سلام مادر

هفته نوزدهم بارداری – مطالب خاص هفته۱۹

در هفته نوزدهم بارداری کودک همچنان رشد می کند: سر آن بزرگتر می شود و بدن آن به سرعت سلول های جدیدی را که مسئول سیستم عضلانی اسکلتی هستند، تولید می کند. کودک همچنین اولین حرکات آزاد خود را آغاز می کند پاها و انگشت های کوچکش را حرکت دهد. هفته نوزدهم بارداری علاوه بر این، بدن کودک شروع به گرفتن اشکال طبیعی خود می کند، هفته بیستم بارداری نزدیک هست،پس نصف شدن راهمان نزدیک هست.

در هفته نوزدهم بارداری نوزاد نیز شروع به پاسخ به نور می کند، هرچند چشم هایش هنوز توسعه نیافته و پلک ها بسته شده اند. برونشیل ها هم شروع به رشد می کنند – این یکی از مراحل توسعه سیستم تنفسی است. بعدا رشد جنین کاهش می یابد، اما بدن نوزاد شروع به ساختن بافت چربی می کند، و نوزاد را در رحم مادر گرم نگه می دارد.

در طول هفته نوزدهم بارداری، مادر آینده قادر است حرکات کودک را احساس کند و می توانند ناراحتی ایجاد کنند. مادر آینده همچنین وزن خود را افزایش می دهد، که می تواند باعث ناراحتی نیز شود. افراد دیگر متوجه تغییر و تحولات زنان می شوند.

وزن نوزاد در حدود ۲۰۰ گرم در هفته نوزدهم است. زن به اندازه کافی استراحت می کند و برای اجتناب از تمرین های شدید بسیار مهم است. همچنین توصیه می شود با کودک صحبت کنید، زیرا صدای مادر را از قبل تعریف می کند و به آن واکنش نشان می دهد. نیمه بارداری در حال حاضر است. بیایید دریابیم که چگونه کودک کوچک درون شما احساس می کند.

در هفته نوزدهم بارداری چه اتفاقی برای نوزاد افتاده است؟

در هفته نوزدهم بارداری چه اتفاقی برای نوزاد افتاده است؟

چه حسی در هفته نوزدهم بارداری است؟ شما ممکن است متوجه شوید که جنبش نوزاد در این هفته فعال تر از قبل شده است. علاوه بر این، کودک شروع به حرکت هوشمندانه، صدای مادر و دیگر صداها واکنش نشان می دهد . مغز و سیستم تنفسی کودک همچنان ادامه دارد. ریه نیز در این دوره تشکیل شده است.

بدن نوزاد با ماده سفید و خاکستری پوشیده شده است، زیرا غدد سباسه در این مرحله فعالانه فعالیت می کنند. آنها روغنکاری می کنند که کودک را از میکروارگانیسم های مضر و مایع آمنیوتیک محافظت می کند.بدن نوزاد نیز با موهای ظریف پوشانده می شود که بعضی اوقات تا رسیدن به زایمان وجود دارد. این نباید پدر و مادر را بترساند: کاملا طبیعی است و بعد از آن موها ناپدید می شوند.سر نوزاد اکنون به اندازه کافی قدرتمند است؛ به همین دلیل است که می تواند سر را در جهات مختلف حرکت دهد. اندازه آن نیز افزایش می یابد و وزن تقریبا به ۲۵۰ گرم می رسد.

رحم در هفته نوزدهم بارداری

رحم در هفته نوزدهم بارداری

رشد فعال نوزاد ادامه می یابد و بنابراین رحم شما نیز افزایش می یابد. وزن آن در حال حاضر حدود ۳۲۰ گرم است و شما می توانید در طول این هفته با انگشتان خود احساس کنید. معمولا موقعیت رحم یک و نیم سانتی متر زیر ناف قرار دارد. زن می تواند درد را به دلیل افزایش رحم تجربه کند. اما نگران نباشید: درد دوره ای در ناحیه شکمی کاملا طبیعی است.

درد در هفته نوزدهم بارداری

ما قبلا ذکر کرده ایم که رحم زمانی رشد می کند که جنین رشد می کند. این به کشش عضلات منجر می شود و می تواند درد در ناحیه شکمی (به خصوص در طی حرکات ناگهانی) ایجاد کند. همچنین ممکن است حس ناخوشایند در ناحیه نواحی ایجاد شود، زیرا فشار رحم بر شکم افزایش می یابد. این احساسات بعدا ناپدید می شوند.

در هفته نوزدهم بارداری رحم منبع اصلی فشار روی شکم، پشت و لگن است، اما این تنها چیزی نیست که در بدن شما رشد کرده و تغییر می کند. استخوان های لگن شما نیز به آرامی از هم جدا می شوند: این بدین معنی است که بدن خود را آماده تحویل کودک می کند. معمولا این فرآیند با احساسات دردناک و ناخوشایند دنبال می شود.

شما همچنین می توانید درد پشت را تجربه کنید. معمولا پس از گذراندن وقت زیادی در پاهای شما یا نشستن زیاد اتفاق می افتد. سعی کنید فشار روی پا و ستون فقرات را کاهش دهید. اگر زمان زیادی نشسته اید.هنگام نشستن از پاهای خود عبور نکنید همچنین از صندلی های عقب استفاده نکنید زیرا باعث افزایش استرس در ستون فقرات می شوند و می توانند باعث درد شوند.

 

پیشنهاد مقاله:علائم و نشانه های شروع زایمان و تحمل درد آن

 

شکم در هفته نوزدهم بارداری

شما باید توجه ویژه ای به احساسات منطقه شکمی داشته باشید. اگرچه طبیعی است که در طول این مرحله از بارداری درد ناشی از درد را تجربه کنید، اما باید به این درد توجه کنید. اگر از درد شدید و گرفتگی در ناحیه شکم رنج می برید (اغلب همراه با خونریزی)، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید. در هفته نوزدهم بارداریچنین علائمی می تواند نشانه ای از سقط جنین باشد.

شکم شما در حال حاضر قابل توجهی بزرگتر است و همچنان رشد می کند. شما می توانید در طول شب احساس ناراحتی کنید، زیرا دیگر نمیتوانید در شکم خود بخوابید همچنین توصیه نمی شود که در پشت به خواب بمانید، زیرا شما می توانید از دسترسی اکسیژن به جنین رو به رشد استفاده کنید. بهتر است در یک طرف خواب باشید.

حرکت در هفته نوزدهم بارداری

بدن شما آمادگی فعال خود را برای زایمان آینده و شیردهی در آینده آماده می کند. به همین دلیل است که مقدار کمی از چربی موجود در این دوره می تواند از سینه های شما خارج شود. نگران نباشید: کاملا طبیعی است. باید به پزشک مراجعه کنید.

در هفته نوزدهم بارداری، زنان باردار اغلب احساس نیاز به ادرار می کنند، زیرا رحم فشار بیشتری بر مثانه می گذارد. علامت های کشش نیز می توانند در این زمان ظاهر شوند. البته ظاهر آنها کاملا طبیعی است، اما شما هنوز هم باید از توصیه های پزشک خود برای جلوگیری از آنها پیروی کنید.

تخلیه در هفته نوزدهم بارداری

درهفته نوزدهم بارداری، زنان اغلب به پزشکان مراجعه می کنند و در مورد ترشحات شکایت می کنند. خوب است که مراقبت از سلامتی خود را انجام دهیم و اگر چیزی به اشتباه برسد پزشک را ببینیم، اما به خاطر ترشحات ناخوشایند نیست: این نشانه ای است که همه چیز خوب است و کودک به طور طبیعی رشد می کند.

شما نباید نگران نباشید که ترشحات شما و بی رنگ و بدون بو باشد. اما اگر رنگ آنها متفاوت باشد (سبز، زرد، تاریکی و غیره) و بوی آنها ناخوشایند است، بلافاصله با دکتر تماس بگیرید!

سقط جنین درهفته نوزدهم بارداری

سقط جنین زمانی است که جنین توسط ارگانیسم مادر رد می شود. سقط جنین که در هفته نوزدهم اتفاق می افتد، سقط مکرر خود به خود نامیده می شود.

دلایل ممکن برای سقط جنین

• اختلالات ژنتیکی جنین.
• اختلال هورمونی.
• عفونت ها (از جمله مواردی که در طی یک رابطه جنسی از فرد به فرد منتقل می شود).
• علل که با ایمونولوژی مرتبط هستند. به عنوان مثال، ناسازگاری نسبی.
• مصرف دارو یا گیاهان
• داشتن سقط جنین یا سقط جنین قبلا

علائم ناپدید شدن در هفته نوزدهم بارداری

احساسات دردناک در شکم (درد ناخوشایند، درد کشیدن و همچنین احساسات دردناک و شدید)، درد در کمر پشت، تخریب خون، ممکن است به خونریزی تبدیل شود.

درمان سرفه در هفته نوزدهم بارداری

اگر یک مادر آینده متوجه علائم یا سقط جنین یا تهدید سقط جنین شود، باید بلافاصله با دکتر خود تماس بگیرد.

باید روی یک تخت خوابانید تا پاهایتان بلند شود. آرام باش و نترس. اگر یک دکتر فرض کند که پرونده شدید است و برای یک مادر و کودکش تهدید است، او ممکن است یک بستری درمانی را پیشنهاد کند.

سونوگرافی در هفته نوزدهم بارداری

سونوگرافی در هفته نوزدهم بارداری

سونوگرافی در هفته نوزدهم بارداری

سونوگرافی در هفته نوزدهم بارداری

سونوگرافی یک روش ایمن و نسبتا راحت است که به پزشکان اطلاعات بیشتری در مورد نوزاد شما ارائه می دهد. یک تکنسین سونوگرافی یک ژل موضعی به شکم خود اعمال می کند تا امواج صوتی با فرکانس بالا بتوانند از طریق شکم شما راحت باشند.

 

تکنسین پس از آن یک مبدل، یک دستگاه دستی که چیزی شبیه یک اسکنر ، در اطراف شکم شما حرکت می کند، ارسال می کند، امواج صوتی را همانطور که می رود، می فرستد.

 

این امواج، هنگامی که از طریق دستگاه اولتراسوند ترجمه می شوند، یک تصویر تولید می کنند. تکنسین سونوگرافی اندازه های مختلفی از قسمت های مختلف نوزاد بدن نوزاد خود را برای اطمینان از پیشرفت خود در مسیر حرکت می دهد.

در هفته نوزدهم بارداری اگر از شما خواسته شد که  مثانه خود را پر کنید، تعجب نکنید. یک مثانه کامل، اتاق تکان خوردن کودک شما را کاهش می دهد،. اما چون چیزهای زیادی در آنجا وجود دارد، ممکن است تکنسین سونوگرافی مجبور شود فرزند خود را مجبور کند تا مجددا به آنجا برسد تا تمام اندازه گیری ها انجام شود. با یک مثانه کامل و فشار از مبدل بر روی شکم، سونوگرافی ممکن است کمی ناخوشایند باشد – اما نگران نباشید، تصاویر ارزش آن را خواهند داشت!

سونوگرافی معمولا حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. بسته به دفتر که در آن شما سونوگرافی خود را دریافت می کنید، شما ممکن است بتوانید یک ضبط جلسه یا حداقل چندین عکس برای نشان دادن فرزندتان داشته باشید

جنس کودک شما: در اکثر موارد، تکنسین سونوگرافی شما قادر خواهد بود به شما بگوید که آیا شما یک دختر یا پسر دارید. اگر نمیخواهید بدانید، قبل از شروع به تکنسین بگویید، به طوری که به طور غیرمستقیم چیزی را که نباید ببینید یا بشنوید.

برای آن دسته از زنان که می خواهند جنس نوزاد را بدانند، نتایج معمولا دقیق است. معمولا. میزان دقت برای تعیین جنسیت فرزند متولد نشده توسط سونوگرافی ۸۰ تا ۹۰ درصد است. به یاد داشته باشید، تکنسین سونوگرافی نیاز به دریافت یک تصویر واضح از “قطعات” نوزاد د شما دارد تا مطمئن شود.

 

برای دختران، تکنسین به دنبال سه خط کوچکی بین پاهایش می افتد که نشان دهنده دختر است. برای پسران کوچک، تکنسین به دنبال یک آلت تناسلی و کبد توسعه یافته است.

ارتباط جنسی در هفته نوزدهم بارداری

 

در هفته نوزدهم بارداری زنان اغلب فکر می کنند که در طول این مرحله از بارداری رابطه جنسی بد است و اشتباه است. بسیاری از متخصصان هفته نوزدهم را یکی از آرامترین افراد در طول بارداری می دانند. شما مجاز به مسافرت و استراحت هستید. اگر شما، البته محدودیت های خاص پزشکی نداشته باشید، به شما آسیب نمی رساند. اما سعی نکنید آن را از بین ببرید و از رابطه جنسی بسیار خشن نترسید.

سقط جنین خاموش در هفته نوزدهم بارداری

مهم است که توجه زیادی به بدن و کودک شما در شکم داشته باشید. ناتوانی ها (و سقط جنین های خاموش) اغلب در این دوره اتفاق می افتد، در هفته نوزدهم بارداری بنابراین اگر احساس می کنید که کودک شما بیش از حد فعالانه حرکت می کند یا اگر متوجه اختلالات دیگری شوید، باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

 

اگر کودک شما را در حال حرکت نپذیرد، باید با پزشک نیز تماس بگیرید. مواردی از سقط جنین وجود دارد: زمانی که کودک می میرد و زن آن را چندین هفته نگه می دارد. این می تواند به شرایط دشوار منجر شود.

اگرچه هتک حرمت های خاموش در هفته نوزدهم بارداری به ندرت اتفاق می افتد، باید با پزشک مشورت کنید حتی اگر کوچکترین سوء ظن دارید که چیزی اشتباه است. فقط پزشک می تواند بگوید که آیا شما سقط جنین را خاموش کرده اید یا خیر. او با کمک سونوگرافی انجام خواهد شد. دکتر می گوید اگر اندازه رحم مناسب این مرحله بارداری باشد و به ضربان قلب کودک گوش دهد.

تست ها در هفته نوزدهم بارداری

تست ها در هفته نوزدهم بارداری

 

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

در هفته نوزدهم بارداریشما تحت نظارت پزشک قرار می گیرید و آزمایش های مختلف را در طول بارداری انجام می دهید. زمان آن است که قند خون و هموگلوبین خود را در هفته ی ۱۹ آزمایش کنید و سطح پروتئین را در ادرار بررسی کنید.

گاهی اوقات (معمولا هنگامی که خطر اختلال حاملگی وجود دارد) پزشک تعدادی از تست های هورمونی شامل پروژسترون را اختصاص می دهد. سطح پروژسترون به تعیین احتمالی احتقان احتمالی کمک می کند.

دکتر همچنین می تواند از شما بخواهد که این هفته آزمایش تست غربالگری را انجام دهد.در هفته نوزدهم بارداری این آزمایش به تعیین وجود یا عدم وجود اختلالات کروموزومی خاص کودک (مانند سندرم داون، سندرم ادواردز یا نقص لوله عصبی) کمک می کند.

آزمایش دوم غربالگری نه تنها شامل تجزیه و تحلیل بیوشیمیایی خون بلکه سونوگرافی است. پزشک، استخوان بینی و ضخامت ناحیه گردن را بررسی می کند. دکتر همچنین ارگان های داخلی کودک را برای بررسی آسیب های احتمالی و بررسی وضعیت کلی آن بررسی می کند. در همان زمان پزشک بررسی میومورتیوم رحم و اندازه رحم، وضعیت کلی آن است. البته، پس از سونوگرافی، شما قادر به شناسایی جنس کودک خود هستید: به راحتی در این مرحله یا حاملگی تعریف می شود.

تغذیه درهفته نوزدهم بارداری

تغذیه درهفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم بارداری سلامت کودک و توسعه زایمان از بسیاری جهات به تغذیه مناسب مادر بستگی دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که در دوران بارداری رژیم غذایی مناسب داشته باشید. اول، شما باید مواد غذایی غنی از چربی، سرخ شده و تند را حذف کنید.

 

اجتناب از محصولات مصنوعی (شامل رنگ های مختلف، طعم دهنده ها، و غیره). گوشت گاو و لوبیای کم چربی را برای تغذیه خود اضافه کنید (اگر شما مشکلی با مسمومیت دارید، باید از لوبیا جلوگیری کنید). غذاهای سرخ شده را به آنهایی که آب پز شده را جایگزین کنید.

غذاهای آهن و محصولات غنی از کلسیم بسیار مفید است: زردآلو، انجیر، خرمالو، گندم سیاه، بلغور ، گوشت گاو. میوه های تازه و سبزیجات به شما کمک می کند تا با ویتامین ها و سایر مواد مغذی غنی سازی کنید. سعی کنید تغذیه خود را بدون اضافه بار معده انجام دهید. بهتر است که در مقادیر کوچکتر بخورید اما به ندرت اما خیلی زیاد است.

 

پیشنهاد مقاله:نقش و اهمیت تغذیه در دوران بارداری

 

نکاتی برای بهتر شدن حاملگی در هفته نوزدهم بارداری

در به یاد داشته باشید که بسیار مهم است که مطمئن شوید که در رژیم غذایی، به ویژه آهن ، مواد مغذی کافی دریافت خواهید کرد. افزایش مصرف آهن ضروری است زیرا باعث تولید هموگلوبین در کودک شما می شود و مانع از کم خونی ، وزن کم هنگام تولد و زایمان زودرس می شود.

در حالی که شما حامله هستید، باید روزانه ۲۷ تا ۳۰ میلی گرم آهن مصرف کنید . آهن نیز مهم است زیرا حجم خون شما افزایش یافته است تا کودک شما را جبران کند.

منابع خوب آهن عبارتند از:

• گوشت قرمز لاغر
• لوبیای خشک شده
• اسفناج
• میوه های خشک
• جوانه گندم
• بلغور جو دوسر
• دانه های غنی شده با آهن

 

ترشحات واژن در هفته نوزدهم بارداری

افزایش ترشحات واژن یک نشانه بارداری رایج است. معمولا نگران نباشید، اما اگر ترشحات رنگ تغییر کرده و درد را تجربه کنید، آن را بررسی کنید. ترشحات واژن اغلب با تغییرات هورمونی ایجاد می شود، به همین دلیل است که شما ممکن است در طول بارداری آن را در مقادیر بیشتری متوجه شوید.

با وجود این، نباید بوی قوی داشته باشد یا علائم دیگر را تولید کند، بنابراین اگر رنگ آن تغییر کند، سنگین یا ضخیم شود، یا دارای بوی قوی باشد، ممکن است علائم عفونت باشد، بنابراین با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

سرگیجه در هفته نوزدهم بارداری

 

سرگیجه در هفته نوزدهم بارداری
این چیزی است که شما در طول بارداری خود رنج می برید یا ممکن است متوجه شوید که می آید و می رود. این یک بیماری در حق خود نیست، بلکه به معنای واقعی کلمه یک علامت است که به شما اجازه می دهد تا بدانید چیزی در بدن شما درست نیست.

 

در هفته نوزدهم بارداری شما احتمالا توصیه شده است که در پشت خود قرار ندهید تا از فشار رو به رشد خود در رگ خونی جلوگیری کنید. دروغ گفتن در این موقعیت می تواند موجب سردرد می شود، اما تعدادی از چیزهای دیگر می تواند موجب سرگیجه از جمله کم خونی، کم آبی و کم شدن قند خون شود.تحقیقات نشان داده است که رفتن به خواب بر روی پشت (پس از ۲۸ هفته بارداری) نیز خطر به نوزادان خود را افزایش می دهد. در این مورد نگران نباشید، اما سعی کنید به خود برسید.

 

آمار در مورد کودک شما در هفته نوزدهم بارداری

• در حال حاضر کودک شما می تواند ضربان قلب و صداهای خارج از آن را مانند موسیقی بشنود
• مو کودک شما شروع به رشد می کند
• کودک شما اکنون شکل گرفته و سمیرزوات را تبدیل کرده است

 

آمار در مورد شما در هفته نوزدهم بارداری

• زنان باردار اکسیژن کمتری در خون دارند، که ممکن است “مغز کودک” یا فراموشی را توضیح دهد
• آب آلبالو را بخورید تا از عفونت ادراری جلوگیری شود (UTIs)
• بارداری تنها زمانی در زندگی است که شما در عشق با کسی که شما ملاقات نکردید

وزن خود در هفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم بارداری برای مادر آینده مهم است که وزن او را کنترل کند. پزشکان توصیه می کنند که این کار را هر هفته در همان زمان و در صورت امکان با همان لباس انجام دهد. معمولا از ابتدای دوران بارداری، از سه ماهه دوم و ۳٫۶-۶٫۳ کیلوگرم به دست می آوریم ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم در هفته.

 

اما این اعداد را نمی توان معیارهای خاصی دانست: روند افزایش وزن بسیار فردی است و بستگی به قانون اساسی بدن و وزن او قبل از بارداری دارد. وضعیت سلامت زن نیز بسیار مهم است. فقط پزشک که شما را در طول بارداری خود به طور مداوم نظارت می کند می تواند بگوید که آیا افزایش وزن شما طبیعی است یا خیر.

بارداری دوقلو در هفته نوزدهم بارداری

در طول هفته نوزدهم بارداری، قد نوزاد در طول تولد (حدود ۲۵ سانتی متر) نیمی از قد را به خود اختصاص می دهد. وزن آنها به ۳۰۰ گرم می رسد (۱۰٪ از وزن نوزاد قبل از تولد آن). پس از این دوره، رشد کودک رشد می یابد. اندام های داخلی کودک به طور کامل توسعه یافته و در حال کار در آن زمان کار می کنند: ریه ها و سیستم عصبی مرکزی به شدت در حال توسعه هستند.

هنگامی که دوقلوها متولد می شوند، لاغر هستند، پوست آنها قرمز و نازک است، با ویولسی و گریس پوشیده شده است. وزن آنها افزایش می یابد، زمانی که عضلات و اندامشان رشد می کنند و چربی ها بعدا به دست می آیند. اگرچه چشم نوزادان بسته شده است، آنها در حال حاضر قادر به تعریف نور از تاریکی هستند.

 

در هفته نوزدهم بارداری پوست بسیار حساس است، انگشتانشان اثر انگشتان فردی دارند و پس از آنکه فقط در پشت و شانه های نوزادان باقی می مانند، ویروس ها به آرامی ناپدید می شوند. موهای سر اولین سرشان رشد می کنند و سپس ابروها و ضربه های خود را نشان می دهند.

دوقلوها حضور یکدیگر را از رحم مادر و تا پایان زندگی خود احساس می کنند. اگر بارداری مونو آمنیوته باشد، نوزادان می توانند یکدیگر را لمس کنند – و این کار را می کنند، خود و همسایگان خود را احساس می کنند. و اگر حاملگی آلرژیک باشد، دوقلوها با غشاهای جنین جدا میشوند (هرچند که آنها را از احساس حرکات یکدیگر و تعامل در رحم متوقف نمی کند).

در هفته نوزدهم بارداری محبت بین دوقلوها پس از تولد باقی می ماند، پس بهتر است آنها را برای چند ماه اول در یک رختخواب بگذارند: به این ترتیب ساکت تر می شوند. جالب است که ریتم های دوقلو در رحم مادر هماهنگ می شوند: آنها خواب و حرکت می کنند. با این وجود، این ریتم های بیرونی می توانند از مادرانشان متفاوت باشند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟