سلام مادر

هفته شانزدهم بارداری – مطالب طلایی و اختصاصی هفته۱۶

سلام مادر :هفته پانزدهم بارداری به پایان رسید و وارد هفته تازه ینی هفته شانزدهم بارداری ،اکنون او شروع به حرکت لب ها و پلک ها می کند، کاملا ممکن است که او اولین لبخند ناخودآگاه خود باشد. در هفته شانزدهم بارداری تمام بافت استخوانی تقریبا به طور کامل با توجه به آنچه که سر بچه نگه می دارد پایدار است. در این دوره توسعه تخمدانهای دختران به پایان می رسد. . به طور قابل توجهی ادرار در کودک افزایش می یابد، مثانه خود را ساعتی تخلیه می شود.

در هفته شانزدهم بارداری همچنین حجم مایع آمنیوتیک افزایش می یابد، و به ۲۵۰ میلی لیتر می رسد. در حال حاضر شما فرصتی برای قرار دادن و تحقیق بسیار مهم در مورد AFP دارید. این آزمایش برای جنین کاملا ایمن است، بنابراین هیچ چیز در مورد نگرانی وجود ندارد. برای تشخیص بیماری ها، آنها یک آزمایش سه گانه ای می کنند که اجازه می دهد تا در این کودکان یا این اختلالات در کار CNS آشکار شود.

همچنین در این مرحله غدد پستان فعال تر می شوند و خون در پستان سریعتر می شود. در هفته شانزدهم بارداری حساسیت، در نتیجه، باقی می ماند همان که در اولین هفته های بارداری بود. کودک شروع به حرکت می کند و به طور فعال در این زمان ضربه می زند و او بسیار قوی احساس می شود. در این مرحله ممکن است دقیق تر از زمان تولد تعریف شود. از آنجا که کار ارگانیسم در حال حاضر به شدت بازسازی شده است.

 

در هفته شانزدهم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

هر کسی که منتظر بود – پسر یا دختر کوچک، او در حال حاضر بچه بزرگ و بزرگ است و حدود صد و دو گرم وزن دارد و در طول این مدت حدود یازده سانتیمتر است.در هفته شانزدهم بارداری رشد جنین با پیشرفت های بزرگی همراه است – استخوان ها قوی تر می شوند و بچه ها در حال حاضر قادر به نگه داشتن گردن به طور مستقل و سر دادن هستند. چشم ها و گوش ها تقریبا در آن مکان هایی قرار دارند که در آنها باید باشد، و ناخن ها تا این لحظه کاملا ایجاد می شوند.

 

در هفته شانزدهم بارداری سازمان های کودک از این لحظه شروع به انجام وظایف صادقانه: یک قلب کوچک بیش از ۲۵ لیتر خون در روز است، و کبد بر روی عملکرد گوارش کار می کند. در یک حالت تست، اما با این حال، معده، روده و کیسه صفرا کار می کنند. در روده در حال حاضر فرآیندهای طبیعت وجود دارد: در آن توده مدفوع از رنگ سبز تیره متشکل از اشکال صفراوی. مثانه نیز هر ۴۵ دقیقه ادرار می آید.

علاوه بر این، خون در حال حاضر به طور کامل ایجاد شده است، در آن، در حال حاضر همه چیز بیش از حد است که در هر بزرگسال وجود دارد، بلکه “پاداش نوزاد” – هموگلوبین نوزادان وجود دارد. بعدها بعضی اوقات نیز وجود خواهد داشت هموگلوبین معمولی، اما به طور کامل جایگزین موجود خواهد شد، تنها در ۶ ماه پس از تولد بچه.

شکم مادران در هفته شانزدهم بارداری

مدت زمان ۱۶ هفته در اکثر موارد دیگر توطئه را تصویب نمی کند و بارداری برای افراد اطراف قابل تشخیص است. به خصوص در مورد بارداری دوم، معده را می توان حتی در شرایط پیش رو به جلو روانه کرد. این به دلیل ویژگی های فیزیولوژیکی توسعه حاملگی است.

 

همانطور که معده رشد می کند، در ظاهر زن باردار می تواند تغییرات دیگری نیز داشته باشد. بنابراین، معده بزرگتر، نوار تیره تر قابل مشاهده است که kinf آن را به دو قسمت از ناف تقسیم می کند. چنین تغییراتی به دلیل تجمع در زیر پوست در زن باردار رنگدانه ملانین اتفاق می افتد.

در هفته شانزدهم بارداری به جز نوار در معده، نقاط ملانین نیز ممکن است بر روی گونه ها، در پیشانی، پل بینی یا اطراف چشم مادر آینده باشد. چنین تغییراتی در همه چیز خطرناک نیست، نگران نباشید، پس از تحویل رنگ پوست بهبود پیدا می کند و رنگ سیاه تیره می شود.

 

احساسات در هفته شانزدهم بارداری

 

هفته شانزدهم بارداری به شما ثبات در احساسات را به ارمغان خواهد آورد. سم زدایی طولانی مدت و ادرار مکرر باعث بهبود خلق و خو می شوند. در این زمان احساسات دردناک در سینه ناپدید می شوند ، آماده شدن برای شیردهی همچنان افزایش می یابد، همه پدیده های ناراحت کننده دیگر با این وجود در گذشته باقی می مانند. هفته شانزدهم بارداری این دوره زمانی است که زن کاملا احساس می کند: نیروی ضروری احساس می شود، انرژی کافی دارد، آرامش وجود دارد.

 

در کل افرادی که در هفته های اول از سم زدگی رنج میبرند، اکنون در معرض تسکین استرس قرار می گیرند و اشتهای خوبی خواهند داشت. . در نهایت ممکن است که همه چیز را بخوریم که قبل از آن غیر ممکن بود.با این حال، مادران مختلف بچه های متفاوت دارند،. جنین می تواند شروع به حرکت در زمان های مختلف، حتی در بارداری های مختلف در همان زن داشته باشد.

 

پیشنهاد مقاله:هفته هفدهم بارداری – مطالب اختصاصی هفته۱۷

 

سونوگرافی در هفته شانزدهم بارداری

 

سونوگرافی در هفته شانزدهم بارداری

سونوگرافی میتواند به شما در دیدن و شنیدن بچه کمک کند. در مانیتور دستگاه شما قادر خواهید بود به دقت دیدن حرکات کودک، واکنش آن به جهان بیرونی بیان شده در تقلید فعال باشد. کودک حتی می تواند به شما چشمک بزند. در چنین شرایطی، اگر حقیقتا بخواهید آن را بدانید، فرصتی برای از بین بردن حجاب محرمانه و شناخت جنس کودک خواهید داشت.

 

تجزیه و تحلیل در هفته شانزدهم بارداری

آماده شدن برای هفته شانزدهم بارداری شما باید آزمایش های بیشتری انجام دهید، از قبل. اضافه کردن به تجزیه و تحلیل ادرار، کنترل وزن، فشار و گوش دادن به عملکرد قلبی جنین، که در حال حاضر برای شما معمول است، همچنین آزمایش خون (NE، AFP و HCG) که برای تعریف انحرافات ممکن در توسعه کودک ساخته شده است.

تمام این تجزیه و تحلیل ها اجازه می دهد تا بسیاری از انحرافات کروموزومی را، مانند سندرم داون، فتق دیسک کمر، انزانفالی و ناهنجاری ستون فقرات، تعریف کنند. باید توجه داشت که نتایج حاصل از تجزیه و تحلیلهایی که در این مدت دریافت شده است، یک جمله ساده نیستند و نیاز به تایید اضافی دارند. در صورت شک و تردید و اطمینان کامل، می توانید تحقیقات بیشتری انجام دهید.

 

تحقیقات به نام آمنیوسنتز وجود دارد که شانس را برای تشخیص به ۴۰ نقص مادرزادی می دهد. این کار با استفاده از حصار مستقیم با سوزن آزمایش آبهای آمنیوتیک انجام می شود. تصمیم گیری در مورد این روش، شما باید آن را به یاد داشته باشید و در نظر بگیرید که این روش می تواند اثرات جدی مانند تولد زودرس یا حتی سقط جنین را ایجاد کند.

درد در هفته شانزدهم بارداری

اغلب در قسمت پایین کمر پشتی کمری ستون فقرات ایجاد می شوند و با افزایش بار طبیعی ستون فقرات در این محل، افزایش می یابد. امتناع کامل از کفش در پاشنه ها در این زمان به بهترین نحو برای شما خواهد بود. شما نیاز به استراحت اغلب در حالت مناسب، شما آن را به طور مستقل روش آزمون و خطا پیدا کنید.

 

تخصیص در هفته شانزدهم بارداری

در هفته شانزدهم بارداریبه طور کلی در این مدت تخصیص باید همگن باشد و نباید باعث ناراحتی یک زن باردار شود. در صورتی که زن احساس سوزش، درد و یا سایر احساسات ناخوشایند در معده داشته باشد، احتمال ایجاد یک بیماری عفونی وجود دارد.

سازگاری تغییر یافته تخصیص (می تواند ناهمگن یا سرخ شده باشد)، رنگ (سبز، خاکستری، گاهی اوقات با لجن) می تواند علائم عفونت در حال رشد باشد یا بوجود آورد. در چنین وضعیتی باید بلافاصله به دکتر مراجعه کنید تا از توسعه ولویت، کالپیت و یا شیرخواران دست نکشید.

 

اگر تخصیص ها در بعضی نقاط به رنگ قهوه ای و به دنبال خونریزی یا به سادگی خون در آنها دنبال می شوند، کمک دکتر لازم است. این می تواند نشانه ای از احتمال شکستن حاملگی باشد.

رحم در هفته شانزدهم بارداری

رحم در طول زمان بارداری افزایش می یابد و بیشتر از حد طبیعی است. در هفته شانزدهم بارداری آن در حال حاضر وزن حدود ۲۵۰ گرم، و ارتفاع آن در این زمان نیمی از فاصله تا ناف می رسد.

همه این شاخص ها باید توسط پزشک ثبت شوند، زیرا لازم است برای درک اینکه آیا بارداری به طور معمول ادامه می یابد. افزایش طبیعی و طبیعی در اندازه رحم می تواند همچنین واکنش روده تحریک کند: در شما شکاف شکمی، قفل یا سوزش سردل دیده می شود.

 

ارتباط جنسی در هفته شانزدهم بارداری

ارتباط جنسی در هفته شانزدهم بارداری

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

در هفته شانزدهم بارداری، با توجه به احساس بیمار زن، زندگی جنسی پدر و مادر آینده محو می شود اگر پزشکان هیچ گونه منع مصرف را تعیین نکرده باشند، زندگی صمیمی در این دوره می تواند بسیار جالب باشد.

 

تغییرات در ساختار ارگان های مولد زن ناشی از بارداری به هر دو طرف موجب احساسات تازه و روشن می شود. تنها چیزی که لازم است این است که محل مناسب برای رابطه جنسی را انتخاب کنید، همانطور که شکم در حال حاضر دارای ابعاد جدی است و حتی هر چند کوچکترین فشار بر آن بسیار ناخوشایند است.

 

علائم و نشانه ها در هفته شانزدهم بارداری

علامت بسیار رایج در حاملگی، کمردرد ممکن است در ابتدای بارداری تاثیر بگذارد و فقط در نهایت زمانی که ضربان شما بزرگ است، تاثیر می گذارد. این بیشتر در سه ماهه دوم و سوم شایع است و این می تواند بدتر شود زیرا وزن شما افزایش می یابد و سر و صدا شما گسترش می یابد.

درد پشت ناشی از سر و صدا رو به رشد است که توزیع وزن شما را از خط خارج می کند. این نیز بر روی منحنی پشت خود تاثیر می گذارد. طبیعی است که شانه های خود را به جبران تغییر، که منجر به درد پشت می شود طبیعی است، اما دیگر اقدامات خودآموزی که می توانید امتحان کنید وجود دارد.

 

وزن و غذا در هفته شانزدهم بارداری

وزن و غذا در هفته شانزدهم بارداری

در هفته شانزدهم بارداریامکان کنترل وزن وجود دارد و از طریق تغذیه سالم ضروری است. به یاد داشته باشید که مواد غذایی شما در حال حاضر نه تنها از سلامت شما حمایت می کند، بلکه همچنین سلامت کودک شما که در حال حاضر بسیار پویایی دارد.

 

در میان این ۳-۵ بار یک صبحانه بزرگ، ناهار کامل که شامل دوره اول و شام است که نباید سنگین باشد. بین وعده های غذایی بهتر است که یک نوشیدنی نداشته باشید که ارگانیسم را از یک حالت تنظیم شده بیرون بکشید و تا پایان بارداری و بعد از آن وزن اضافی را دریافت نکنید.

 

ممکن است همه چیز را که میخواهید بخورید، اما مطلوب است که هرگونه تجدید نمک را که از رژیم غذایی شما تجمع مایع موجود در بدن را ترویج می کند حذف کند و باعث ایجاد هیپوستی می شود که می تواند در مراحل بعدی حاملگی تأثیر منفی داشته باشد. همچنین لازم است از ماریناد و ترشی، دودی و تند، و همچنین قند، شیرین و آرد در مقدار زیادی از رژیم خود را حذف کنید.

 

به جز غذا، ارزش توجه به ویتامین هایی است که مادر آینده در حال حاضر برای دو نفر دریافت می کند، بعد از آنکه یک موجود زنده کوچک درون آن در حال حاضر به طور فعال رشد می کند و نیاز به یک مجموعه کامل از ویتامین ها و مواد معدنی دارد. عناصر لازم برای ارگانیسم عبارتند از کلسیم و ویتامین.

 

سقط جنین در هفته شانزدهم بارداری

بیشتر موارد سقط جنین – بیش از ۷۰٪ از مشکلات توسعه و نقص های کروموزومی در جنین ناشی از مجموعه کروموزوم غیر استاندارد است. در هفته شانزدهم بارداریبیش از عوارض شامل تروما، کار فیزیکی سخت، تغییرات هورمونی، بیماری های غدد لنفاوی، نقص رشد رحم و سایر خطرات سلامتی است. سن مادر آینده نیز مهم است، همچنین فشارهای جسمی و عصبی.

با این حال، برخی از دلایل سقط جنین ممکن است اجتناب شود. خطرات یک سقط خود به خودی بالاتر است، اگر زن به یک شیوه زندگی سالم نپردازد (به درستی غذا نخورد، سیگار نکشید، معتاد به مواد مخدر است، سوء مصرف کافئین). همه این عوامل بر شکل گیری و رشد تخم ها تاثیر می گذارد.

 

نشانه های سقط جنین در هفته شانزدهم بارداری

احساسات دردناک در پشت و پایین شکم نشان دهنده سقط جنین است. از دست دادن وزن، عدم وجود علائم حاملگی و از دست دادن حساسیت پستان. هر ۵ تا ۲۰ دقیقه انقباضات واقعی ، تهوع، مدفوع مکرر، تخریب قرمز خون قهوه ای یا روشن قرمز، گاهی با اسپاسم همراه است. دریغ نکنید، اگر حداقل یکی از این علائم را داشته باشید، فورا با دکتر مشورت کنید!

 

آمار در مورد کودک شما در هفته شانزدهم بارداری

• بچه ها در رحم افتادن
• در حال حاضر چشم های کودک شما شروع به حساسیت به نور می کنند
• نوزاد شما در حدود ۱۱٫۶ سانتی متر طول دارد
• کودک شما می تواند مشت و انگشت شست خود را بخورد
• در حالی که پلک های کودک شما هنوز هم بسته شده اند، اکنون می توانند چشم های خود را به اطراف حرکت دهند

 

خطرات در هفته شانزدهم بارداری

در صورت توصیه پزشکان، تحقیق در مورد آب های آمنیوتیک به طور کامل منتقل می شود. با این حال، در نظر بگیرید که این تحقیق یک روش بسیار ناخوشایند است و می تواند برای جنین بسیار خطرناک باشد. علاوه بر این، به دلیل رشد رحم، قفل ها، اسهال و انقباض شکمی وجود دارد. مشکلات دیگری نیز در مسیر گوارشی وجود ندارد.

 

توصیه های زنان برای هفته شانزدهم بارداری

 

• لازم است در یک حالت راحت بخوابید و بهتر از همه در یک طرف است.
• ماهی های خام و سایر محصولات آماده نشده را بخورید. آب جوش نوشیدنی نگذارید. نادیده گرفتن این قانون، شما می توانید خود و بچه را به خطر ابتلا به بیماری های عفونی
• کفش های پاشنه ای را فراموش نکنید زیرا این کفش سبب واریسی می شود که برای شما و فرزند خوب نیست.
• هنوز لازم است به یاد داشته باشیم که لباس شما باید آزاد، آسان و معده باشد.

در طول هفته شانزدهم بارداری، لازم است که آزمون برای ناهنجاری های کروموزومی و ناهنجاری های جنین انجام شود، به طوری که غربالگری سه ماهه دوم نیز نامیده می شود. AFP در بارداری پلیکاپوپس همیشه بالاتر از حد معمول را نشان می دهد، بنابراین نباید شما را تهدید کند، بچه های شما به درستی در حال توسعه هستند.

چه چیزی را در مورد هفته شانزدهم بارداریفکر کنید

شکی نیست که رابطه شما با شریک زندگی شما اکنون در حال تبدیل شدن به پدر و مادر است.مشاوره ارتباطی می تواند مفید باشد در صورتی که همه چیز واقعا در حال ایجاد است – به یاد داشته باشید، شما هر دو در معرض تغییرات بسیار زیادی قرار می گیرید، پس به خودتان سخت نگیرید!در طول بارداری دوران بسیار شگفت انگیزی که در حال انجام آن هستید،. می توانید زمان خوبی برای انتخاب نام نوزاد بالقوه باشد . انتخاب یک لیست از نام های دختر و پسر بالا شما می تواند یک فعالیت سرگرم کننده برای انجام با هم باشد.

 

در هفته شانزدهم بارداری بعید به نظر می رسد که هنوز آن را تجربه کرده اید، اما احساس حرکت کودک شما، نقطه عطف مهیج بارداری شماست. نگران نباشید، اگر هنوز چیزی احساس نکرده اید، به همین دلیل ما باید اولین احساسات خود را در بین ۱۶ تا ۲۵ هفته هفته بارداری احساس کنیم .همانطور که نوزاد شما در داخل رشد می کند، این حرکات کوچک – که بسیاری از ما به عنوان احساس مانند حباب توصیف – قوی تر خواهد شد

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟