سلام مادر

هفته بیست و پنجم بارداری – مطالب خاص و متفاوت

هفته هفته بیست و چهارم بارداری با تمام سختی هایش تمام شد و حال بدون درنگ میپردازیم به  هفته بیست و پنجم بارداری، سیستم تناسلی کودک شما در نهایت شکل می گیرد و با کمک دستگاه تشخیص سونوگرافی ممکن است اندام تناسلی او بررسی شود و از قبل جنس نوزاد مشخص شود. در هفته بیست و پنجم بارداری سیستم پشتیبانی موتور ادامه می یابد و اسکلت شکل می گیرد.جنین اغلب حرکت می کند، دست ها را خم می کند. در حال حاضر در این مرحله، تحرک یک یا چند دست دیگررا می توان نتیجه گیری کرد که اگر کودک دست چپ یا دست راست باشد،با سایت سلام مادر همراه باشید.

 

مادر آینده کودک خود را بهتر احساس می کند و در سکوت باقی می ماند و حتی می تواند قلب او را نیز بشنود. پزشک با رعایت این مطلب می تواند ضربان قلب را بطور واضح بشنود، با استفاده از یک لوله مخصوص. همچنین می تواند به تعیین اینکه آیا یک کودک خواب است یا از خواب بیدار می شود، کمک می کند، زیرا رژیم کودک به هیچ وجه هماهنگ با برنامه روزانه مادر نیست.

وضعيت سلامت مادران از بين مي رود: سوزش سريع مکرر، وضعيت بدني معمول، درد کمر، فشار ناحيه ديافراگم مي تواند ناراحتي ايجاد کند. افزایش وزن کودک به میزان ۷۰۰ گرم می شود. ضروری است بلافاصله به پزشك خود مراجعه كنید تا تظاهرات سوزش مكرر را تجربه كنید، زیرا سوزش سر دل ممكن است از نوع مزمن گاستریت به دست آید.

پزشکان همیشه بارداری زنان را در هفته ها محاسبه می کنند. پرسشی ترین مسأله برای مادران آینده این است که چه تعداد ماهها با هفته بیست و پنجم بارداری مرتبط است. خوب، با توجه به اینکه یک ماه جنین مربوط به ۲۸ روز است.

در ماه هفتم بارداری، حدود ۱۵ هفته قبل از کار باقی می ماند. در طول این دوره، توصیه می شود که بیشتر در هوای آزاد قرار گیرید، برنامه غذا سالم را دنبال کنید. و بالاتر از همه، امتحان های برنامه ریزی شده را از دست ندهید.

 

در هفته بیست و پنجم بارداری چه اتفاقی  افتاده است؟

در هفته بیست و پنجم بارداری چه اتفاقی  افتاده است؟

در هفته بیست و پنجم بارداری، قد نوزاد حدود ۲۴-۳۰ سانتی متر و وزن حدود ۷۰۰ گرم است. جنین به سرعت رشد می کند و طبق اطلاعات فیزیولوژیکی خارجی آماده تولد است. ریه ها به اندازه کافی شکل می گیرند (آلوئول های پوشیده شده با ماده خاصی که مانع از هم زدن آنها می شوند) تشکیل می دهند. بنابراین، در حالی که آنها به طور کامل تشکیل نشده است، کودک قادر به نفس کشیدن نیست.

علاوه بر این، در ماه هفتم، تشكيل كودكان نوزادي اتفاق مي افتد و اگر كودك قبل از زمان مناسب متولد شود، پزشکان زودرس بودن را بر اساس آنها تعيين مي كنند. در بالای آن، تا زمانیکه بیستمین هفته بارداری، کبد و طحال مسئولیت عملکرد تشکیل خون را تشکیل میدهند، از این لحظه، مغز استخوان این تابع را به نفع خودش میگذارد.کودک در حال حاضر بوی خوبی را تشخیص می دهد، می تواند لبخند بزند، احساسات دردش را نشان می دهد. خلق و خوی کودک بستگی به وضعیت مادر دارد. رشد عضلات و استخوان های کودک ادامه دارد.

در هفته بیست و پنجم بارداری، نوزاد شروع به حرکت بیشتر می کند، بنابراین مادر می تواند فشار قوی تر از قبل داشته باشد. در عین حال، هماهنگی حرکت کامل تر است. کودک دست چپ خود را می پوشاند، انگشت او را می سوزاند. در طی هفته بیست و پنجم بارداری، با استفاده از سونوگرافی، می توان جنس فرزند را با دقت بالا تعیین کرد زیرا قبلا تشکیل شده است.

شكم در هفته بیست و پنجم بارداری

در هفته بیست و پنجم بارداری، شکم مادر تولد آینده در حال حاضر قابل توجهی تحت تاثیر رشد قد نوزاد خود قرار دارد. شکم به طور مداوم رشد می کند و به طور متوسط یک سانتی متر در هفته افزایش می یابد. این رشد سریع و ضخیم شکم زنان باردار به طور جدی بر راه رفتن و تحمل آن تاثیر می گذارد.

در این دوره بارداری، زن می تواند تنفس کوتاه و سوزش سر دل داشته باشد. این رحم با نسبت آن با فشار بر اندام های داخلی بزرگ شده است. بزرگ شدن رحم می تواند منجر به یبوست شود. بنابراین، در این دوره بارداری، محصولات غذایی مانند ریشه چغندرقند، آلو و بعضی دیگر با اثر خفیف معمولا در رژیم مادر آینده معرفی می شوند.

با این حال، زنان نباید به میزان کم فعالیت خود را کاهش دهند. آنها باید بیشتر حرکت کنند. این به تقویت عضلات شکم کمک می کند. توجه زیادی نیز باید به تنفس صحیح زن باردار داده شود که پس از آن منفعت به بار می آورد و به کار او کمک می کند.

بیماری صبحگاهی درهفته بیست و پنجم بارداری

 

تهوع، که در سه ماهه دوم بارداری را پوشش می دهد، تهوع در نیمه دوم حاملگی عامل مهمی در دوران بارداری است و نشان می دهد که نارسایی در بدن مادر و مشکلات احتمالی در رشد جنین وجود دارد.

در سمت مادر به عنوان مشکلات ممکن است: اختلالات هورمونی، بیماری های دستگاه گوارش و سایر آسیب های جسمی. از طرف جنین این علامت می تواند خود را به عنوان اختلال عملکرد محافظتی جفت، عملکرد هورمون آمینوتیک آمنیون، کوریون و جفت نشان دهد.

اگر در هفته بیست و پنجم بارداری شکایت بارداری در تهوع، استفراغ و ناراحتی عمومی وجود داشته باشد، مادر باردار باید در بیمارستان بستری و پیگیری شود تا از عوارض و سقط جنین جلوگیری شود.

سونوگرافی در هفته بیست و پنجم بارداری

سونوگرافی در هفته بیست و پنجم بارداری

هدف اصلی از اسکن سونوگرافی در این دوره بارداری، تجزیه و تحلیل تطبیقی شاخص های کنونی و قبلی است. با توجه به برخی شاخص ها، رشد جنین ممکن است به مدت بارداری نرسد. در این حالت، پزشک با احتمال بیشتر، بررسی بیشتری را برای شناسایی علت از دست دادن اعمال خواهد کرد.

شاخص های کلیدی مطالعات انجام شده عبارتند از:

• قطر دور سر برابر است با ۶۲٫۳ میلیمتر؛
• قطر حجم قفسه سینه ۱/۶۳ میلیمتر است.
• قطر شکاف شکمی ۶۴٫۲ میلی متر است.
• ضخامت جفت تقریبا برابر با ۲۶٫۲۲ میلی متر است.

اهمیت زیادی به عنوان یک شاخص به عنوان ضربان قلب در حالی که بررسی جنین است. قلب کودک باید حدود ۱۴۰-۱۵۰ ضربه در دقیقه تولید کند. در همان زمان حتی پدر کودک می تواند ضربان قلب را بشنود.

 رحم در هفته بیست و پنجم بارداری

رشد رحم متوقف نمی شود. نسبت آن به یک توپ می رسد. در این دوره حاملگی مادر، موقعیت فوندوس رحم او بسیار مهم است. این باید تقریبا ۲۵-۲۷ سانتی متر بالای پوبیس باشد، که مشخص کننده رشد مناسب جفت و جنین است.

انقباض رحم یک وقفه طبیعی در هفته بیست و پنجم بارداری است. این آماده سازی پیشرونده و آموزش نوعی رحم زن باردار برای تولد نوزاد آینده است. مادر آینده می تواند گاهی اوقات چنین انقباضی را احساس کند. با این حال، باید به یاد داشته باشید، اگر انقباضات رحم همراه با تشدید درد، گرفتگی باشد، باید فورا به متخصص مراجعه کنید.

در مورد برخی از تنش ها، برای مثال، در هنگام سرفه، عطسه کردن یا خم شدن – زن باردار همچنین می تواند ناراحتی و برخی احساسات ناخوشایند را تجربه کند که همراه با درد خفیف است. این بستگی به بار زیاد دارد که عضلات پشت رحم را در معرض آن قرار می دهند. این پدیده شرایط عادی محسوب می شود و مادر آینده نباید در این مورد نگران کننده باشد.

در هفته بیست و پنجم بارداریچه کاری باید در مورد درد انجام شود؟

در هفته بیست و پنجم بارداریچه کاری باید در مورد درد انجام شود؟

درد می تواند نه تنها در ناحیه معده باشد، بلکه ناشی از بار بر روی عضلات رحم، بلکه در عقب پایین است بنابراین، احساسات ناخوشایند یا درد در ناحیه پشت و یا لگن می تواند مادر آینده را مختل کند.

می توان میزان درد را کمی کاهش داد و قوانین زیر را اجرا کرد:

۱٫ کفش راحت و کاربردی بدون پاشنه.
۲٫ سعی کنید فقط در صندلی ها با یک پشت نشستن، کمی پاها را به سمت جلو قرار دهید.
۳٫ شما برای مدت طولانی روی سطح جامد نشسته اید.
۴٫ سعی کنید با دقت از کنار تخت کنار بیایید.
۵٫ خم شدن یا محکم کردن
۶٫ روزانه ورزش کردن برای زنان باردار به تقویت عضلات شکم و پشت کمک می کند.
۷٫ توصیه می شود که یک کمر شکم دارید و از جوراب های فشرده سازی ویژه استفاده کنید.

با توجه به رشد فعال جنین و فشارهای آن، درد های مکرر در هیپوخاندری می تواند زن را تحریک کند. در چنین مواردی، تولد آینده می تواند فقط موقعیت بدن او را تغییر دهد.

اگر مدفوع با ناخالصی های خون دیده می شود، می تواند نشان دهنده یک شکاف مقعدی باشد. اجازه ندهید که این مشکل با جریان همراه شود تا پس از آن هموروئید توسعه یابد.

 

اغلب مادران آینده در این دوره بارداری مبتلا به سردرد می شوند. این در رابطه با کاهش تنش شریانی در بیشتر موارد است. در این مورد ارزش خرید داروهای خود را ندارد، اما باید فورا به متخصص مراجعه کنید که داروهای مضر را تجویز می کند که سبب آسیب به نوزاد شما نمی شود.

در هفته بیست و پنجم بارداریچه نوع تخلیه ای باید باشد؟

 

در هفته بیست و پنجم بارداریتخلیه بدون بوی خاص، شفاف و یا ناخالصی های سفید طبیعی است. در عوض، تخلیه تیروئید با بوی ترش همراه با خارش و درد می تواند نشان دهد که شما کاندیدیازیس هستید. اگر كانديديازيس قبل از كار متوقف نشود، ممكن است احتمال ابتلا به كودك شما در هنگام فعاليت كاري وجود داشته باشد. علاوه بر این، باید از مصرف شیرینی ها و مواد غذایی معطر جلوگیری شود.

عفونت مایع آمنیوتیک زن باید هشداردهنده باشد، زیرا این یکی از نشانه های زایمان زودرس است. اگر این تخلیه فراوان باشد، باید بلافاصله پس از زایمان به بیمارستان منتقل شود تا علت تخلیه مشابه و ثبات وضعیت زن را بیابد.

نوع تخلیه باید از بین نرفته باشد، زیرا در این دوره درصد بالایی از عفونت های دستگاه تناسلی وجود دارد. به خصوص، اگر تخلیه دارای بوی قوی و رنگ است. در چنین مواردی، باید آزمایش گرفته شده است، بر اساس نتایج این آزمایش، درمان مناسب ارائه شده است. این کمک به پیشگیری از آلوده شدن جنین است.

یکی این است که بدانیم که ناخالصی های خونین در تخلیه مادر پس از صمیمیت یا بررسی توسط متخصص زنان، نشان دهنده فرسایش رحم است. ظاهر این ناخالصی ها در چنین مواردی با درد در قسمت پایین شکم همراه نیست. متخصصان توصیه می کنند برای درمان این بیماری ها فقط در این دوره.

 

سلامت عمومی در هفته بیست و پنجم بارداری

سلامت عمومی در هفته بیست و پنجم بارداری

علاوه بر درد های فوق، زنان می توانند در هفته بیست و پنجم بارداری، شدت و احساس درد در پاها داشته باشند. زنان مبتلا به دیاستاتیک واریس باید توجه ویژه ای به این مشکل داشته باشند. در این مورد توصیه می شود جوراب های خاصی را بپوشانید. باید تمام داروهایی را که با پزشک خود استفاده می کنند هماهنگ کنید.

پیاده روی در هوای آزاد به مادران آینده توصیه می شود، اما نیازی به فرار نیست. اگر احساس درد را تجربه کنید، برای از بین بردن خستگی و احساس درد، پاها را می توانید بالاتر از سطح بدن خود در حالی که خواب. به عنوان مثال، یک بالش یا پتو می تواند به عنوان پایه برای پاها استفاده شود.

چگونه در هفته بیست و پنجم بارداری از سرماخوردگی محافظت کنم؟

 

شما نمیتوانید خود را از هر سرفه و ویروس سرد محافظت کنید، اما می توانید سیستم ایمنی بدن خود را با انجام این موارد به دست آورید:

 

• خوردن وعده های سالم و متعادل از جمله مقدار زیادی میوه تازه ، سبزیجات و کلیه ها. انواع آن ها به شما مواد معدنی و ویتامین ها می دهد که به شما در مبارزه با عفونت کمک خواهد کرد.

• نوشیدن مقدار زیادی مایعات مانند آب ، چای های گیاهی یا آب میوه برای هیدراته شدن و افزایش سطح ویتامین ها و مواد معدنی خود . سعی کنید محدود کردن تعداد زیادی از نوشابه های حاوی کافئین یا شیرین داشته باشید.

• استراحت کنید وقتی احساس می کنید که نیاز دارید و سعی کنید سطح استرس را به حداقل برسانید .

• انجام برخی از تمرینات این می تواند گردش خون شما را بهبود بخشد و به شما در مبارزه با عفونت کمک کند.

• اگر سیگار می کشید، ان را کنار بزارید این به کودک شما مضر است و همچنین سیستم ایمنی بدن شما را خراب می کند.

 

در هفته بیست و پنجم بارداریاگر شما انواع غذاهای سالم را می خورید ، تمام ویتامین های مورد نیاز خود را دریافت خواهید کرد. اگر در مورد مصرف مولتی ویتامین بارداری فکر می کنید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید.

هرگز نباید هیچ دارویی مصرف کنید بدون اینکه اولین بار با پزشک خود چک کنید. بسیاری از این داروها شامل موادی هستند که برای بارداری ایمن آزمایش نشده اند و می توانند بر سلامت و رشد کودک شما تأثیر بگذارند. بعضی از آنها حاوی کافئین و حتی الکل هستند .

اگر شما نیاز به داروهای ضد درد دارید، می توانید ازدکتر خود دارو های توصیه شده استفاده کنید. با این حال، شما باید در هنگام حاملگی از آسپیرین اجتناب کنید. اگر آسپرین در هفته های اولیه مصرف شود، می تواند بر رشد کودک شما تأثیر بگذارد. اگر در دوران بارداری مصرف شود، می تواند بر شروع و طول کار شما تأثیر بگذارد. شما همچنین باید از کدئین و مسکن را که حاوی ترکیبی از مواد مخدر هستند، اجتناب کنید.

شما ممکن است شنیده باشید که مصرف بالایی از ویتامین C به شما کمک می کند تا از سرماخوردگی رهایی یابید. اما شما باید از مگا ویتامین C اجتناب کنید. این یک ویتامین محلول در آب است و بدن شما می تواند مقدار محدودی از آن را در یک زمان جذب کند. بقیه از ادرار خارج می شوند. بهتر است مصرف ویتامین C را به طور منظم مصرف کنید.

 

پیشنهاد مقاله:عوارض مصرف مواد مخدر در بارداری

 

رابطه جنسی در هفته بیست و پنجم بارداری

اگر شرایط یک زن باردار و همچنین روند رشد جنین به طور معمول رخ دهد، منع مصرف قرصهای غیرمعمول وجود ندارد. اما باید به یاد داشته باشید، انسان به ویژه نیاز به دقت و بدون حرکت و حرکات عمیق در طول رابطه جنسی دارد.

اگر، برعکس، هر گونه مانع و یا انحراف در پزشکی در توسعه جنین وجود دارد، در چنین مواردی پزشک می تواند فورا توصیه کاهش یا کامل از بین بردن صمیمیت.
چه تحلیلی لازم است؟

توصیه می شود حداقل یک بار در ۲۸ روز به یک پزشک در هفته بیست و پنجم بارداری مراجعه کنید. آزمایشات برنامه ریزی شده در این دوره بارداری به ویژه مهم و مورد نیاز یک موضوع از تجزیه و تحلیل هستند. طبق داده های این تجزیه و تحلیل، پزشک می تواند رشد نرمال و یا برخی انحرافات را ارزیابی کند.

به نوبه خود، امکان پیش بینی یا جلوگیری از ناهنجاری های بیشتر در توسعه را فراهم می کند. این زن باید نسبت به سلامتش توجهی داشته باشد و در مورد تمام تغییرات در وضعیت خود در زمان به پزشک، که او را تماشا کند، گزارش می دهد.

 

تغذیه و غذا در هفته بیست و پنجم بارداری

تغذیه و غذا در هفته بیست و پنجم بارداری

 

 

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

در توسعه کودک نیازمند یک زن است تا به تغذیه سالم و بالاتر از آن پایبند بماند. برای جلوگیری از کم خونی از درجه های مختلف، برای خانم در رژیم غذایی وعده های غذایی مانند مواد غذایی مفید مانند بلغور جو دوسر، گندم سیاه، گوشت گاو پخته، آلو، ریشه چغندر، سبوس، استفاده کند.در هفته بیست و پنجم بارداریرژیم روزانه تغذیه مادر آینده باید شامل مواد غذایی با محتوای بالا پروتئین و اسید آمینه باشد. دوره ها باید فقط از مواد غذایی تازه تهیه شوند. بنابراین، خرید مواد غذایی از فروشگاه ها، باید مراقب به تاریخ انقضا و تاریخ تولید مواد غذایی باشید.

مصرف غذاهای چرب، تند، سرخ شده و دودی باید انصراف داده شود یا حداقل باید به حداقل برسد. همچنین نمک، شیرین و آرد نیز توصیه نمی شود. مصرف میوه های تازه و سبزیجات، کمپوت ها و آب میوه ها مفید خواهد بود. پرخوری کاملا ممنوع است.

 

پیشنهاد مقاله:نقش و اهمیت تغذیه در دوران بارداری

 

در هفته بیست و پنجم بارداری باید وزن داشته باشید؟

 

زن باید سهولت وزن خود را حفظ کند، وزن آن را با وزن هفتگی کنترل کند. او بهتر است نتیجه را برای کنترل ثبت کند. افزایش وزن در هفته بیست و پنجم بارداریباید حدود ۶-۷ کیلوگرم باشد. نباید بیش از این عادی باشد. این می تواند بر آینده کار تاثیر بگذارد.

علائم خطرات در هفته بیست و پنجم بارداری

 

در نتیجه شکم بزرگ، زن احساس فشار بر تمام اعضای داخلی حفره شکم، که باعث می شود که او احساس ناراحتی، سوزش سر دل و افسردگی عمومی را تجربه کند. اغلب خستگی و تنش در پاها نیز تحت فشار شدید شکم احساس می شود. این می تواند منجر به انقباض وریکس و بسیاری علائم کشش شود.

توصیه های زنان در هفته بیست و پنجم بارداری

 

• لازم نیست احساس خجالت در پوشیدن یک باند داشته باشید، اما باید آن را به درستی برای پشتیبانی از شکم بدون فشردن آن در همان زمان هنگام پوشیدن تنظیم کنید. استفاده از باند الاستیک به اندازه کافی روش موثر پیشگیری از انقباض واریس است.

• می توان در برابر علائم کشش با استفاده از کرم های مختلف مبارزه کرد.
• خوردن غذای سالم، صرف وقت زیاد در فضای باز، انجام تمرینات حرکتی مربوط به دوران بارداری – برای کودک مفید است و امکان حفظ یک شخصیت عالی از مادر بعد از کار را فراهم می کند.

بارداری با دوقلوها در هفته بیست و پنجم بارداری

 

بچه های کوچک شما دارای چربی زیر جلدی هستند، آنها برای حفظ حرارت بلافاصله پس از تولد نیاز دارند. این نیز برای نوزادان مفید است، زیرا این انرژی برای نوزادان شما انرژی می گیرد تا زمانی که تغذیه پس از زایمان تنظیم شود. این به اصطلاح چربی، قهوه ای چربی، فقط بین scapulae و در شکم تشکیل شده است. دستها و پاها نازک و پوست کشیده شده است.

اما به زودی زمان چاقی واقعی ذخیره خواهد شد. در هفته بیست و پنجم بارداری، تشکیل سیستم عصبی جنین اتفاق می افتد، اندام های حس، دستگاه وستیمال، چشم انداز و شنوایی بهبود می یابد. در این مدت، سیستم ایمنی دوقلوها شروع به کار می کند، ارگانیسم آنها برای اولین بار شروع به تولید آنتی بادی می کند. بنابراین، مادر آینده باید مواد غذایی را به دقت انتخاب کند تا بچه ها به افراد آلرژیک مبتلا نشوند، زیرا احتمال ابتلا به آلرژی دوقلو در این دوره وجود دارد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟