سلام مادر

هفته بیست و دوم بارداری – مطالب اختصاصی و لازم برای شما

تبریک ،شما  هفته بیست و یکم بارداری را پشت سر گذاشتید ،سریعا میپردازیم به هفته جدیدمان در هفته بیست و دوم بارداری ، کودک در رحم مادر شروع به رشد می کند، ابرو بر روی صورت بیشتر شکل می گیرد، رنگ مو هنوز نمی تواند مرتب شده باشد زیرا عملا ملانین وجود ندارد. در طول هفته بیست و دوم بارداری، در حال حاضر کودک به دلیل توسعه مغز حرکات ناچیز را از طریق دست و پا انجام می دهد. جنین شروع به دست زدن به خود می کند.

وضعیت زن در این دوره تغییر خواهد کرد. به منظور اینکه هیچ عارضهای وجود نداشته باشد، مشاوره از متخصص زنان و زایمان ضروری است. درصد پلاسمائی که برای ارگانیسم زن بسیار مهم است با هفته بیست و دوم بارداری حاملگی افزایش می یابد. محتوای آهن در خون می تواند ناکافی باشد، در طول این دوره حاملگی بسیار قابل توجه خواهد بود.

 

احساسات در هفته بیست و دوم بارداری

احساسات در هفته بیست و دوم بارداری

در این دوره احساس جنسی قوی است. شما می توانید رابطه جنسی داشته باشید، بدون نگرانی در مورد بچه. شما نباید فراموش کنید که بچه کاملا احساس کند.
هفته بیست و دوم بارداری زمانی است که معده در حال رشد است، اما نه به شدت که به شما ناراحت کننده باشد.این دوران بارداری زن که بیشترین لذت از همه دوران بارداری را دارد، هنوز هیچ ناراحتی در انکوباسیون کودک وجود ندارد. در سه ماهه دوم، هفته بیست و دوم بارداری در پزشکی به نام، جنین همچنان به رشد و توسعه ادامه می دهد.

شما به لباس های جدید نیاز دارید. همانطور که در طول این دوره ساختار بدن شما شروع به تغییر می کند و شما قادر به استفاده از لباس های قدیمی نخواهید بود. بسیاری از مغازه های تخصصی برای بارداری وجود دارد. لباس ها را انتخاب کنید تا جابجایی های اولیه بدن راحت باشد.

 

اگر هفته بیست و یکم بارداری را مطالعه نکردید حتما مطالعه کنید

 

در هفته بیست و دوم بارداری چه اتفاقی برای کودک افتاده است؟

 

دوران بارداری در شکم زن برای والدین شادی واقعی است. احساس این که بچه در حال حاضر نسبت به قدرت برای پا و دست خود دارد . برای مادر این لذت بزرگ است، می دانید که فرزند شما رشد می کند. شما می توانید تمام این چرخش ها و حرکات کودک را از هفته بیست و دوم بارداری روشن تر کنید.شاید، به این ترتیب، او می خواهد به شما بگوید که او اکسیژن ندارد و یا بیش از حد پر سر و صدا، نور و غیره است. او می خواهد نارضایتی شما را با استفاده از حرکات بدن نشان دهد. جنبش همچنین می تواند به این معنی باشد که به قلب کمک می کند تا سریعتر برای بهبود گردش خون در ارگانیک مبارزه کند.

در هفته بیست و دوم بارداری رویای بچه همواره در زمان شما مطابقت ندارد بنابراین آماده باشید که کودک شما را در صبح بیدار کند. با این حال اگر هیچ یک از حرکات را از یک بچه در یک روز مشاهده نکنید، لازم است یک بار به متخصص مراجعه کنید. لازم است که آن را در اسرع وقت انجام دهید، دکتر به حل مشکل کمک خواهد کرد.

 

درد در هفته بیست و دوم بارداری

در طول هفته بیست و دوم بارداری اغلب در کمر، پشت، درد وجود دارد. این اتفاق می افتد زیرا معده در اندازه ها افزایش می یابد و مرکز جاذبه شما جابجا می شود. برای جلوگیری از بروز درد به حداکثر نیاز، باید در نوع خاصی از حرکات مشغول به کار باشید، برای این منظور تمرینات ویژه ای وجود دارد. با این حال لازم نیست که بیش از حد بارگیری شود که درد شما به شدت تشدید نشود.

شما نباید کفش پاشنه بلند را بپوشید، لازم است که صندلی راحتی مناسب انتخاب کنید و بیش از یک ساعت نشستن نداشته باشید.زنان در دوران بارداری نیاز به انجام برخی از حرکات دارند، مجموعه تمرینات برای شما توسط دکتر شما برداشت می شود. . اگر در معرض درد هستید، ممکن است با حاملگی ارتباط نداشته باشد. برای جلوگیری از بیماری های نامطلوب، با پزشک بهتر است صحبت کنید.

یکی از بیماری های گسترده در زنان باردار، هموروئیدها است. این بیماری این است که در زنان باردار رحم افزایش می یابد و فشار عروق وجود دارد. خروج خون بدتر می شود و هموروئید بسیار دردناك می تواند شروع شود.برای پیشگیری و درمان نگه داشتن رژیم غذایی شامل استفاده از مواد غذایی حاوی مقدار زیادی سلولز می باشد. سلولوز کار روده را بهبود می بخشد. همچنین ممکن است از درمان با استفاده از شمع ها که باید استفاده شود.

اگر در هفته بیست و دوم بارداری شما درد شکمی دارید، احتمالا گرفتگی های رحمی است که بلافاصله لازم است که به دکتر مراجعه کنید. درد می تواند با تخلیه خون همراه باشد. چنین در دوره طبیعی بارداری نباید باشد. این بدان معنی است که برخی از مشکلات جدی وجود دارد و تهدید برای زندگی فرزند وجود دارداحتمالا مشکلات معمول هضم است، اما برای روشن شدن دلیل لازم است که متخصص بررسی کند.

 

مشکلات ویار در دوران بارداری

مشکلات ویار در دوران بارداری

معمولا خانم ها در ماه های ابتدایی بارداری حالت دل بهم خوردگی را تجربه می کنند. این حالت ممکن است اغلب در طول ساعات صبح ایجاد شود. دلیل کاهش اشتها و تهوع و حتی گاهی استفراغ در طول سه ماه اول کاملا مشخص نشده است.

 

اما تصور می شود تأثیرات هورمونی نقش عمده ای در این امر بازی می کند گرچه این فرضیه هنوز به اثبات نرسیده است. کاهش مقدار غذا همراه با حالت تهوعصبحگاهی برای جنین هیچ تأثیر سوئی در بر نخواهد داشت. در هفته بیست و دوم بارداری راه حل هایی که در کم کردن نشانه های ویار مفید است بیشتر با تجربه ثابت شده اند تا تحقیق از مؤثرترین راه ها می توان به کم خوری در هر وعده غذایی و افزایش تعداد وعده ها و همچنین خوردن بیسکوئیت های شور هنگام صبح قبل از برخاستن از رختخواب اشاره کرد.

هنگام بروز تهوع و استفراغ شدید باید به دلایلی بجز بارداری نیز توجه نمود. گاهی استفراغ شدید می تواند به دلیل استفراغ بدخیم بارداری باشد. گرچه خوشبختانه این اختلال جدی بسیار نادر است اما در صورت بروز آن باید برای حفظ زندگی مادر او را تحت مراقبت در بیمارستان قرار داد. دلیل این اختلال ناشناخته است اما معمولا عوامل روانی در بروز آن دخیلند و در برخی موارد هیپنوتیزم بعنوان یک روش درمانی مؤثر واقع می شود.

 همچنین براساس نتایج تحقیقات گروهی از دانشمندان در سال ۱۹۹۱ بروی ۵۹ زن باردار با حالت تهوع و استفراغ شدید که در مجله زایمان و پزشکی زنان گزارش شده است، استفاده از ویتامین B6 از راه دهان بطور مؤثری این نشانه ها را کاهش داده و گاه از بین می برد.در واقع هیچ کس بدرستی نمی داند ویتامین B6 (یا همان پری دوکسین) چگونه دل آشوب را درمان می کند اما کار این ویتامین در بدن کمک به متابولیسم چند نوع اسید آمینه مشخص است که احتمالا بشکلی تهوع را کاهش می دهند.

پزشکان برای اولین بار از سال ۱۹۴۰ شروع به تجویز این ویتامین برای درمان تهوع دوره بارداری کردند البته این ویتامین برای برخی زنان اصلا مؤثر انیست اما با این حال مصرف ویتامین B6 در طول بارداری توصیه می شود زیرا سیستم ایمنی را تقویت می کند، به انتقال ایمپالس های عصبی کمک می کند، با متابولسیم همکاری می کند و گلبول های قرمز خون را می سازد.

در هفته بیست و دوم بارداری شما می توانید علاوه بر مصرف داروهای مکمل این ویتامین آن را از مواد غذا طبیعی چون یک موز بزرگ که می تواند تقریبا مقدار مورد نیاز شما را برآورده کند استفاده نمایید.بخاطر داشته باشید که هیچگاه بدون مشورت پزشک مصرف هیچ دارویی حتی مکمل های ویتامین را آغاز نکنید.

 

سونوگرافی در هفته بیست و دوم بارداری

سونوگرافی در هفته بیست و دوم بارداری

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

دکتر شما باید در طول این دوره بارداری آزمایشات لازم را انجام دهید. اغلب خونریزی ها و ادرار را انجام می دهنداین تجزیه و تحلیل ها در انکوباسیون کودک واجب است. معمولا تحقیقات سونوگرافی انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که کودک سالم است و هیچ انحرافی ندارد.

 

همچنین با استفاده از سونوگرافی، توسعه داخلی کودکان را بررسی می کنیم. سونوگرافی بر روی دوره ابتدای بارداری انجام می شود، برای هفته بیست و دوم بارداری در سه ماهه دوم، به طور مرتب سونوگرافی انجام می شود، در حالی که بررسی همبستگی رشد جنین در بدن است.

 

متخصص زنان و زایمان مقدار مایع آمنیوتیک، مقدار زیادی آن را تعیین می کند. همچنین او سیم بند ناف را بررسی می کند. وزن جنین در این دوره حاملگی ۴۳۰-۵۰۰ گرم و ارتفاع ۲۸ سانتی متر است. در این مرحله از بارداری جنین در حال حاضر نسبتا توسعه یافته و اگر ناگهان اختلال در رشد کودک و شروع زودرس وجود داشته باشد، کودک کاملا بدون انحراف، زنده است.

 

در این مرحله از حاملگی جنین است که قبلا ایجاد شده است. مغز، رشد کودک، وزن خود را همه چیز در حال حاضر به اندازه کافی ایجاد شده به طوری که کودک نقل مکان کرده.

 

ستون فقرات آن شامل دیسک های مهره ای و بین مهره ای است. . در استخوانها در حال حاضر کلسیم وجود دارد. بدن بچه با موهای کوچک پوشانده می شود، آنها عملکرد محافظتی کودک را انجام می دهند. به طور مستقیم قبل از زایمان مو از بدن بچه ناپدید می شوند.

 

سقط جنین در هفته بیست و دوم بارداری

دلایل مختلفی برای سقط جنین وجود دارد.

رایج ترین ها عبارتند از:

• ناهنجاری های مادرزادی؛
• فیبرهای، تومورهای فشرده که در رحم رشد می کنند؛
• سقط جنین بارداری قبلی؛
• مسمومیت طناب نخاعی یا جفت
• در طی بارداری یک ویروس را، به عنوان مثال سرخجه، قرارداد؛
• اختلالات هورمونی؛
• مشکلات ژنتیکی؛
• ناسازگاری کروموزومی والدین و جنین؛
• حاملگی چندگانه؛
• تمرینات ورزشی فعال
• فشار خون بالا در یک زن؛
• دیابت در دوران بارداری؛
• سبک زندگی ناسالم زن: سیگار کشیدن، نوشیدن الکل ، یا مصرف مواد مخدر؛
• قرار گرفتن در معرض شرایط استرس زا.

خطر بروز سقط جنین نیز می تواند با آسیب های مختلف، مسائل زیست محیطی و استفاده از داروها افزایش یابد.

پیامدهای یک سقط جنین در هفته بیست و دوم بارداری

 

از دست دادن یک کودک متولد شده، درد کافی برای یک زن است، اما بعدا باید به درستی درمان شود.
عوارض رایج مرتبط با سقط جنین عبارتند از:

 

• خونریزی رحم؛
• عفونت رحمی، که معمولا توسط جفت (یا قطعات) حفظ می شود. قطعه جفت شروع به فروپاشی داخل رحم می کند، باعث التهاب می شود که اگر درمان نشود می تواند به ناباروری منجر شود.

 

پزشکان از روش های مختلف درمان برای کاهش خطر عوارض در یک زن استفاده می کنند. پس از تجزیه و تحلیل وضعیت، یک درمان مناسب (یک مداخله جراحی یا درمان دارویی) را انتخاب می کند.

پس از یک سقط ناقص (زمانی که برخی از قطعات جفت یا جنین در رحم حفظ می شوند)، یک روش جراحی درمان سریع ترین و موثر است، زیرا خونریزی و درد را کاهش می دهد، اما خطرناک ترین آن نیز می باشد. همیشه خطر انقباض دیواره رحم وجود دارد. این باید فقط در یک بیمارستان انجام شود.

 

ارتباط جنسی درهفته بیست و دوم بارداری

 

روابط جنسی حتی در طول این دوره حاملگی مفید می باشد. بنابراین اگر شما هیچ مجوز و محدودیتی از دکتر نداشته باشید، می توانید در هفته بیست و دوم بارداری رابطه جنسی داشته باشید. به جنین به هیچ وجه آسیبی نمی رساند، زیرا آب های عمیق و پوشش آن به خوبی محافظت می شود.

 

در مورد نیاز جنسی زنان در طول هفته بیست و دوم بارداری بیشتر عاطفی و احساساتی هستند. در طول این دوره بارداری، زن اغلب ارگاسم را تجربه می کند. از آن می آید که قوی تر از معمول است، خون رسانی ارگان های مولد در ارتباط با خونریزی فراوان در ارگانیسم مادر آینده. بنابراین اغلب میل جنسی به جای قوی و مکرر اتفاق می افتد.

 

رژیم غذایی و وزن در هفته بیست و دوم بارداری

رژیم غذایی و وزن در هفته بیست و دوم بارداری

در این مرحله از حاملگی احتمال وجود وزن قابل توجهی وجود دارد و لازم است که ارگانیسم بیش از حد معمول کنترل شود. غذا برای زن در طول دوران بارداری بسیار لذت بخش است،. و اشتیاق او همه چیز را تقویت می کند. لازم نیست که رژیم غذایی را مشاهده کنید. وزن معمولی به هفته بیست و دوم بارداری ۸ کیلوگرم است. قبل از پایان دوره بارداری ۱۱-۱۶ کیلوگرم.به منظور زایمان موفقیت آمیز، لازم است رژیم غذایی را با دقت انجام دهید. مواد غذایی شما شامل مواد غذایی حاوی سلولز، کلسیم است. از غذا سالم و مفید استفاده کنید. محصولات شیر آشامیدنی باید مکرر محصولات مورد استفاده شما باشند.

 

 در هفته بیست و دوم بارداری رژیم غذایی روزانه شما باید مقدار زیادی میوه تازه، سبزیجات را داشته باشید. محصولات شيميايی رقيق شده به روده کمک می کنند تا هموروئید وجود نداشته باشد. محصولاتی مانند شیر، میوه های خشک، ماهی و گوشت کم چرب را فراموش نکنید. غذا باید به درستی پخته شود.خوردن مقدار زیادی قند می تواند باعث ایجاد دیابت در خانم باردار شود. بنابراین سعی کنید کمتر از محصولات حاوی کربوهیدرات سریع استفاده کنید. شما باید تمام این واقعیت های مهم را به خاطر بسپارید و غذا را به نحوی منطقی به کار ببندید.

 

در هفته بیست و دوم بارداری برای تعیین سطح آهن در ارگانیزم تست های لازم را انجام دهید. اگر سطح آهن پایین باشد، کم خونی در زنان باردار می تواند رشد کند. به منظور این که اتفاق نیفتاد، لازم است رژیم های غذایی مانند غلات گندم سیاه، میوه های خشک، گوشت گاو را اضافه کنید.فراموش نکنید که با دکتر مشورت کنید، شاید او به شما توصیه می کند علاوه بر مجتمع های ویتامین برای باردار نیز بنوشید که سطح آهن در ارگانیسم رسیده است. همچنین او باید به شما بگوید که چه میزان این دارو را قبول می کنید و تا مدت ها. بعد از آزمایشات باید بارها و بارها انجام شود.

 

پیشنهاد مقاله:نقش و اهمیت تغذیه در دوران بارداری

 

علائم خطر در هفته بیست و دوم بارداری

در هفته بیست و دوم بارداری خطر بزرگ برای زن باردار با ظهور سموم مکرر ایجاد می شود. در سه ماهه سوم بارداری، سمیتوز پدیده طبیعی نیست، این نوع سمیت نیست ، دارای شخصیت هورمونی است. ممکن است دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد.چنین بیماری هایی برای زنان باردار بسیار جدی است. شما باید به بیمارستان بفرستید که در آن شما درمان مربوطه را انتخاب کنید. اما بهتر است از پیشگیری از سم زدگی، با در نظر داشتن تمام مشکلات بهداشتی، به پزشک اطلاع دهید.

نکات مهم برای هفته بیست و دوم بارداری

کم خونی در زنان باردار به علت کمبود آهن در ارگانیزم رخ می دهد. افزایش مقدار خون ناشی از کم خونی است.اگر چیزی به شما هشدار داده است، به متخصص واجد شرایط مراجعه کنید. انجام آنچه که دکتر شما را به شما توصیه می کند، در مورد حرکات فراموش نکنید و از غذای صحیح استفاده کنید!

بارداری دو قلو در هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری دوقلوها ۴۰۰ گرم وزن دارند، در حال حاضر ۲۷ سانتی متر دارند. اگر چه هنگام انجام تحقیقات سونوگرافی می توان دریافت که یکی از بچه ها بزرگتر از دیگری است. اما چیزی برای نگرانی در مورد آینده مادر وجود ندارد.زنی که دوقلوها را در این مدت نگه می دارد، از لحاظ جسمی ناراحتی هایی دارد. معده در حال حاضر ۲۵ سانتی متر از پوبیس افزایش یافته است و نفس کشیدن سخت تر می شود. شکم افزایش می یابد، مادر آینده سنگین تر می شود.فرزندان بیشتر، حاملگی سخت تر و سخت تر خواهد بود.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟