سلام مادر

هفته هجدهم بارداری – مطالب اختصاصی هفته ۱۸

سلام مادر :هفته هجدهم بارداری تقریبا نیمی از تمام مدت برای دیدار با معجزه طولانی شما است. هفته هجدهم بارداری در حالیکه مفاصل کودک و بافت استخوانی در حال حاضر قوی تر می شوند، بنابراین انگشتان می توانند خم شوند.در هفته هجدهم بارداری، حواس کودک شما به بلوغ می رسد. او قادر به شنیدن صدای خود در محیط راحت خود، مانند صدای ضربان قلب شما، و همچنین صداهای خارجی مانند صدای شما است. او ممکن است برای صداهای خاص فعال شود و شما حرکات او را احساس خواهید کرد. در این نقطه در توسعه او او هنوز هم به اندازه کافی کوچک است که او مقدار زیادی برای چرخش،هفته بعدی هفته نوزدهم بارداری هست و شما نباید از مطاله کردن هفته های بارداری خسته شوید.

 

اگر کودک بترسد، باید او را آرام کنید، با او صحبت کنید، به اوداستان بگویید ، و شما احساس می کنید که می دانید که مادرش اینجا است و می توانید از او دفاع کنید.در این دوره تنها رحم شما در بدن تغییر می کند. کودک باعث می شود که شما خواب نداشته باشید، بنابراین سعی کنید از یک طرف، یا با بالش بین پاها، استفاده کنید.هفته هجدهم بارداری آغاز سه ماهه دوم است؛ در این مدت خانم احساس بچه ی بلندمدت می کند، او حتی قوی تر نیز فشار می آورد، زن آن را به عنوان بوسه ای که بچه به مادر می دهد، می فهمد. و زن با صبر و شکیبایی فوق العاده برای این بچه منتظر است.

در هفته هجدهم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

در این مدت جنین دارای پیشرفت سریع است، دارای پاها، دست ها، اندام های تولیدی است؛بافت چربی و مغز، سیستم ایمنی بدن، تمام اجزای مورد نیاز برای مبارزه با ویروس ها و عفونت های مختلف که به ارگانیسم مادر دسترسی دارند.بچه به نور واکنش نشان می دهد که از طریق معده مادر می رود، هر چند چشم هایش هنوز بسته نشده است. بنابراین این دوره ای است برای شروع صحبت کردن، خواندن، آواز خواندن، مطلوب است که پدر فرزند نیز این روش ها را انجام دهد، حتی زمانی که مادر در حال خواب است.

 

در هفته هجدهم بارداری شکل گیری زودهنگام مولرها که زیر دندان شیری پنهان هستند، وجود دارد. بچه یاد می گیرد که چگونه آب آمنیوتیک را فرو برد که بیشتر از طریق کلیه های کودک عبور می کند و به شکل ادرار ترک می کند. مایع آمنیوتیک که به بزرگراه مواد غذایی می رسد، بر توسعه سیستم های گوشتی کودک تاثیر می گذارد.

طول كودك ۱۴ سانتیمتر است و وزن آن حدود ۲۰۰ گرم است. برای هفته هجدهم بارداری، کودک آزادانه پاها و دست ها را حرکت میدهد، هیچ چیز به او مزاحم نیست، در نتیجه از آن است که توسعه سیستم عضلانی و توسعه مغز کودک وجود دارد. بچه شما زندگی معکوس را در معده شما انجام می دهد، به سادگی شما آن را تا به حال احساس نمی کنید.

احساسات و علائم در هفته هجدهم بارداری

احساسات و علائم در هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری باعث احساسات جدیدی می شود که کودک به طور فعال در معده رفتار می کند. اغلب زنان بسیاری از بچه ها را احساس نمی کنند و در مورد آن نگران هستند.

برخی از اشتباهات را به گازهایی که در ستون فقرات ادامه می دهند، فشار می دهد. به طور کلی، زنان با وزن بیش از حد تحت فشار قرار می گیرند،. همگی زنان بارداری متفاوت دارند.

به محض اینکه شروع به احساس فشار کنید، توجه به فرکانس خود را افزایش دهید، کودک باید به شما علائم ۴-۸ بار در ساعت بدهد و اگر بچه خیلی فعال باشد، احتمالا اکسیژن کافی برای او نیست.

نگران نباشید، مهمترین چیز در این دوره صرف زمان بیشتری در هوای تازه، عمیق و اغلب تنفس می شود، در هنگام زایمان این کار برای شما مفید خواهد بود؛ همچنین لازم است به درستی بتوانید نفس بکشید که کودک در هنگام تحویل مقدار لازم اکسرور دریافت کرده است.

همه چیز درباره شما در هفته هجدهم بارداری

در حال حاضر شما احساس می کنید که کودک شما در حال چرخش درون شما است. هیجان حرکات او احتمالا به شما کمک خواهد کرد برخی از مشکلات بارداری خود را فراموش کنید. ممکن است نشانه های کشش و علائم خارش داشته باشید.

درک آزمایشات بارداری در هفته هجدهم بارداری

درک آزمایشات بارداری در هفته هجدهم بارداری

 

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

بین هفته های شانزده و دوازدهم بارداری شما یک سری آزمایشات برای تعیین اینکه آیا کودک شما در معرض خطر مشکلات خاص ژنتیکی است، ارائه می شود. توجه داشته باشید که این تست ها ارائه می شود اما لازم نیست. قبل از اینکه به آزمایشات بپردازید، مهم است که درک کنید که چه چیزی مستلزم چه نتیجه ای است و نتایج به شما در مورد کودک شما در حال رشد می گوید.

پزشکان به جای بررسی تست ژنتیکی به عنوان ارزیابی خطر، به دنبال این هستند که آیا کودک شما خطر بیشتری برای مشکلات خاص ژنتیکی دارد یا خیر. به عنوان مثال، یک نتیجه مثبت لزوما نشان دهنده یک مشکل با کودک شما نیست، اما شما ممکن است آزمایش های اضافی و قطعی را در نظر بگیرید که سلامت کودک شما را تعیین می کند.

تجمعی در هفته هجدهم بارداری

در این مدت شما دیگر نمی توانید شکم را پنهان کنید، وشکم به طور قابل توجهی رشد کرده است؛زن به این ترتیب راه رفتن عجیب و غریب را به یاد می آورد، بنابراین استراحت ستون فقرات وجود دارد و برای اجتناب از آن لازم است لباس های مناسب برای زنان باردار که از معده حمایت می کنند انتخاب کرده و فشرده نشوند.

رحم در هفته هجدهم بارداری

رحم تا هفته هجدهم بارداری ۲٫۵ سانتی متر پایین تر از ناف قرار می گیرد، بنابراین زن می تواند روی ناخن احساس فشار کند. شما می توانید احساس کنید که رحم به طور فعال در اندازه بزرگ می شود.

علائم سقط جنین در هفته هجدهم بارداری

تهدید سقط جنین در هفته هجدهم بارداری یک خونریزی واژینالی است که طی چند روز یا چند هفته اتفاق می افتد. از دست دادن خون می تواند تا حد زیادی متفاوت باشد. اگر خونریزی آغاز شده است، مهم است که به موقع با پزشک مشورت کنید. با گذشت زمان، زمانی که بارداری در بدن مادر پیشرفت می کند، تولید خون افزایش می یابد.

از دست دادن ناگهانی مقدار معینی از این خون و گاهی اوقات درد شدید ممکن است باعث سقط جنین شود. تهدید به خاتمه بارداری می تواند منجر به سقط جنین شود، اگر علائم در زمان متوقف شده و به پزشک مراجعه کنند، بارداری می تواند با موفقیت انجام شود.

همچنین علائم سقط جنین شامل گرفتگی لگن، درد شکمی یا درد پشتی است. با این علائم، زن باید در مورد آنها به دکتر اطلاع دهد. علامت دیگری از سقط جنین، لخته شدن خون از توده های خاکستری از واژن است. نتیجه گیری: سقط جنین ممکن است تا هفته ۲۲ بارداری خطرناک باشد. اگر شک و تردید دارید باید یک دکتر را ببینید.

سونوگرافی در هفته هجدهم بارداری

سونوگرافی در هفته هجدهم بارداری

سونوگرافی دوم در طول دوره حدود ۱۸ تا ۲۲ هفته بارداری انجام می شود. در این سونوگرافی، کودک را از پاشنه تا بالای سر بررسی می کنیم، در هفته هجدهم بارداریبرای هرگونه نقص جفت گیری، مانند سندرم داون و پایان دادن به بیماری های قلبی، بررسی می کنیم. تمام بدنها و قسمتهای بدن کودک را اندازهگیری کنید، بنابراین هیچ مشکلی با هنجارها و انحراف از آنها وجود نداشت.

ظهور درد در هفته هجدهم بارداری

بعضی از زنان اولین بار دردناک بودن کودک را احساس می کنند، در چرخش ویا در کمر که احساسات ناخوشایند در معده بیان می شوند. در ارگانیسم همگی همان تغییرات کوچکی رخ می دهد، اما آنها به طور کامل زنان و حالت معمول زندگی او، لباس های او، رفتار او و بسیاری چیزهای دیگر را تغییر می دهد.

در حال حاضر زن باید باند ویژه ای را برای بارداری که حمل کند را ببندند، باند باعث کاهش بار اولیه ستون فقرات می شود، اما درد شما را نیز کاهش می دهد.

گرفتگی و درد در پشت ممکن است به علت مشکلات ادرار، ایجاد عفونت در دستگاه ادراری در طول بیش از حد سرد شدن باشد. بنابراین بسیار مهم است که لباس های گرم در طول این دوره بپوشید.

هر گونه درد شکمی می تواند به علت مشکلات مختلف ایجاد شود. درد در بخش جانبی نشان دهنده عضلات تنش و اتصال دیواره شکم است، تحت تاثیر رحم تاکیواکسیز قرار می گیرد. اما خطرناکی وجود دارد که در آن رنگ قرمز را تخلیه می کند و دردناک بودن در این مورد ضروری است که به بیمارستان بروید زیرا ممکن است سقط جنین باشد.

تخریب در هفته هجدهم بارداری

اگر زن باردار هیچ خارش، سوزش، بوی خارجی نداشته باشد، لازم نیست که نگران باشید. بله، در شما دفع ادرار می تواند افزایش یابد، اما این یک هنجار است که در بسیاری از زنان در چنین وضعیتی ذاتی است.

در هفته هجدهم بارداری شما باید نگرانی داشته باشید که اگر دچار گلودرد غلیظ شده با بوی عجیب و غریب شدید ، لازم است که از دکتر وقت ملاقات بگیرید، به احتمال زیاد عفونت و تورم داشته باشید. بهتر است آن را تاخیر ندهید و به دکتر مراجعه کنید. اگر بعد از رابطه جنسی شما دفع خونریزی داشته باشید، فرسایش گردن رحم دارید یا محل جفت پایین است.

تغذیه  زنان باردار در هفته هجدهم بارداری

در هفته هجدهم بارداری مفهوم غذا یکی از جزئیات مهم در زندگی بشر است و علاوه بر این برای زن باردار نیز اهمیت دارد. در دوره تمام مدت و برای هفته ۱۸ بارداری، غذا باید سالم، منظم، متنوع و دارای ویتامین باشد.بسیاری از زنان شروع به غذا خوردن می کنند و غذای سالم را فراموش می کنند و در مورد این عادت، وزن بیشتری دریافت می کنند و می توانند دیابت را دریافت کنند. ،

ضروری است که محصولات شکر، شیرینی و چربی را از بین ببریم. واجب است که محصولات شیری که برای رشد کودک و همچنین برای زن ضروری است، باشد. دریافت مقدار کم پروتئین از گوشت و ماهی کم چربی لازم است.میوه ها و سبزیجات، مقدار زیادی ویتامین وجود دارد که برای مادر و برای کودک مفید خواهد بود. همچنین مادر آینده باید سعی کند میوه های خشک شده را در غذا بپذیرد.

وزن در هفته هجدهم بارداری

اغلب در ابتدای بارداری، زن نمی تواند چیزی بخورد. گاهی اوقات زنان شروع به پرتاب کردن وزن می کنند.اما، از ماه پنجم، سم زدایی برگ می کند و تنها اشتهای خوبی دارد، دوره ای بسیار خطرناک است و وزن شما همانطور که میدانید به میزان ۴-۶ کیلوگرم افزایش دهید.

در هفته هجدهم بارداری ضروری است که وزن را به طور قابل توجهی افزایش دهیم، به طرز شدید آن را به دست نیاورید زیرا در زمان های دیگر سخت خواهد بود که به عقب برگردید. وزن بیش از حد بچه بزرگ خواهد شد که می تواند به طور مستقیم در عوارض ناشی از زایمان منجر شود. و حتی پس از تحویل، شما می توانید با از دست دادن وزن مشکلات ایجاد کنید. درصد زیادی از زنان پس از زایمان از وزن بیش از حد رنج می برند.

اگر متوجه شوید که وزن بیش از ۶ کیلوگرم عبور کرده است باید به پزشک خود بروید که رژیم غذایی مخصوص زنان باردار را انتخاب کند ، در هفته هجدهم بارداری شما تنها می توانید به خود و فرزندتان آسیب بزنید. کودک شما نباید از سرما خوردن شما رنج ببرد و او باید تمام ویتامین و پروتئین لازم برای رشد را دریافت کند.

گروهی دیگر از زنان برعکس میترسند که چربی مصرف کنند. بنابراین کودک نیز رنج می برد زیرا او می تواند مجموعه ای از بیماری ها را در رحم مادر ایجاد کند. و در هنگام زایمان، او با وزن بسیار زیاد به دنیا می آید و در بعضی موارد قبل از زایمان نمی تواند زنده بماند. و مادر آینده از آن رنج می برد.

 

پیشنهاد مقاله:علائم و نشانه های شروع زایمان و تحمل درد آن

 

رابطه جنسی در هفته هجدهم بارداری

رابطه جنسی در هفته هجدهم بارداری

روابط صمیمی با شوهر در سه ماهه اول، به علت دائمی سم زدایی که در آن شما احساس می کنید فقط بیمار هستید، احساس بدی می کنید، و شما به هیچ وجه تمایل ندارید و خلق و خوی وجود ندارد.

سه ماهه دوم، ، زمانی است که سموم سوزی وجود ندارد، شما احساس خوبی دارید، و خواسته های شما در مورد همسر شما می آیند. بسیاری از متخصصان توصیه جنسی می کنند. هیچ مانعی برای رابطه جنسی وجود ندارد.

اگر شما مشکلی دارید مانند تنش رحم یا عفونت ثابت، بهتر است از جنس خودداری کنید.ممکن است از نزدیکی و به دلایل دیگرمانند رعایت آبهای آمنیوتیک، ترشح پایین جفت و حاملگی چند قطبی، رد شود.

سقط جنین در هفته هجدهم بارداری

اصلی ترین چیزی که می تواند به عنوان تهدید سقط جنین در هفته هجدهم بارداری درنظر گرفته شود، خونریزی واژینال است که برای چندین هفته یا چند هفته ادامه می یابد. مقدار از دست دادن خون می تواند متفاوت باشد. اگر متوجه شدید که خونریزی واژینال دارید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. لحظه ای می آید که ارگانیسم مادر آینده خون بیشتری تولید می کند تا کودک خود را با تغذیه لازم تامین کند.

از دست دادن مقدار معینی از خون که ناگهان اتفاق می افتد و گاهی اوقات درد شدید می تواند دلایل سقط جنین باشد. تهدید سقط جنین می تواند موجب سقط جنین شود. با این حال، اگر از تمام نشانه ها خلاص شوید و در زمان مشورت با پزشک خود، بارداری را ذخیره کنید.

علل اصلی بی اشتهایی درهفته هجدهم بارداری

• بیماری هایی که شما تحت کنترل آنها نیستید. به عنوان مثال دیابت یا کم کاری تیروئید.
• بی کفایتی رحم
• نقص ها یا آسیب های کروموزومی.
• تروما مستقیم
• عفونت هایی که ممکن است رخ دهد نیز به عنوان تهدید سقط جنین در هفته هشتم بارداری مطرح می شود.
• آسیب شناسی هایی که باید انجام شود.

علائم و نشانه های سقط جنین در هفته هجدهم بارداری

همه زنان نمی دانند علائم و نشانه های سقط جنین چیست. به همین دلیل ممکن است آنها شروع به اقداماتی کنند که خیلی دیر شده است. اگر علائم اصلی سقط جنین را می دانید، می توانید اقدامات لازم را در زمان انجام دهید. ما در مورد دلایل سقط جنین در هفته هجدهم صحبت کرده ایم. حالا، بیایید به علائم برسیم.

خونریزی از دستگاه تناسلی شما. ممکن است کوچک یا شدید، منظم یا نامنظم باشد. خونریزی نه تنها اصلی است، بلکه اولین علامت سقط جنین است. در هفته هجدهم بارداری، مهم است که به یاد داشته باشید در طول سه ماهه اول بارداری ممکن است خونریزی رخ دهد، حتی اگر دوره بارداری خوب باشد. یک زن باید توجه بیشتری به احساساتش داشته باشد.

در هفته هجدهم بارداری اگر خونریزی همراه با احساسات دردناک باشد، این نشانه سقط جنین است که احتمالا رخ می دهد. دوره ای که از ابتدای بارداری شروع می شود و تا هفته ی ۲۲، زمانی است که تهدید سقط جنین رخ می دهد.

احساسات دردناک اسپاسم لگن، احساسات دردناک در شکم یا پشت شما علائم سقط جنین است. اگر علائم ذکر شده را دارید، باید در مورد آنها به دکتر خود بگویید. یکی دیگر از نشانه های سقط جنین، تخلیه واژن خود است که به نظر می رسد مانند لخته های خون یا توده های خاکستری است.

بیایید خلاصه کنیم: تا هفته ۲۲ بارداری تهدیدی برای سقط جنین است. اگر نگرانی دارید، باید با دکتر خود مشورت کنید.

شما تقریبا به نقطه نیمه راه هستید! در اینجا چیزی است که شما می توانید در هفته آینده انتظار داشته باشید.

چه تغییراتی در هفته هجدهم  با بدن شما رخ می دهد؟

چه تغییراتی در هفته هجدهم  با بدن شما رخ می دهد؟

شکل شما همچنان تغییر می کند و اکثر مردم می توانند باردار خود را بشناسند، مخصوصا اگر لباس های مادرانه ای دارید. با این حال، بسیاری از تغییرات دیگر رخ می دهد که هیچ کس نمی تواند آن را ببیند.سیستم قلبی عروقی شما تحت تاثیر بارداری شما قرار دارد و شما ممکن است فشار خون پایین داشته باشید.

پوشش حفاظتی به نام میلین شروع به تشکیل اعصاب کودک شما می کند. این پوشش تا رسیدن به اولین تولد کودکتان ادامه خواهد یافت. اگر شما یک دختر کوچک دارید، لوله های رحم خود را به محل صحیح قرار می دهند.اگر شما دارای یک پسر کوچک هستید، ممکن است اندام تناسلی خود را در اولتراسوند بعدی خود مشاهده کنید. با این حال، اغلب دشوار است که به دیدن تناسلی

خطرات در هفته هجدهم بارداری

در هفته هجدهم بارداری افزایش وزن و فشار رحم بر روی تمام اندام ها، در هنگام راه رفتن و در خواب، سوزش سر دل و دیگر مشکلات دستگاه گوارش و خواسته های مکرر به توالت بیان شده است. در موجودات زنانه همه چیز در میان خود متصل است و اگر چیزی اشتباه باشد، به سادگی احساس خطر در مورد هشدار می دهید.

پیشنهاد مقاله: طرز خوابیدن راحت با بالش بارداری

توصیه های زنان در هفته هجدهم بارداری

۱٫ سعی کنید که سبک زندگی صحیح را هدایت کنید و غذای سالم داشته باشید، ، آنچه را که می خورید تماشا کنید.
۲٫ ماساژ پا برای از بین بردن درد و شدت حاملگی واجب است.
۳٫ لازم است که بخوابید و استراحت کنید، و در یک طرف بخوابید
۴٫ انجام تمرینات ژیمناستیک و تقویت عضلات حوضچه، این تمرینات به شما در تحویل کمک خواهد کرد.
۵٫ وقت زیادی را در هوای تازه صرف می کنید، و راحت است که روی پای خود بمانید. وقت خود را به خود اختصاص دهید، به تئاتر، موزه بروید، یک کتاب جالب را بخوانید.

بارداری دوقلو ها در هفته هجدهم بارداری

شکم در چنین حاملگی با سرعت زیاد رشد می کند. بارگذاری ستون فقرات قابل توجه است و درد در پشت شروع به همراهی شما می کند. باند مخصوص و کفش بچه ها را تسهیل می کند. سعی کنید استراحت بیشتری داشته باشید،اغلب در طول این دوره سخت، زن در حفظ و نگهداری قرار می گیرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟