سلام مادر

سونوگرافی در بارداری (مطالب مفید و اختصاصی)

سونوگرافی استاندارد به پزشک  اطلاعات ارزشمندی  می دهد تا او را به نظارت بر رشد کودک خود و پیگیری نقاط عطف، تشخیص ناهنجاری ها، خانه در تاریخ خود را ، تعیین اینکه آیا شما حمل چند ضلعی، موقعیت جفت شما وجنسیت کودک را تشخیص دهید.با سایت سلام مادر همراه باشید.

آرامش – وقتی این تست بدون درد را دریافت می کنید، لازم نیست که سوزن ها را ببندید. در طی یک مراحل ، پزشک یا تکنسین ماهر از یک مبدل پلاستیکی برای انتقال امواج صوتی با فرکانس بالا از طریق رحم استفاده می کند. این امواج صوتی، سیگنال ها را به دستگاهی می فرستد که آنها را به تصاویر کودک شما تبدیل می کند.

امتحان دیگری که با استفاده از سونوگرافی انجام می شود نظارت بر جنین داپلر است. این آزمایش معمولا در سه ماهه آخر انجام شده بر روی زنان مبتلا به دیابت حاملگی است . یک سونوگرافی منظم با استفاده از امواج صوتی برای تولید تصاویر؛ این یک امواج صوتی با فرکانس بالا را از گلبول های قرمز خون منتقل می کند تا جریان خون و فشار خون را اندازه گیری کند. تست تعیین خواهد کرد که آیا کودک خون کافی دریافت می کند.

سونوگرافی برای شما و فرزندتان هنگام استفاده از آن برای اهداف پزشکی ضروری است. یک متخصص آموزش دیده که بتواند نتایج را با دقت تفسیر کند و طرفدار تشخیص ناهنجاریها باشد، باید آن را انجام دهد.

سونوگرافی سه ماهه اول بارداری

سونوگرافی سه ماهه اول بارداری

شما مدت زمان خود را از دست دادید سینه های شما درد دارند و شما خسته هستید. شما یک تست بارداری خانه بگیرید و علامت پلاس ظاهر می شود. هورا! تو باردار هستی! زمان برای تایید “رسمی” با تست خون و امتحان سونوگرافی.

اولین سونوگرافی شمازمانی اتفاق می افتد که شما حدود ۶ تا ۸ هفته باردار هستید . هنگامی که قرار ملاقات خود را تنظیم می کنید، مطمئن شوید که بپرسید که آیا شما نیاز به یک مثانه کامل برای آزمون دارید. امواج صوتی از طریق مایع بهتر می شوند، بنابراین یک مثانه کامل می تواند کیفیت سونوگرافی شما را افزایش دهد. همانطور که رحم و جنین رشد می کنند (و شما مایع آمنیوتیک بیشتری دارید)، مثانه کامل کمتر از آن مهم است.

در این مرحله، کودک شما بسیار کوچک است و رحم و لوله های فالوپ به کانال تولد شما نزدیک تر است بنابراین متخصص قلب و عروق برای انجام تصویری واضح تر، به صورت Transvaginally انجام خواهد شد. تست بدون درد است. متخصص گوش و حلق و بینی شما یک پروب مبدل نازک و شبیه به سر و صدا که امواج صوتی با فرکانس بالا را از طریق رحم، در واژن خود انتقال می دهد، قرار می دهد

 

سایر آزمونها در سونوگرافی سه ماهه اول بارداری

همه زنان باردار یک آزمایش نیمه شفافی (NT) را انجام می دهند که بین ۱۱ تا ۱۳ هفته انجام می شود و این شامل یک سونوگرافی دیگر می شود. NT خطر ابتلا به یک کودک مبتلا به سندرم داون، تریزومی ۱۸ (اختلال کروموزومی دیگر) یا نقایص قلبی خاص را ارزیابی می کند. در این آزمایش دو طرفه، یک آزمایش خون سطح هورمون ها و پروتئین های خاصی را در بدن شما اندازه گیری می کند و یک سونوگرافی ضخامت در پشت گردن کودک را تعیین می کند.

در این مرحله، سونوگرافی شما احتمالا بر روی شکم شما انجام خواهد شد. در حالی که شما در یک جدول امتحان قرار می گیرید، پزشک یا تکنسین سونوگرافی ژل را روی شکم خود قرار می دهد و سپس یک مبدل پلاستیکی روی آن قرار می دهد. این آزمایش صدمه ای ندارد، اگر چه ژل ممکن است سرد و غلیظ باشد. لباس های دو تکه را به سونوگرافی خود بسپارید تا بتوانید به راحتی به شکم خود دسترسی پیدا کنید.

 

در برخی از مراکز پیشرفته، پزشکان از سونوگرافی ۳ بعدی استفاده می کنند تا عکس های کودک را با جزئیات عکس با کیفیت عکس ارائه دهند. مراکز با تکنولوژی بالا می توانند این نوع از سونوگرافی را برای ارزیابی رشد و پیشرفت نوزاد و همچنین تشخیص ناهنجاری های صورت یا نقص لوله های عصبی استفاده کنند.

 

اطلاعات ایمنی در سونوگرافی سه ماهه اول بارداری

سونوگرافی برای شما و فرزندتان هنگام استفاده از آن برای اهداف پزشکی ضروری است. یک متخصص آموزش دیده که بتواند نتایج را با دقت تفسیر کند و طرفدار تشخیص ناهنجاریها باشد، باید آن را انجام دهد

سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری

سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری

وسط بارداری شما به دلایل بسیاری هیجان دارد: شما در نیمه راه وجود دارد! شما واقعا باردار هستید (و نه فقط در مورد بسیاری از نوشیدنی ها). و شما به خاطر یک سونوگرافی دقیق، به طور کلی بین هفته های ۱۸ تا ۲۰ بارداری، که به شما یک نگاه خوب و بلند به کودک شما می بخشد.

این فراصوت، که اسکن آناتومی نامیده می شود، ۲۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد اگر شما یک کودک داشته باشید، اگر شما دارای چند قلو هستید. متخصص قلب و عروق شما برای ارزیابی رشد کودک و استفاده از آن برای اطمینان از اینکه تمام اعضای بدن به درستی در حال رشد هستند استفاده می کند. شما قادر خواهید بود جزئیات بدن خود را در حال رشد کودک خود ببینید.

 

در حالی که شما در یک جدول امتحان قرار می گیرید، دکتر یا تکنسین  ژل روی شکم خود قرار می گیرد و سپس یک مبدل پلاستیکی را روی شکم خود قرار می دهد. این مبدل امواج صوتی با فرکانس بالا را از طریق رحم انتقال می دهد.

آزمایش باعث صدمه نمی شود، گرچه، دوباره ژل ممکن است سرد و خراب شود. پوشیدن لباس دو قطعه به سونوگرافی خود، اجازه می دهد تا دسترسی آسان به شکم شما (بعد از آن یک حوله را می گیرید تا بتوانید ژل را پاک کنید).

 

این دقیقا بررسی کامل کودک شما قبل از اینکه او متولد شود است. دکتر ضربان قلب کودک شما را بررسی خواهد کرد و در مغز، قلب، کلیه ها و کبد خود را در معرض اختلالات قرار می دهد. او انگشتان دست و پا را کودک می گیرد، نقص های زایمان را بررسی می کند، جفت را بررسی می کند، و سطح مایع آمنیوتیک را اندازه گیری می کند. و او احتمالا قادر خواهد بود جنس را تعیین کند .

سایر آزمونها در سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری

بین ۱۴ تا ۲۰ هفته، ممکن است آمنیوسنتز برای بررسی سندرم داون وجود داشته باشد. زناني که آزمايش غربالگري مشکالت بالقوه اي دارند که ۳۵ سال يا بيشتر دارند يا سابقه خانوادگي نقايص خاصي دارند، بايد آمنيوسنتز را در نظر بگيرند. در این روش یک سوزن از طریق شکم و به رحم وارد می شود تا نمونه ای از مایع آمنیوتیک را انتخاب کند و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است از سونوگرافی برای هدایت قرار دادن سوزن استفاده کند. یک خطر بسیار کم (.۵ درصد) سقط جنین وجود دارد.

 

 

پیشنهاد مقالهآیا من باردار هستم؟بررسی علائم و نشانه های بارداری

 

 

اطلاعات ایمنی در سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری

سونوگرافی برای شما و فرزندتان هنگام استفاده از آن برای اهداف پزشکی ضروری است. یک متخصص آموزش دیده که بتواند نتایج را با دقت تفسیر کند و طرفدار تشخیص ناهنجاریها باشد، باید آن را انجام دهد.

سونوگرافی سه ماهه سوم بارداری

سونوگرافی سه ماهه سوم بارداری

 

پیشنهاد ما:دانلود فایل صوتی:ناگفته های خطرات دوران بارداری

 

برای بسیاری از زنان باردار، آخرین سونوگرافی آنها در اسکن آناتومی ۲۰ هفته صورت می گیرد. اگر تاریخ گذشته را گذرانده اید، ممکن است پزشک شما برای مراقبت از نوزاد با اندازه گیری ضربان قلب جنین و برای ارزیابی سطوح مایع آمنیوتیک مایل باشد.

سایر دلایل سونوگرافی سه ماهه سوم شامل نگرانی در مورد سلامت جفت و سوالاتی در مورد اینکه آیا رشد کودک شما در مسیر است یا نه. فقط به این جلسات فکر کنید که زمان صرف شده برای شناختن فرزندتان است. به زودی به اندازه کافی، شما به دنبال بلوز کودک خود خواهید بود.

 

پیش از این در دوران بارداری، پزشک ممکن است از شما خواسته باشد قبل از اینکه اسکن کنید، قبل از اسکن کردن خود را خاموش کنید. امواج صوتی از طریق مایع بهتر می شوند، بنابراین یک مثانه کامل می تواند کیفیت سونوگرافی شما را افزایش دهد. حالا که رحم و جنین بزرگتر است (و شما مایع آمنیوتیک بیشتری دارید)، مثانه کامل کمتر از آن است. وقتی امتحان خود را برنامه ریزی کنید، از پزشک خود در مورد این موضوع بپرسید.

 

بسیاری از مادران در سه ماهه سوم نیازی به سونوگرافی ندارند، اما اگر شما بیش از ۳۵ سال سن دارید یا پزشک شما می خواهد رشد کودک خود را دقیقا نظارت کند، ممکن است یک یا چند کودک قبل از تولد داشته باشید. (دلایل دیگر برای سونوگرافی سه ماهه سوم شامل سطح پایین مایع آمنیوتیک، خونریزی و انقباضات پیش از قاعدگی است.) همچنین اگر اسکیزوفرنی شما در اسکن ۲۰ هفته شما قرار داشته باشد، یک اسکن پیگیری دریافت خواهید کرد. در ۹۵ درصد موارد جفت از دوران رحم شما دور می شود

 

اگر از دیابت بارداری رنج می برید، پزشک شما ممکن است شما را با سونوگرافی داپلر در هفته های گذشته اسکن کند. یک سونوگرافی منظم با استفاده از امواج صوتی برای تولید تصاویر؛ این یک امواج صوتی با فرکانس بالا را از گلبول های قرمز خون منتقل می کند تا جریان خون و فشار خون را اندازه گیری کند. تست تعیین خواهد کرد که آیا کودک خون کافی دریافت می کند.

آیا سونوگرافی امن است؟

اگر نگران ایمنی این آزمایش معمولی هستید و می خواهید از سونوگرافی استفاده کنید ، متخصصین ما می توانند به راحتی به شما کمک کنند.

شما ممکن است نگرانی در مورد ایمنی سونوگرافی برای جنین رو به رشد خود داشته باشید و در حالی که اکثر مطالعات نشان می دهد که استفاده محدود از سونوگرافی در دوران بارداری به نوزاد آسیب نمی رساند، قابل درک است که کمی در مورد گرفتن این تصاویر فازی نوزاد شما قبل از اینکه او متولد شود اما آیا واقعا باید نگران باشید؟

سونوگرافی موج های صوتی را از طریق بدن به پوست می اندازد تا بافت نرم و اندام های زیر را ببیند. این امر به ویژه برای مشاهده رشد جنین بسیار مفید است ، زیرا پزشک شما نگاهی دقیق به نحوه رشد اندام کودک می کند. و این باعث می شود تا دکتر شما به زودیافتن نقایص زایمان، از جمله برخی از مواردی که ممکن است پیش از تولد نوزاد شما، مورد توجه قرار گیرد، بسیار ساده تر می شود

چرا سونوگرافی می تواند خطرناک باشد؟

نگرانی اصلی در مورد سونوگرافی این است که امواج صوتی انرژی را به جنین می رسانند – و این انرژی می تواند بافت های نوزاد شما را گرم کند. و متأسفانه هیچ پاسخ قطعی در مورد این گرما وجود ندارد که بتواند به بدن در حال رشد کودک شما برسد.

گرفتن اولین نگاه اجمالی کودک شما به یک دستگاه سونوگرافی یکی از هیجان انگیزترین لحظات بارداری است در حال حاضر، سونوگرافی ۳ بعدی و حتی سونوگرافی ۴ بعدی به طور فزاینده ای در دسترس است – در بیمارستان ها، مراکز سونوگرافی ، حتی مرکز! – بنابراین شما می توانید از تصاویر دقیق تر شگفت زده شوید.

 

همانطور که انتظار می رود شخص ساده و معصوم رشد کند، هدف واقعی سونوگرافی این است که کمک به پزشک شما تعیین کنید که آیا بارداری شما به طور طبیعی پیشرفت می کند. و بیشتر به آخرین فن آوری از دیدار با چشم وجود دارد. از کارشناسان خواسته شد تا فرایند فراصوت را شناسایی کنند.

 

تمام سونوگرافی ها (یا سونوگرافی ها) از امواج صوتی استفاده می کنند که از قسمت های بدن شما کوچکتر می شوند تا یک تصویر تولید کنند. سونوگرافی به عنوان ایمنی و غیر انسداد در نظر گرفته می شود و هیچ اشعه X ندارد. در طی مراحل ۱۵ تا ۳۰ دقیقه، دستگاه تنفسی – فردی که آموزش می دهد تا سونوگرافی را انجام دهد – ژل را بر روی شکم خود پخش می کند و سپس از یک جفت مخصوص به نام یک مبدل استفاده می کند که امواج صوتی را برای ایجاد تصویر کودک روی صفحه نمایش می دهد.

 

سونوگرافی سه ماهه اول، به نام  نیمه شفاف بینی، حدود ۱۲ تا ۱۴ هفته طول می کشد تا خطر ناهنجاری های ژنتیکی مانند سندرم داون را ارزیابی کند. (بعضی از بیماران ممکن است در طی حدود ۸ هفته برای تشخیص زمان دقیق، یک سونوگرافی دریافت کنند اما این استاندارد نیست.) سونوگرافی دوم در ۱۸ تا ۲۰ هفته صورت می گیرد و آناتومی جنین و رشد را بررسی می کند

حدود ۳۵ عنصر از جمله مغز، قلب، کلیه ها، اندام ها، چهره، جنس و موارد دیگر را نگاه می کنیم.” . اما اگر حاملگی شما در معرض خطر بالا قرار گیرد – به عنوان مثال اگر فشار خون بالا دارید، دیابت یا بیش از ۳۵ سال سن داشته باشید – پزشک ممکن است سونوگرافی اضافی را انجام دهد و  با وضوح پایین را در دوران قبل از تولد انجام دهد دکتر Chueh می گوید: بازدیدکنندگان برای اطمینان.

 

آیا شما یک پسر یا یک دختر دارید؟

شایعترین نوع سونوگرافی هنوز هم سونوگرافی سنتی دو بعدی است که یک عکس تخت «یکنواخت» است (۳ بعدی  عمیق تر است که اساسا تعداد زیادی از تصاویر ۲ بعدی در زوایای مختلف گرفته شده و با هم جمع شده اند.) به طرز شگفتانگیزی، پزشکان هنوز استاندارد ۲-D را برای تشخیص مسائل پزشکی در نظر می گیرند.

برای کسانی که از زمان ما این کار را کرده اند، مغز ما برای مفهوم سازی آنچه در ۳ بعدی دیده می شود، متقاعد شده است.” “دلیل اصلی که ما باید از یک اسکن ۳ بعدی استفاده کنیم، این است که اگر چیزی در تصویر ۲ بعدی درست نباشد”.

گفت که دیدن کودک شما در ۳-D، مسلما مهم است، و برخی از شیوه ها این نسخه با تکنولوژی پیشرفته را به والدین ارائه می کنند. با ۲D، من مطمئن نیستم که من چه می بینم، اما با ۳-D کودک بسیار قابل تشخیص است.” “من واقعا در طول حاملگی از اینکه می ترسیدم در طول بارداری بگریزم، ناامید شدم، اما به نظر می رسید چهره و بینی او کم است، من فکر می کردم که این قطعا بچه من است. این به من یک سطح راحتی داد “

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • زنان
  • سونوگرافی در بارداری (مطالب مفید و اختصاصی)

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟