سلام مادر

تخلیه کیسه اب در بارداری چیست؟

تخلیه کیسه اب سفید، همچنین به عنوان leucorrhea واژینال شناخته شده است، در میان زنان رایج است و با بلوغ شروع می شود،مقدار آن از فرد به فرد متفاوت است و معمولا در طول دوره قاعدگی افزایش می یابد.  تخلیه کیسه اب آبریزش بسیار مکرر است، که نشان دهنده یک واژن سالم است.  این انتشارات باعث می شود باکتری ها را از بین ببرند و محل واژن را از عفونت نگه دارند.  با این حال، برخی از این تخلیه ها می توانند در دوران بارداری خطرناک باشند.  برای اطلاعات بیشتر در مورد دلایل پشت سر آنها، درمان و پیشگیری بیشتر مطالعه کنید.

تخلیه کیسه اب در حین بارداری

 تخلیه آب در حین بارداری

 دلایل این تخلیه آبی در دوران بارداری بستگی به مرحله حاملگی دارد.  بر اساس جایی که در حین بارداری هستید، مشخصه ها و پیامدهای تخلیه آبی ممکن است متفاوت باشد.  در اینجا یک لیست طبقه بندی شده از یکسان است:

 1. تخلیه کیسه اب  در دوران بارداری

 تبخیر در حاملگی اولیه یا سه ماهه اول بوی کمی تند است.  این شباهت به تخلیه لایه ای تولید شده در طول چرخه قاعدگی شماست و می تواند به اندازه کافی برای پوشیدن لباس زیر باشد.  این تخلیه آبی ناشی از افزایش ناگهانی در میزان استروژن است که جریان خون را در ناحیه واژن منجر به افزایش ترشحات دیگر می شود.

 1. تخلیه کیسه اب در سه ماهه سوم

 در طول سه ماهه دوم، ممکن است یکی از انواع مختلف تخلیه آبی را تجربه کنید.  این به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از ترشح سه ماهه اول است اما کاملا طبیعی است زیرا به دلیل هورمون ها از طریق بدن شما آبشار می شود.  با این حال، برخی از انواع تخلیه دوم سه ماهه، مانند تخلیه خون رنگی و یا ترشحات ضعیف است که ممکن است نشان دهنده مشکلات باشد.

 1. تخلیه کیسه اب در سه ماهه سوم

 در این نقطه، تخلیه می تواند خود را در بسیاری از فرم ها، بر اساس رنگ، بوی، فرکانس، مقدار و حضور خون نشان می دهد.  جريان سنگين در نزديکي زمان رسيدن شما ممکن است باعث زايمان زودرس و يا حتی شکستن آب شود.

 آیا تخلیه کیسه اب آب حاد است؟

 این کاملا استاندارد برای زنان باردار است که افزایش تخلیه آبی از واژن خود را دارند.  مقدار تخلیه به هنگام پیشرفت بارداری افزایش می یابد.

 1. تخلیه کیسه اب طبیعی

 اکثر موارد تخلیه کیسه اب کاملا طبیعی است.  شما باید چیزی نگران نباشید در صورتی که موارد زیر را تجربه کنید:

 همانطور که ذکر شد، این تخلیه مایع استاندارد شماست.  این می تواند به عنوان یکی از اولین علائم بارداری شناخته شود، همانطور که در ابتدای پس از تخمک نشان داده می شود.

 • نمایش خونین

 در هفته آخر تخلیه کیسه اب ممکن است شامل خون و مخاط است، که این بدان معنی است که شما در چند روز آینده برای کار آماده می شوید.  مخاطی بخشی از پلاگین است که انشعاب دهانه رحم شما را از بین می برد و از عفونت جلوگیری می کند.  این یک نمایش خونین است .

 • نشت آمنیوتیک

 تخلیه آبی در سه ماهه سوم شما ممکن است برخی از مایع آمنیوتیک شما نشت کند.  این اتفاق کاملا عادی است  هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد.

 1. تخلیه کیسه اب غیر طبیعی

 گاهی اوقات تخلیه آبریزش با سایر نشانه هایی که موجب پریشانی و تحریک می شوند، همراه است.  در چنین مواردی، غیر طبیعی هستند و می توانند نشانه ای از یکی از موارد زیر باشند:

 • کار زودرس

 مقدار کمی خون در هفته گذشته حاملگی طبیعی است، اما اگر بیش از حد باشد، ممکن است زایمان زودرس را نشان دهد.  اگر این اتفاق بیافتد، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

 • عفونت مخمر

 اینها در هر زمان شایع هستند، اما در حین بارداری ممکن است باعث ناراحتی بیشتری شود.  به غیر از تخلیه آب آبی زرد سبز، ممکن است قرمزی، سوزش و ادرار دردناک را تجربه کنید.

 

ترشحات واژن در دوران بارداری

 

 • STIs

 تخریب آبریزش می تواند به علت بیماری های منتقله از طریق بیماری که در دوران بارداری رخ داده است، رخ دهد.  بیماریها موضوع بسیار جدی هستند؛  علاوه بر خطرات بهداشتی، ممکن است سطح باروری شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 • واژینوز

 علت باکتری، همراه با تخلیه، خارش و سوزش در طول ادرار است.  علاوه بر این، تخلیه کیسه اب یک بوی نامطبوع خواهد داشت.  باید بلافاصله درمان شود زیرا ممکن است به زایمان زودرس یا حتی سقط جنین منجر شود.

 افزایش تولید استروژن و افزایش جریان خون به ناحیه لگن باعث ایجاد غده های مخاطی در گردن رحم می شود تا مخاطی بیشتری تولید کند.  علاوه بر این، دهانه رحم و مهبل نیز ممکن است سلول های مرده را ریخته و منجر به تولید در حالی که تخلیه ژله مانند.

 نشانه های تخلیه آب در بارداری

 علائم و نشانه های متعدد مربوط به تخلیه آب در حین بارداری وجود دارد.  بعضی از آنها … هستند:

 • به طور مداوم در سراسر دوره بارداری اتفاق می افتد.
 • مقدار تخلیه بیشتر از زمانی که باردار نیستید.
 • می تواند در رنگ های مختلف مانند زرد ، سبز ، صورتی، سفید یا قهوه ای ظاهر شود .
 • اغلب در طول و بعد از رابطه جنسی رخ می دهد.

ایا تخلیه کیسه اب واژن نشان دهنده عفونت است؟

ایا تخلیه آبریزش واژن نشان دهنده عفونت است؟

 همانطور که تخلیه آبریزش در دوران بارداری رایج است، اکثر زنان نمی توانند بگویند که علت آن ناشی از عفونت است.  با توجه به نشانه هایی که با تخلیه شما همراه است توجه بیشتری را به خود جلب کنید.  اگر شما هر کدام از موارد زیر را مشاهده کنید، ممکن است به مشاوره با متخصص زنان کمک کند.

 • بیش از حد تخلیه کیسه اب همراه با درد بدن پایین تر، به خصوص بعد از هفته ی ۲۷ بارداری رخ می دهد.
 • تغییر رنگ ناگهانی در رنگ یا بو.
 • خارش ، التهاب، قرمزی یا احساسات دردناک در ناحیه واژن شما.
 • تب پایدار
 • مشکل ادرار کردن

 اگر تخلیه کیسه اب ممنوع است ؟

 تخلیه آبدار به معنای سفید شدن رنگ با بوی ملایم است.  اگر این ویژگی ها به شدت تغییر می کنند، ممکن است به علت مشکلات اساسی مانند کار زودرس یا عفونت باشد.  به خاطر داشته باشید که تخلیه خود را برای هر تغییری دقیقا بررسی کنید.

 چه زمانی تخلیه کیسه اب سنگین شماست؟

 مقدار تخلیه آب در طول دوره شما افزایش می یابد و بارداری ادامه می یابد.  در انتهای سه ماهه سوم شما می توانید مقدار بیشتری از مایع را که در معرض ترشح قرار می گیرد انتظار داشته باشید.

 آیا تخلیه کیسه اب در زود هنگام بارداری نشانه ای از سقط جنین است؟

 اگر در طول سه ماهه اول خود صورتی رنگی در معرض تخلیه ادرار واژن داشته باشید، ممکن است سقط جنین را نشان دهد.  این رنگ به دلیل خون، لخته یا قطعاتی از بافت از جفت، رحم یا کیسه آمنیوتیک است.

 چگونه برای دفع آبریزش در بارداری جلوگیری کنیم؟

 درمان این موضوع تا حد زیادی بستگی به شرایط اساسی دارد.  در حالی که برخی مسائل ممکن است به راحتی در خانه درمان شوند، ممکن است دیگران به مداخله پزشکی نیاز داشته باشند.  برای اطلاعات در مورد گزینه های در دسترس شما برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

 1. درمان های پزشکی

 همانطور که توضیح داده شد، اگر هر گونه تغییرات در تخلیه واژن خود را در دوران بارداری و یا علائم خاصی را تجربه می کنید، باید با پزشک خود مشورت کنید.  ارائه کننده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است از واژن خود برای ارزیابی از سواب خود بگیرد و همچنین درمان و مراحل ایجاد یک محیط بهداشتی واژن را به شما ارائه دهد.

 1. خانه و ابزارهای طبیعی

 داروهای خانگی یا طبیعی برای تخلیه ادرار در دوران بارداری تمرکز خود را بر حفظ بهداشت و حصول اطمینان از رشد فلور واژن سالم.  برخی از اقداماتی که ممکن است انجام دهید عبارتند از:

 • حفظ سلامتی به جلوگیری از عفونت کمک می کند. منطقه را با یک صابون ملایم و آب شستشو دهید و به یاد داشته باشید که از جلو به عقب پاک کنید
 • خوردن غذای سرخ شده یک ایده خوب است زیرا ممکن است باعث تحریک شود.
 • جلوگیری از غذا پردازش شده و تمرکز بر خوردن وعده های غذایی و میوه های تازه
 • انتخاب لباس های شسته و رفته پنبه ای و لباس ها را تضمین می کند که شما تمیز و خشک باقی بمانید
 • خوردن مقدار زیادی آب از طریق خوردن سموم از بدن شما به طور منظم کمک می کند
 • از جمله ماست در رژیم غذایی شما، رشد باکتری های خوب را به عنوان یک پروبیوتیک را تشویق می کند

 با در نظر گرفتن چند اقدام احتیاطی، از عوارض ناشی از تخلیه آبی جلوگیری خواهید کرد.

 • به صورت منظم تست کنید

 اگر تخلیه کیسه اب شما همراه با نشانه های عفونت باشد، ممکن است مجبور شوید از درمان های پزشکی استفاده کنید.  علاوه بر این، برای جلوگیری از عفونت مخمر، غذاهای غنی از پروبیوتیک مصرف کنید.

 • بهداشت را دنبال کنید

 منطقه واژن خود را تمیز نگه دارید.  استفاده از شستشو به طور خاص برای تمیز کردن منطقه.  این به خصوص مفید است به عنوان شما به راحتی می توانید پیدا کردن اگر چیزی خاموش است.  اجتناب از استفاده از رایحه و اسپری حتی اگر فکر می کنید که منطقه بوی بد است، زیرا می تواند باعث تحریک شود.

 • به طور منظم لباس زیر را عوض کنید

 همیشه از علائم تجربه شده، علاوه بر رنگ، قوام، مقدار و بوی تخلیه، پیگیری کنید، بنابراین می توانید بگویید که آیا ناگهان تغییر می کند.

 به دقت به دکتر خود گوش دهید، زیرا آنها قادر خواهند بود تا از طریق مشکل شما به طور موثر راهنمایی کنند.  در صورت لزوم، دستورالعمل ها و راهنمایی های خود را در دفترچه یادداشت یا تلفن خود ثبت کنید.

 می توانید از تخلیه آب در بارداری جلوگیری کنید

 اگر تخلیه طبیعی شما طبیعی باشد، نیازی به درمان نیست.  با این وجود، با توجه به احتیاط های ذکر شده در بالا، به درمان یا جلوگیری از تخلیه آبی غیرعادی کمک خواهد کرد.

 در برخی موارد، برای حل هر گونه مشکل اساسی، مراقبت های پزشکی ضروری است.  در هر صورت، ترشح بیش از حد در سه ماهه سوم باعث نگرانی جدی می شود، به خصوص اگر به ناراحتی و علائم دردناک مرتبط باشد.  دریغ نکنید با پزشک خود تماس بگیرید حتی اگر کاملا درباره وضعیت مطمئن نباشید.

 هر گونه تخلیه آب آبی ناخوشایند است، اما اکثر اوقات طبیعی است.  در حال حاضر شما تفاوت های بین تخلیه کیسه اب طبیعی و غیر طبیعی را درک کرده اید.  این به شماست که با توجه به تغییراتی که بدن شما در حال انجام است به دقت توجه داشته باشید تا از سلامت شما و سلامت کودک خود محافظت کنید.  نکات ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که تخلیه شما عادی و بدون عارضه است.

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟