوجه می شود. این فقط رحم آماده شدن برای کار است.

 

این دوره زمانی است که رحم رشد می کند و در نتیجه شکم نیز بزرگتر می شود، شکم در سطح ناف واقع شده است. پایین رحم ۱۲ سانتی متر بالاتر از سمفیز ناحیه دهان است.

 

بررسی سونوگرافی هفته بیستم بارداری

بررسی سونوگرافی هفته بیستم بارداری

 

بررسی های سونو گرافی و آزمایش های مختلف نقش مهمی را در شیوه حاملگی ایفا می کنند. دقیقا این ۲ چیز قادر به ارائه همه اطلاعات در مورد آنچه که درارگانیسم یک زن اتفاق می افتد، تعیین وضعیت کودک و اینکه چگونه او توسعه یافته است. پس از هفته بیستم بارداری، یک زن باید یکبار با دکتر خود مشورت کند، اما دو بار در ماه.

 

در هفته بیستم بارداری، بررسی سونوگرافی به منظور تعیین وضعیت جنین و چگونگی توسعه آن انجام می شود. با کمک شما از تحقیقات سونو گرافی می توانید جنس نوزاد، شرایط جفت را تعیین کنید. همچنین می توانید ببینید که آیا اختلالات و پاتولوژی در ارگانیسم نوزاد وجود دارد.

 

این تحقیقات می تواند به شما نشان دهد که اندام های داخلی کودک (کبد، ریه ها، روده ها، معده و سایر اندام هایی که وابسته به زندگی نوزاد هستند) تشکیل می شود. قلب در این مرحله به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. این به این دلیل است که دقیقا قلب اخیرا عامل اصلی آسیب شناسی ها و اختلالات در روند رشد کودک بوده است.

 

در هفته بیستم بارداری ارگانهای جنین تقریبا به طور کامل تشکیل شده است. در طول بقیه هفته ها، این اندام ها بهبود می یابند و به عملکرد مطلوب خود دست می یابند. اندام های دستگاه تنفسی، گوارشی و گردش خون در ارزش خود کار می کنند. ضربان قلب، حتی با کمک یک استتوسکوپ، راحت تر و راحت تر می شود.

 

عملکرد سیستم عصبی نیز دارد. کودک چرخش و فعالانه در شکم مادر حرکت می کند. شیوه ای که کودک به نظر می رسد، بیشتر و دقیق تر و شفاف تر می شود. ناخن هایی که بر روی دست ها و پاها ظاهر می شوند که هم اکنون به شدت شکل گرفته اند. پشم شروع به ظاهر شدن در مکان هایی می شود که مژه ها و ابروها وجود دارد. موها اول روی سر ظاهر می شوند.

 

کودک اکنون قادر به شنیدن صداها است. به همین دلیل، از حالا به بعد، مادر آینده باید با کودک صحبت کند، لالایی ها یا آهنگ های کودکانه را برای او و او بخواند و از صداهای بلند بپرهیزد.

 

پیشنهاد مقاله:زایمان زودرس ،علائم و تشخیص آن همراه باهشدار

 

احساسات دردناک در هفته بیستم بارداری

 

اگر درد در این مرحله رخ دهد، این یک علامت بسیار خطرناک است. هر چه شخصیت درد است، بسیار مهم است که با دکتر مشورت کنید. به این ترتیب می توانید از وضعیت هیپرتون رحم جلوگیری کنید که می تواند منجر به سقط جنین شود. اگر یک زن احساس درد شدیدی در شکم داشته باشد، مشاوره با پزشک ضروری است. شما باید آن را از زمانی که ممکن است کودک شما در معرض خطر باشد قرار دهید.

 

اگر درد همراه با خونریزی یا ترشح قهوه ای باشد. این ممکن است از سقط جنین تهدید شود. تخلیه بدون خون که با درد همراه نیست، ممکن است به این معنی باشد که فرایند جداسازی جفت و یا ارائه جفتی وجود دارد. تخلیه خون پس از معاينات جنسي يا معاينات زنان نشان دهنده فرسايش گردن رحم است. تخلیه سبز یا زرد از قوام پنیر به این معنی است که یک عفونت در ارگانیسم یک زن وجود دارد.

 

عفونت همچنین با خارش و سوزش پوست در ناحیه واژن همراه است. با توجه به علائم مشابه، یک زن باید فورا به متخصص زنان خود مشورت کند تا آزمایشات و درمان لازم را انجام دهد. در اینجا، توصیه نمی شود که این عفونت را به تنهایی درمان کنید، زیرا خطر بزرگی برای سلامت نوزاد وجود دارد.

 

رنگ مطلوب برای تخلیه با یک سایه شیرین خاکستری است. آنها همچنین باید ترشح بوی و همگن بودن همگانی داشته باشند. دقیقا این نوع تخلیه نشان می دهد که دوره حاملگی به طور معمول می رود.

 

وزن در هفته بیستم بارداری

 

در صورتی که یک زن از ۵-۷ کیلوگرم برسد، تا هفته ۲۰ بارداری ، طبیعی است. اگر اووزن بیشتر بدست آورد، توسعه جنین نوزاد و فرآیند کار ممکن است پیچیده تر باشد. یک زن باردار باید به روند افزایش وزن توجه کند و به خاطر داشته باشید که به طور معمول او باید ۴۰۰ گرم در یک هفته افزایش یابد.

 

تغذیه در هفته بیستم بارداری

 

تغذیه در هفته بیستم بارداری

 

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

در هفته بیستم بارداری لازم است که به یک روش متوازن تغذیه ای بپردازید و در دوران بارداری با توجه به رژیم سختگیرانه بخورید. اصول پرورش اقلیمی نه تنها در طول این دوره، بلکه در طول دوره بارداری تغییری نکرده است. شما باید غذا بخورید. این، به نوبه خود، به هضم غذایی مؤثر غذا کمک می کند و باعث جلوگیری از فرآیند ناپاک در معده می شود.

 

اگر شما به این قاعده برسید، سمی بودن شما را تحریک نخواهد کرد. در عوض، یک زن باردار اشتهای خوبی خواهد داشت. بسیار مهم است که محصولاتی که یک زن در طول این دوره غذا می خورند، به همان اندازه طبیعی و مفید باشند. جیره غذایی باید شامل انواع مختلف ویتامین ها در مقادیر زیادی و مواد معدنی طبیعی باشد. ارزش کالری صبحانه و ناهار باید کامل باشد، اما شام باید سبک تر و کالری کم داشته باشد.

 

پایه منو در این دوره باید شامل موارد زیر باشد:

• گوشت بدون چربی و ماهی؛
• سبزیجات؛
• میوه ها
• محصولات لبنی؛
• کدو

 

در هفته بیستم بارداری لازم است مواد غذایی کنسرو شده و سیب زمینی سرخ کرده را حذف کنید. در صورتی که یک زن بخواهد هر محصول ناسالم را بخورد، توصیه می شود جایگزین آن با یک جایگزین مفید باشد. به عنوان مثال، میل به شکلات را می توان با میوه ها راضی کرد. در صورت شکلات، ارگانیسم کربوهیدراتهای بی مصرف را دریافت می کند. با خوردن میوه ها، ارگانیزم خود را با ویتامین های مفید و بافت سلولی تامین می کنید.

 

با خوردن هویج، ماهی و بروکلی، یک زن باردار ویتامین A و فولیک اسید را دریافت می کند. اجزای بادمجان ویتامین B را برای بدن فراهم می کند. فرنی گندم سیاه آهن را به ارمغان می آورد – یک عنصر بسیار مفید است. توصیه می شود مقدار نمک را کاهش دهید. به این ترتیب آب در ارگانیزم طول نخواهد کشید و پاها از بین نمی روند.

 

تستها در هفته بیستم بارداری

 

لازم است آزمایش خون برای تعیین سطح قند خون، جلوگیری از رشد کم خونی و تشخیص هر فرآیند پنهانی در کلیه انجام شود. این با تحقیقات فراوانی همراه است که می تواند همراه با انجام آزمایش خون شما برای بیوشیمیایی ها انجام شود. این تست اجازه می دهد تا میزان HCG موجود در ارگانیسم و هر نوع اختلال در نحوه رشد کودک را تعیین کند.

 

سقط جنین در هفته بیستم بارداری

 

در هفته بیستم بارداری سقط جنین یکی از خطراتی است که ممکن است در طول این دوره رخ دهد. علائم آن کودک که حرکت را متوقف می کند و شکم که رشد می کند متوقف می شود. اگر یک زن چنین نشانه هایی را نشان می دهد، باید با دکترش مشورت و معاینه شود. در صورتی که این سقط جنین از بین رفته باشد، آزمون مطمئنا می گوید.

 

در صورت تایید، زن پس از آن بستری می شود تا پزشکان بتوانند جنین را از ارگانیزم خود خارج کنند. از همان لحظه سقط مکرر تایید شده است، جنین برای سلامت یک زن خطرناک است.

 

دلیل اینکه یک سقط جنین ناموفق است بسیار خطرناک است چرا که یک زن آن را درست نمی شناسد. مطمئنا، بعدا تأیید خواهد شد. در هفته بیستم بارداریهنگامی که جنین به طور کامل از بدن یک زن برداشته شود، مجددا آزمایش می شود و مطمئن شود که کاملا برداشته شده است. آماده شدن برای بارداری بعدی، زن باید علل سقط جنین را نادیده بگیرد و همه چیز را انجام دهد تا بتواند خودش را حفظ کند و زندگی نوزاد بعدی او را حفظ کند.

 

علل سقط جنین از دست رفته ممکن است متفاوت باشد. می تواند چیزی از اختلالات هورمونی و استرس به مصرف الکل و مصرف داروها باشد. این زمان برای ناامیدی و از دست دادن همه امید نیست. بسیار مهم است که متوجه شوید که علت چیست و سلامت را در سال بعد بازگردانید. طبق نظر پزشکان، پس از یک سال، یک زن ممکن است دوباره شروع به بارداری کند. هنگامی که سلامت در حال بازگشت است، این بارداری دوم ممکن است هموار شود.

 

به طوری که برای جلوگیری از سقط مکرر که برای دومین بار اتفاق می افتد، لازم است که تمام قوانین و توصیه هایی که دکتر شما به شما می دهد، برسد. همچنین برای جلوگیری از شرایط استرس زا و از بین بردن عادت های مضر مهم است.

 

اگر یک زن باردار متوجه شود که هیپرتون و زخم طولانی رحم در قسمت پایین شکم وجود دارد، این به این معنی است که او باید اقدامات لازم را برای بارداری خود انجام دهد. اگر کودک در این مرحله زودرس متولد شود، ممکن است او زنده بماند.

 

با توجه به احتمال این خطر در طول حاملگی، هر زن باید در مورد آن بسیار مسئول باشد. هنگامی که یک زن با دکتر خود مشورت می کند، باید از تمام سوالاتی که دارد داشته باشد. بهتر است که افکار حرفه ای را بیابید تا از اطلاعاتی که از منابع بدون رعایت شده استفاده شده است، استفاده کنید.

 

هفته بیستم بارداری مهلت مهمی است که در آن سقط جنین ممکن است اتفاق بیفتد؛ بعدها این نوزادان زودرس به دنیا می آیند و جنین متولد شده کودک نامشخص یا نامنظم نامیده می شود.

 

علل سقط جنین در هفته بیستم بارداریمی تواند باشد:

• هر گونه ناهنجاری های کروموزومی، ناهنجاری های مادرزادی جنین، ناسازگار با زندگی؛
• عفونت داخل رحمی؛
• درگیری های درونی مادر و کودک؛
• بیماری شدید مادر (به عنوان مثال، دیابت، بیماری های خون)؛
• بی کفایتی رحم؛
• جراحات، مسمومیت، شوک از هر گونه علت در مادر.

 

علائم و نشانه های سقط جنین در هفته بیستم بارداری

 

اولین نشانه هایی که در هفته بیستم بارداری به نظر می رسد تهدید سقط جنین است درد در شکم، حاد یا درد، که نشان می دهد که رحم قراردادن است. با گذشت زمان درد به نظر می رسد مانند گرفتگی، ممکن است لکه های قهوه ای یا خونریزی ظاهر شود (به خصوص با انقباضات در جای جایگذاری جفت و انقباض کامل یا جزئی آن).

جنین ممکن است به علت اختلالات گردش خون جان خود را از دست دهد و یک زن در صورتی که قبلا آن را تجربه کرده باشد، حرکات آن را احساس می کند. یک متخصص زنان می تواند ضربان قلب جنین را تعیین نکند، علت سقط جنین درهفته بیستم بارداری، یک سقط کامل در هفته بیستم بارداری اتفاق می افتد، سپس جنین زنده یا مرده متولد می شود و غشاء آن.

 

در موارد سقط ناقص در حفره رحم، بخش غشاء باقی می ماند، و نمی تواند قرارداد بگذارد. این به خونریزی منجر می شود، که تنها پس از کورتاژ حفره رحم متوقف می شود.

 

تشخیص تهدید سقط جنین، مرگ جنین، سقط جنین کامل یا ناقص می تواند پس از بررسی های سونوگرافی زن انجام شود. پس از سقط جنین، یک زن توصیه می شود که از حاملگی های بعدی نیمی از سال خودداری کند. او قطعا نیاز به معاینه توسط یک متخصص زنان برای تعیین دلایل سقط جنین و از بین بردن تهدید برای حاملگی های آینده است.

 

توصیه های زنان برای هفته بیستم بارداری

این بسیار مفید است که مجموعه های خاصی از تمرینات برای زنان باردار را انجام دهید، بیشتر بخوابید، اصول زندگی سالم داشته باشید، تمام عادات بد را ترک کنید و سعی کنید از شرایط استرس زا نترسید.

 

از اولین روزهای بارداری، مهم است که برای نقش آینده مادر به لحاظ اخلاقی آماده شویم. شما ممکن است دوره های آموزشی برای مادران آینده را ببینید. لازم است که با کودک خود صحبت کنید و حتی قبل از اینکه او به دنیا بیاید، او را دوست داشته باشید.

 

حاملگی دوقلو در هفته بیستم بارداری

نیمی از دوره بارداری گذشت ، برای یک زن که بارداری چند بار در این زمان بیش از یک و نیم است. نکته این است که مواردی که زنان مبتلا به حاملگی چند ساله به آن تا هفته بیستم بارداری می رسند بسیار نادر هستند. در اکثر موارد، روند کار در هفته ۳۷ آغاز می شود.

هر دو جنین به طور قابل توجهی افزایش یافته و یک زن می تواند احساس کند که آنها اغلب به طور فعال حرکت می کنند. با این حال، دوقلوها بیشتر وقت خواب را صرف می کنند. وقتی آنها از خواب بیدار می شوند، شروع به حرکت به طور فعال می کنند، زیرا فضای کافی برای انجام این کار وجود دارد.

 

روده در حال حاضر کار می کند. آنها سلولهای پوستی را که از بین می روند هضم می کنند. این سلول ها در آب کار می کنند. تمام محصولات زندگی که هضم نمی شوند به روده بزرگ وارد می شوند. ، به اصطلاح ماده مدفوع اول مادر تشکیل شده است. جنین در عرض ۲۴ ساعت اول پس از زایمان از شر آن خلاص می شود.

اگر جفت با یک نوع رگ ارتباط داشته باشد، مقدار بیشتری از خون به یکی از نوزادان وارد نمی شود. به همین دلیل این کودک بیشتر ادرار می کند و وزن بیشتری به دست می آورد. به همین دلیل معمولا وزن دوقلوهای متولد شده تفاوت دارد. هیچ روش پزشکی وجود ندارد که بتواند این وضعیت را اصلاح کند. با این حال، برای نوزادان خطرناک نیست. معمولا كودكی كه وزن كمتری دارد مطمئنا پس از زایمان به او می رسند.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟